Game and Watch Collection 1 [DS]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.902
Αντιδράσεις
3.918
H Ninty εχει ενα cool Club στην Ιαπωνια ονοματι Club Nintendo,καθε τι nintendo product Που αγοραζεις εχει απο πισω εναν κωδικα,το κωδικο τον περνας στο site της και μαζευεις ποντους,τους ποντους τους εξαγοραζεις με αποκλειστικα προϊοντα-δωρακια της εταιριας.

Οσο πιο φρεσκα προιοντα αγοραζεις τοσο πιο πολλους ποντους παιρνεις,δεν μπορεις να παρεις ενα μτχ cartridge 1 χρονου και να παρεις τους ιδιους.

Εν κατακλειδι βραβευει τους πιστους πελατες της.

Το παρακατω παιχνιδι δεν πωλειται στην αγορα αλλα στελνεται με το τχδ στα μελη της!!

Με μονο 3 παιχνιδια Donkey Kong, Oil Panic and Green House το παιχνιδι πιανει ηδη στο ebay 80$ και πανω!!

Επιτελους το donkey kong οπως ακριβως το παιζαμε παλια σε 2 οθονες πανω κατω χαρη στο DS.

2.jpg


Mπρος και πισω (το μπρος ειναι ιδιο με το εξωφυλλο του manual)

game-watch-collection-20060814035652216_640w.jpg


http://video.google.com/videoplay?docid=4421468051582379125
 
Ναι - οπου θα θαυμασεις την αντικειμενικη κριτικη του Wally --> "Μετα το Game & Watch Collection 1 που περιειχε 3 μετρια G&W παιχνιδια (Oil Panic, Donkey Kong, and Green House".....

(οχι δεν θα σχολιασω αλλο)
 
Είχα καμιά 10 αριά από αυτά μικρός. Πρέπει να ψάξω στο πατρικό μου να τα βρώ. Σήμερα όμως δεν ξέρω αν θα μπορούσα να κάτσω να τα παίξω. Πολύ repetitive με μόνη ανταμοιβή το high score.
 
Αδερφια, μετα το Parchute και το Octopus υπαρχει το χαος
 
If you want to talk about chaos!!

Western Bar" by Casio

To μοναδικο lcd game με actual gameplay. ;)
 
Aν ψαχνεις τον βασιλια των Handhelds, κοιτα τη φωτο:

picture.php


Playing continuously since ~1983...(αργησαν να ερθουν στην Ελλαδα...Στοα Φεξη FTW)
 
SI_gameandwatchcollection.jpg


υπάρχει και ευρωπα'ι'ική έκδοση του παιχνιδιού η οποία δίνεται από το αντίστοιχο ευρωπα'ι'κό club (αν και μεταξύ μας από αισθητική άποψη θα προτιμούσα τη γιαπωνέζικη γιατί τα πολύχρωμα ratings της pegi και ο τεράστιος ρόμβος της usk μου τη δίνουν!),αυτό το @**&!!% club όμως δεν υποστηρίζει την Ελλάδα:mad: με αποτέλεσμα,ενώ έχω τους κατάλληλους πόντους να μην μπορώ να το πάρω :cry:

υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορέσεις να το φέρεις και εδώ (πχ μέσω σάιτ που φτιάχνουν εικονικές διευθύνσεις στην Αγγλία και τα στέλνουν από εκεί στο τόπο διαμονής σου) ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόνο στο Ebay θα το βρεις δυστυχώς.. Αλλιώς μέσω κάποιας κάρτας όπως edge κλπ. θα μπορέσεις να το παίξεις στο DS.

Μιχάλης
 
Την Παρασκευή παρέλαβα από Ebay τα Game & Watch Collection 1 & 2 για DS (Japanese Versions). Τα κουτιά ήταν σφραγισμένα και μάλιστα ο πωλητής μου έστειλε και τα χαρτονένια κουτάκια με τα οποία του απεστάλλησαν απο το Club Nintendo!!! Τιμή 35 ευρω με τα μεταφορικά.

Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω φωτογραφίες.
 
εγω παιδια το εν λογω collection το κατεβασα απο τορρεντ και το περασα στην acekard μου,ναι θα το ηθελα σε κουτι κλπ αλλα δυστιχος δεν εχω την ευχερεια αυτον το καιρο...τωρα ψαχνω να βρω το δευτερο απο τορεντ.
 
Πίσω
Μπλουζα