FreeDo WIP

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
O μοναδικος 3DO emulator (τουλαχιστον οσο γνωριζω) ειναι ο FreeDO.

Eιχε κανει κοιλια οσο αφορα τα releases αλλα εδω και 6 μηνες υπαρχει μεγαλυτερη κινητικοτητα.

Mολις κυκλοφορησε νεο W.I.P!

Αντε ριχτε κανενα Mad Dog Mc Cree!!!

http://www.freedo.org/
 
Έχω χρησιμοποιήσει εκτεταμένα την 1.8 και έχει πολύ καλή συμβατότητα.

Για να δούμε την 1.9 που βγάλανε τώρα, από ότι είδα πειράξανε και τα cores. Ελπίζω να μην βγει χειρότερη...
 
keeper7k είπε:
Αν εννοείς που θα βρεις ISOs για 3DO, εκτός από torrents και newsgroups δύσκολα θα βρεις κάτι (είναι cd images, μεγαλούτσικα...)
 
Νόμιζα οτι ήταν μέρος των unemulated HD Images του MAME.

Οπότε ψάχνουμε για torrent-ακια.

Thnx :)
 
Διαφημιση για το δευτερης γενιας 3DO το 64bit M2

 
poios kseri pws 8a kanw burn ta iso games tou 3do se CD kai na ta balw na peksoun sto 3do mou kai oxi se emu??me ti taxitita gia paradigma ta kapso..kai oti alo gnorizete 8a me help me..
 
δεν νομιζω να θελουν ιδιαιτερη μεταχειριση

Ενα κανονα που εχω οταν γραφω για κονσολες με οπτικο δισκο ειναι το 4x
 
wally eisai sigouros file?? kai egw me 4x grafo to poli 8x gia dreamcast ..alla epidi to 3do exei cdrom 2.4x taxitita mipws to 4x tou dimiourgisi kapio problima...kseris kanena programma pou na mporei na katebasei tin taxitita sto 2x kai sto 1x ??
 
pezei rolo an einai NTSC i PAL??? giati egrapsa to lilling time kai den mou epekse kai to egrapsa 4x
 
Μην πολυσκάτε-αν δεν είναι noname τα δισκάκια τα παίζει μια χαρά η κονσόλα και σε 8x και σε 16x εγγραφή. Εγώ γράφω συνήθως 16x χωρίς coasters και FMV skipping.

Για σχετικά φτηνή λύση, τα SKC που έχει το Πλαίσιο μου έχουν βγει πολύ αποδοτικά. Ακόμα και Playstation με μισοχαλασμένο laser τα διαβάζει! :D
 
!!

Παιδιά...έχω ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα παιχνίδια του 3DO... :cool: ....μιλαμέ για την κορυφαία κονσόλα..πολύ μπροστά για την εποχή της...πιστεύω ήταν θέμα συγκηριών που επικράτησε το Playstation...Στην Panasonic Δώσανε μεγάλη βάση σε παιχν;idia FMV..τα οποία ήταν ακριβ'α στην παραγωγή και τελικά δεν τα προτιμούσαν οι gamers..Πάντως είχε την υποστήριξη της ΕΑ στην΄αρχή..
 
Escape From Monster Manor

Burning Soldier

Night Trap

Road Rash

Crash N Burn

Slam and Jam

Blade Force

Gex
 
Και μόνο που έγραψες για 3DO games χωρίς να αναφέρεις το απίστευτο Star Control 2 θέλεις 4ήμερη κράτηση και επανεξέταση!
 
Never-ending παιχνιδια και κονσολες,δεν πολυκολανε...περι ορεξεως κολοκυθοπιτα φυσικα :D
 
!!

Night trap..kai deadalus encounter...

Kala για NFS και road rash δεν συζητάμε...και το fifa ήταν πολύ ψαρωτικό ειδικά εκεί που έδιχνε ρετρό στιγμυότυπα με Πελέ και Μαραντόνα..

Όσοι πάντως σας λείπουν παιχνίδια 3DO...pm Με να σας βοηθήσω
 
Wally είπε:
Never-ending παιχνιδια και κονσολες,δεν πολυκολανε...περι ορεξεως κολοκυθοπιτα φυσικα :D
Never ending? Αφού έχει κανονικό τέλος μπρε!

Αλλά ξέχασα, σε εσάς τους "μοντέρνους" κονσολάδες, οτιδήποτε διαρκεί πάνω από 360 λεπτά είναι neverending. :D
 
Πίσω
Μπλουζα