Fruity Frank

Joined
30 Σεπ 2008
Μηνύματα
667
Αντιδράσεις
92
Φαντάζομαι ότι πολλοί από σας έχετε παίξει το FRUITY FRANK της Kuma Computers.

adverfruityfrank2.jpg




Στο παιχνίδι αυτό ο Frank μαζεύει διάφορα φρούτα για να περάσει στο επόμενο επίπεδο. Στο δρόμο του θα πρέπει να αντιμετωπίσει ένα σωρό τερατόμορφα φρουτάκια με πολύ άγριες διαθέσεις. Προσοχή όμως! αν παραμείνετε στο ίδιο level λίγο περισσότερο, ελλοχεύει ο κίνδυνος να εμφανιστεί μια χαριτωμένη φραουλίτσα και να σας κατασπαράξει.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
έπαιζα στον AMSTRAD μου!!!!!!!!!!!! Το αγαπημένο παιχνίδι με διαφορά!!!!!
 
Πολύ ωραίο παιχνίδι!!
 
από τα πλέον αγαπημένα στον 6128 και τρομερά εθιστικά!
 
Πανέμορφο παιχνιδάκι! Του ειχα αφιερώσει άπειρες ώρες.
 
Απο τα παιχνίδια που λατρεύτηκαν στον Αmstrad, και σίγουρα ένας εξαιρετικός κλώνος του αγαπημένου μας Mr. Do. :thumbup:

Πορωτικότατον, με μουσικούλες ταιριαστές στο "κλίμα" του παιχνιδιού, ενώ χρειάζεται και περισσότερη τακτική απο όσο αρχικά φαίνεται, ώστε να "παγιδεύσετε" τους αντιπάλους και να τους πλακώσετε με τα μήλα, κλπ.

Long live cpc !! :worship:
 
το αγαπημενο μου παιχνιδι ever στον amstrad.πρωτη φορα με χρωμα τωρα το ειδα!το ειχα "σπασμενο" απ το patras amstrad club.
 
μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση που ποτέ δεν του έκανε review το πίξελ!

Το παιχνίδι στην εποχή του είχε τρομερά γραφικά και χρώματα σε σχέση με οποιοδήποτε μηχάνημα του ανταγωνισμού! Θα έλεγα ότι αποτελούσε παιχνίδι επίδειξης για τις δυνατότητες του 464 τότε!
 
Απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια στο CPC!!!!!Η μουσικουλα του ιδιως χαρακτηριστική!!
 
Πριν από αρκετό καιρό είχα πει πως ήθελα να προσπαθήσω να αναπαράγω έναν διαφορετικό τρόπο να παίζεις fruity frank, που είχα μάθει από τον πατέρα μου, και να το καταγράψω σε video μιας και δεν είχα βρει κάτι σχετικό. Τελικά το κατάφερα σήμερα με την βασική κατασκευή-φωλιά από όπου μπορείς να εκτοξεύεις το μπαλάκι από ασφάλεια ή να βγαίνεις που και που για να καθαρίζεις την πίστα. Δείτε το μέχρι τέλους..

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aυτά είναι !! :headbangdude:

RESPECT, αγαπητέ !!
 
Optimus είπε:
Πριν από αρκετό καιρό είχα πει πως ήθελα να προσπαθήσω να αναπαράγω έναν διαφορετικό τρόπο να παίζεις fruity frank, που είχα μάθει από τον πατέρα μου, και να το καταγράψω σε video μιας και δεν είχα βρει κάτι σχετικό. Τελικά το κατάφερα σήμερα με την βασική κατασκευή-φωλιά από όπου μπορείς να εκτοξεύεις το μπαλάκι από ασφάλεια ή να βγαίνεις που και που για να καθαρίζεις την πίστα. Δείτε το μέχρι τέλους..

ποια η σκοπιμότητα του να μένεις τόση ώρα σε μια πίστα? Σκοπός δεν είναι να βγάλεις την πίστα πριν έρθει η Φράουλα? Εγώ αγχωνόμουν με τη φράουλα!! :p
 
και εγώ που νόμιζα ότι ήμουν ο καλύτερος τότε στο φρουιτι...τρομερή υλοποίηση η ιδέα με την φωλιά!
 
Και εγω παιδια ειχα σαπισει πανω απο το αμστραντ του φιλου μου παιζοντας αυτο το παιχνιδι!τι κολλημα ειτο αυτο!!????
 
πολυ εθιστικο παιγνιο indeed !! τωρα που ξαναπηρα amstrad, ηταν το πρωτο που εβαλα να παιξω !! ηταν και το πρωτο παιχνιδι που'χα αποκτησει τοτε (εκει καπου στα μεσα της δεκαετιας 80)
 
φοβερο παιχνιδι. Το επαιζα στον amstrad μου, και ειχα λιωσει το joystick τοσο πολυ, που δεν επιανε πλεον το fire...
 
Πίσω
Μπλουζα