Game quizzzzzz

akmakas

Banned
Joined
3 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.204
Αντιδράσεις
74
Μου αρεσαν πολυ τα game quiz ειναι πολυ διασκεδαστικα!!

Αλλα θα προτεινα οι απαντησεις να μπαινουν καπου ετσι ωστε να μην

τις βλεπει ο καθενας ετσι θα ειναι καλυτερα!!
 
Δεν υπάρχει πρόβλεψη για κάτι τέτοιο εξ όσων γνωρίζω με τον υπάρχοντα μηχανισμό του forum. Μόνη λύση (εκτός αν ξέρετε κάτι άλλο να με διαφωτίσετε κι εμένα) είναι να στέλνουν τις απαντήσεις οι διαγωνιζόμενοι με PM στον ερωτώντα..κι εκείνος να δημοσιεύσει κατόπιν της λήξης του διαγωνισμού τις σωστές (ή και τις λάθος αν θέλει να σπάσει πλάκα).
 
Και εγω αυτο σκευτομουνα το pm!!!

Δοξα τον Θεο εχουμε πολυ πραμα για quiz! :)
 
Παρεμπιπτόντως αν μπορείς akmakas (και οι υπόλοιποι βρε παιδιά) μην απαντάς κάθε φορά με quote , αλλά με Post Reply ή από την Γρήγορη Απάντηση.

Το quote είναι χρήσιμο για να αναφερθούμε / απαντήσουμε σε προ-προηγούμενες δημοσιεύσεις του ίδιου thread. Αλλιώς, αν το βάζουμε για κάθε αμέσως προηγούμενο post, προκαλεί forum-pollution με τα ίδια και τα ίδια κείμενα. Για εσάς το λέω, για να μη γίνεται κουραστική η ανάγνωση.
 
Δεν ξέρω εάν στο κώδικα του forum που χρησιμοποιείς υπάρχει η επιλογή "hide" αλλά αν και σε άλλα forum που την έχω συναντήσει την έβρισκα άσκοπη, εδώ ίσως είναι χρήσιμη αφού για να δεις την απάντηση πρέπει να δημοσιεύσεις και εσύ μία στο ίδιο Post...

Βεβαίως:

1. Μπορείς να γράψεις οτιδήποτε άσχετο και να δεις πλέον τις απαντήσεις.

2. Mπορείς να γράψεις κάτι άσχετο, να δεις τις απάντησεις (των προηγούμενων) και μετά να σβήσεις την δημοσίευση σου...

3. Αν το πας μακριά βλέπεις τις απάντησεις και εάν θελεις μετά διορθώνεις την δικιά σου και το παίζεις κυριλλέ...

Όπως βλέπετε υπάρχουν παραθυράκια παράκαμψης του. (είναι ακόμη στο στάδιο διορθώσεων το συγκεκριμένο function).

Έτσι, απλά επαναπαύεται κανείς στην διάθεση του κάθενος για την σωστή συμμετοχή του...

Πιστεύω ότι τελικώς στην παρούσα, τα pm ίσως να είναι η καλύτερη λύση, αν και η τύχη και η ταχύτητα είναι και αυτό μέρος του παιχνιδιού. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα