Game & Watch (τα δικά μας)

το τελευταίο διάστημα έχω επικεντρωθεί στις δύο μου αγάπες, το NEO GEO και τα Game & Watch, σήμερα με την παραλαβή ένως σημαντικού κομματιού, και καθώς όλο αυτό το καιρό ανεβάζω pics απο μεμονομένα κομμάτια, είπα να ανεβάσω τι έχω μαζέψει, τα τελευταία 2 χρόνια που είμαι συλλέκτης Game & Watch.

picture.php
 
Όμορφη συλλογή, ειδικά αυτά τα Multi Screen ήταν πάρα πολύ ωραία σχέδια. :)

Δεν είναι να εκπλήσεται κανείς που και ο σχεδιασμός του DS σε αυτά παραπέμπει. All time classic!
 
Ευχαριστώ Μaddog, πιστεύω ότι το design του SP, επικό μηχάμημα, είναι πίο κοντά στον αρχικό σχεδιασμό.
 
Ωραια συλλογη ...να την χαιρεσαι και να την μεγαλωνεις

Πραγματικα ωραια συλλογη. Να την χαιρεσαι και σου ευχομαι να μεγαλωνει ...να μεγαλωνει.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ευχαριστώ, παιδία ας μην ξεχνάμε ότι πολλα μελή του site με έχουν βοηθήσει να βρώ κάποια απο τα κομμάτια!
 
Ήρθε η ώρα να σας κάνω και εγώ το "τραπέζι"...

P2120025.jpg
[/img]

P2120030.jpg
[/img]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συγχαρητηρια!
 
Πωπωωω.....

Αρχοντας εισαι Diddy Kong!!!!!
 
Ευχαριστώ, αλλά όπως πιθανότατα έχετε δει, και άλλα μέλη του forum έχουν πολύ ωραίες συλλογές.

Ακόμα λιγουρεύομαι το Super Mario Bros Famicom Edition του telios-s!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και ΤΙ "τραπέζι" !!! Ωραιότατη συλλογή
 
Ωραία τα εδέσματα ! Άξιος !
 
Κορυφαία συλλογή! Congrats ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
να ρωτησω κατι? game and watch ονομαζουμε μονο προιοντα της νιντεντο ή γενικα handhelds? αγορασα τα πρωτα μου ρετρο handhelds σημερα και μιας και δεν εχω ιδεα με το τι παιζει σε αυτο τον χωρο ειπα να ρωτησω για να μη μαζευω οτι να ναι!

δεν γραφουνε χρονολογια πανω αλλα φαινονται παλιααα. Το ενα εχει ενα stand και λεει "patend pendind" χαχαχα :)

IMG_0351.jpg

IMG_0350.jpg

IMG_0349.jpg
 
Τα Game & Watch είναι πολύ συγκεκριμένες φορητές κονσόλες τις Nintendo και μόνο. Κυκλοφόρησαν από το 1980 μέχρι και το 1991 και το πιο σπάνιο μπορεί να σου κοστίσει ακόμα και 1.000 ευρώ ή και περισσότερο. Έχουν κυκλοφορήσει περίπου 60 συνολικά.

Βέβαια, πέρα από τα Game and Watch υπάρχουν και άλλες φορητές παιχνιδομηχανές παρόμοιας τεχνολογίας, όπως τα Epoch, ή ακόμα και απομιμήσεις, κυρίως τα Electronica.

Τα δικά σου handhelds η αλήθεια είναι ότι δεν τα έχω ξαναδεί, δεν ξέρω την αξία τους αλλά με όλη την ειλικρίνεια δεν θα είχα μεγάλες προσδοκίες.
 
Ευχαριστω για την απαντηση! Σε καθε περιπτωση δεν πουλαω τα ρετρο που αγοραζω. Οταν ομως κατι ειναι σπανιο το βαζω σε καλυτερη θεση και φροντιζω εξτρα να μην παθει τιποτα. Για να μου λες 1000 ευρω για handheld μαλλον προς το παρον το αφηνω το αθλημα! Με 1000 ευρω θα προτιμουσα να παρω N64 DD με ολη τη γκαμα των κασσετων :)
 
Ωραίο κομμάτι. Και μπορώ να πω οτι πρώτη φορά το βλέπω!!! Είναι δικό σου ή είναι πρόσφατο απόκτημα?

Καλώς όρισες κιόλας στην παρέα μας
 
Ευχαριστώ,

δικό μου , ήταν η πρώτη μου αγορά ηλεκτρονικού σαν πιτσιρικάς πριν 29 χρόνια !!!!

Ανέβασα και ένα video που βρήκα.
 
ωραιο κομματι φιλε,και εγω πρωτη φορα το βλεπω!το εχεις και σε εξαιρετικη κατασταση boxed με το φελιζολ,αν δεν σε χαλαει σπρωξτο ebay θα βγαλεις καμποσα...
 
Πίσω
Μπλουζα