Game & Watch Highscores !!

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.872
Αντιδράσεις
3.828
To σκεπτικο ειναι το εξης ,ενας υγιης ανταγωνισμος οπως το καναμε μικροι με τους φιλους μας,χαλαρο παιξιμο ,βγαλσιμο φωτο και ποσταρισμα των Hi Scores εδω.


Το βλεπει ο κατοχος του ιδιου Ηandheld τα παιρνει στο κρανιο και παλευει να τον ξεπερασει!!



Απο οτι βλεπω τα G&W ειναι απο τα λιγα αν οχι τα μοναδικα που δεν μπορεις να κανεις μαϊμουδιες στα σκορς εκτος αν εχεις τους κανονες του Twin Galaxies.



Το πρωτο δικο μου ειναι το Marine Hunter και δεν ειμαι ιδιαιτερα περηφανος για το σκορ,στα νειατα μου εφτανα τα τριπλασια,θα ακολουθησουν και αλλα γνωστα ελπιζω και απο εσας.



Χαλαρα δεν μας βιαζει κανεις.


 


Marine Hunter [Casio] Level 3-1 Score 3400!!


 


attachment.php
 
Το κακο με τα Game & Watch (τουλαχιστον με τα Widescreen που αποκλειστικα ασχολουμαι) ειναι οτι εχουν τριψηφιο σκορ και μηδενιζουν χωρις να κρατανε καπου εμφανως το multiplier :(
 
το μηδένιζα το σνοοπυ τεννισ στα 8 μου στο game b
 
spyros_s είπε:
το μηδένιζα το σνοοπυ τεννισ στα 8 μου στο game b
χαχα, αυτό ακριβώς σκόπευα να ποστάρω κι εγώ... Αν και δεν θυμάμαι σε ποια ηλικία το έκανα.
 
άσε με δαύτο για να σταματήσω μου το έπαιρναν από το χέρι οι γονείς μου...
 
Wally είπε:
Το κακο με τα Game & Watch (τουλαχιστον με τα Widescreen που αποκλειστικα ασχολουμαι) ειναι οτι εχουν τριψηφιο σκορ και μηδενιζουν χωρις να κρατανε καπου εμφανως το multiplier :(
Το αυτό ^^

φτάνουν στο 999 και πάλι 0δενίζουν. Αλλά μου αρέσει πολύ η ιδέα σου aard. Θα δω με τα Epoch τι γίνεται :D
 
Snoopy Tennis, Parachute, Octopus μηδενισμα ακομα και τωρα που μεγαλωσααααααα
 
Προσφατα (τις μερες του Πασχα) ειχα παρει

μαζι μου στο εξοχικο το Octopus

και ειχα φτασει 300+

Καλο σκορ αν αναλογιστειται οτι ειχα να

παιξω κατι χρονια... :D
 
Θυμάμαι πιτσιρικάς να παίζω το γοριλάκι(το πορτοκαλί)...

Όσο ανέβαινες σκορ,τόσο πιο γρήγορα πήγαινε...

Θυμάμαι όμως ένα κολπάκι,όπου όσο ήταν ανοιχτό το παιχνίδι και πριν ξεκινήσει,έβγαζα προσεκτικά το καπάκι των μπαταριών και χαλάρωνα την πίεση των μπαταριών με τις επαφές...Με το δάκτυλο πίεσα πολύ ή λιγότερο,σαν να ήθελα να το βραχυκυκλώσω.

Πάταγα να ξεκινήσει το παιχνίδι,και σχετικά εύκολα έκανα το παιχνίδι να ξεκινάει πολύ αργά...

Ενώ δλδ κανονικά η κάθε κίνηση γινόταν πχ ανά 1sec με το βραχυκύκλωμα γινόταν ανά 5-6sec!!!

Έτσι ανέβαζα τρελό σκορ,αφού μέχρι να πιάσει την κανονική του ταχύτητα το σκορ ήταν ήδη μεγάλο!

Το γνωρίζει κανείς αυτό? Ας το δοκιμάσει κάποιος...
 
Καλη φαση θα ηταν παντως να ανεβαζαμε high score gameplay captures απο τα G&W μας...
 
Πίσω
Μπλουζα