Game & Watch Minis

χμμ.. έχει Lidl στο δρόμο για σπίτι απ' τη δουλειά. Αν βρώ θα τα πάρω όοοολα!! :D
 
Δυστυχώς ναι, μόνο αυτά τα 3 βρήκα και εγώ. Μάλλον τα έχουν βάλει στο φυλλάδιο χωρίς να τα έχουν στην πραγματικότητα ή μπορεί να υπάρχουν σε άλλες πόλεις.
 
Εγώ ρώτησα (κατάστημα Σπάρτης) και τα είχαν όλα (5 διαφορετικά) στα ταμείο σε ένα κουτί. Συγκεκριμένα πήρα:

Donkey Kong JR

Super Mario Bros

Sudoku

Carrera

Mario Cement Factory
 
Δυστυχως τα Super Mario Bros και Mario Cement Factory δεν τα πετυχα πουθενα! :(
 
εδω ηγουμενιτσα μονο το sudoku ειχε ,δε βαριεσαι........
 
Κουμπακι ΟΦ δεν εχουν,θα τελειωσει η μπαταρια lol.

Εχουν ενα κομματακι ταινια που διακοπτει την παροχη με την μπαταρια και ευτυχως δεν πεταχτηκε.

Κατα τα αλλα παρα το μικρο τους μεγεθος ειναι στιβαρη συσκευασια,γραφει Νιντεντο,η οθονη μικρη αλλα το Gameplay ιδιο και απαραλαχτο και η συσκευασια θυμιζει (ειναι ιδια) με Μινι Gameboy!!!
 
και γω μονο τις μαπες βρηκα... carrera και sudoku... δεν κανει κανενας την καλη να μας προμηθευσει;;; :)
 
Καθηστερημένα και αφού η προσφορά είχε τελειώσει, πέρασα απο ένα Lidl. Βρήκα ένα τελευταίο που είχε μείνει κάτω απο μια στίβα ρούχα.

Τουλάχιστον ήταν το Super Mario Bros....

Κάτι είναι και αυτό....

Ο ήχος πολύ δυνατός δεν είναι σε αυτά? Επίσης μου φάνηκε λίγο ξεκούρδιστος αν και δεν έχω παίξει ποτέ το original.

Όσοι έχουν παίξει και τα αυθεντικά της Nintendo, είναι ο ήχος 100% όμοιος στα minis?
 
GTSS είπε:
Καθηστερημένα και αφού η προσφορά είχε τελειώσει, πέρασα απο ένα Lidl. Βρήκα ένα τελευταίο που είχε μείνει κάτω απο μια στίβα ρούχα.Τουλάχιστον ήταν το Super Mario Bros....

Κάτι είναι και αυτό....

Ο ήχος πολύ δυνατός δεν είναι σε αυτά? Επίσης μου φάνηκε λίγο ξεκούρδιστος αν και δεν έχω παίξει ποτέ το original.

Όσοι έχουν παίξει και τα αυθεντικά της Nintendo, είναι ο ήχος 100% όμοιος στα minis?
ε σκεψου οτι τα μινι ειναι ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ενω τα αλλα που εχουμε ειναι 30 χρονων... :p
 
Σε ενα απο τα Lidl του Βολου, ειχε τα εξης:

Mario Cement Factory

Donkey Kong Junior

Super Mario Bros

Snoopy Tennis

Parachute

ενω δεν διεκρινα τα Sudoku η Carrera.
 
Parachute, Snoopy Tennis!!!!!

Αν σε βγαλει ο δρομος (και αν υπαρχουν ακομα) δεν μου τα τσιμπας??

Να κανω και ενα ωραιο συγκριτικο με τα original...
 
Θα ριξω μια ματια αν παω σημερα Πανο.. ειναι μερες που τα ειδα πριν και δεν ξερω αν εχει ληξει η προσφορα. Οπως μαντευεις δεν πηρα γιατι ξερεις το γνωμικο μου:Nintendo sucks! :) Θα κανω την "ψακτικη" παντως!
 
XAXAXAAXA

Στα Game&Watch κανω μια εξαιρεση παντα! :)

Παντως φοβαμαι οτι εχουν γινει καπνος. Στην Αθηνα μεχρι και τα Sudoku εξαφανιστηκαν!
 
Σε ένα Lidl που πήγα αντιπροχτές, εδώ στην Πάτρα, τέλος....

Μένουν άλλα 2... Μάλλον θα παω σήμερα...
 
Μήπως να πάμε Βόλο???
 
Σήμερα επιτέλους θα πάω κι εγώ στο Lidl, ελπίζοντας.
 
Και Χανια παιδια που πηγα πριν 5 μερες μονο το sudoku βρηκα σε ενα απο τα lidl και αυτο επειδη ρωτησα και βρηκε 1 κατω απο το ταμειο της καταχωνιασμενο!
 
Βρήκα και πήρα το Sudoku και το Donkey Kong. Δυστυχώς μόνο αυτά είχε.
 
Wally, ειχες δικιο, δεν εμεινε τιποτα. Η μαλλον εμειναν μερικα Sudoku (που την προηγουμενη φορα που ειχα δει δεν ηταν διαθεσιμα).

Αλλα δεν θα σας απογοητευσω μιας και θα δωσω μια αλλη κατευθυνση σε οσους κυνηγουν αυτα τα μαραφετια! Σε κινεζικο μαγαζι με ρουχα (απο αυτα με τις κινεζομπαλες απ εξω), εθεαθη καλαθι που ειχε τα συγκεκριμενα παιχνιδια (Super Mario Bros, Donkey Kong απο οτι πηρε το ματι μου) με τιμη 8ευρω! :) Ετσι βγαζει ο σχιστοματης μαγκας με τις προκες για μαλλι (που εκανε εξορμηση στα Lidl) 2.10 κερδος απο το καθε κομματι. Αντε με κανενα παζαρι να του κοψεις μισο η ενα ευρω. Φανταζομαι οτι η κουτοπονηρια των κινεζων ειναι ευρειας κλιμακας, οποτε ισως να εχει ακολουθηθει αναλογη τακτικη και σε αλλες πολεις που εξαφανιστηκαν αμεσως τα game & watch (γιατι εξακολουθω να μην πιστευω πως ο καθε πιτσιρικας που μεγαλωνει με DS και PSP θα καταδεχοταν καν να αγγιξει οτιδηποτε δεν εβγαζε 700.000 χρωματα στην οθονη).

Wally, σε βλεπω να παιρνεις γραμμη τα κινεζομαγαζα!!! :)
 
Πίσω
Μπλουζα