GameBoy Player για Gamecube

Παιζουν οι flashcards που εχουν ενσωματομενη μνημη, αυτες που παιρνουν sd απο οτι θυμαμαι δεν παιζουν.. Gameboy color/classic δεν εχω δοκιμασει παντως.
 
Περιζήτητο τελικά το εξάρτημα αυτό. Όσοι το προμηθευτείτε να μην ξεχάσετε να παίξετε τα διαμάντια του GBA. Προτείνω ανεπιφύλακτα το Golden Sun, που είναι αντάξιο RPG με εκείνα του Snes καθώς και το Metroid: Zero Miision που είναι remake του πρώτου Metroid στο NES.
 
Μόλις παρέλαβα το gameboy player και το δοκίμασα με την supercard - SD version !

Λειτουργεί Α-Ψ-Ο-Γ-Α !
 
Βάλε το Metroid II Να δεις πόσο τέλειο φαίνεται!!
 
Όποιος ενδιαφέρεται έχει τουλάχιστον ένα κομμάτι στοκ ο Μουστάκας στο Περιστέρι.
 
buzzer είπε:
Όποιος ενδιαφέρεται έχει τουλάχιστον ένα κομμάτι στοκ ο Μουστάκας στο Περιστέρι.
Απο καθαρη περιεργεια(μιας και εχω ήδη), πόσο το πουλαει?

Επειδη θέλω να βρώ ένα σε καλύτερη κατάσταση. Μπορείς να μου κανεις ενα pm να μου πεις?
 
na κανω κ εγω μια ερωτηση.. ενα παιχνιδι του γκειμ πμοι κλασικ εχει διαφορα στον κυβο απο οτι στο s nes που κ αυτο παιρνει ενα μαραφετι κ παιζει παιχνιδια γκεομ πμπι???
 
Ναι, εχει αρκετες διαφορες. Καταρχας παιζει και gameboy color / gameboy advance οπως και τα κλασσικα παιχνιδια. Εχει καποια μικρη βελτιωποιηση σε εικονα και ηχο, καθως υποστηριζει και επιπλεον παικτη μεσω υποδοχης.
 
Εάν έχεις σκοπό να παίξεις μόνο τα παιχνίδια του GameBoy Classic, τότε το Super GameBoy είναι μονόδρομος. Κατ' αρχάς είναι πολύ πιο εύκολο στη χρήση...απλώς τοποθετείς το cartridge στην κονσόλα και είσαι έτοιμος. Σου δίνει δυνατότητες που το GB Player δεν προσφέρει όπως η επιλογή χρωμάτων του παιχνιδιού καθώς και η δημιουργία του δικού σου Background. Έχω χρησιμοποιήσει και τα δύο μηχανήματα για παιχνίδια του GB Original και παρατήρησα ότι σε οθόνη CRT με το αυθεντικό scart καλώδιο του SNES, το Super GB δείχνει εμφανώς καλλίτερα. Δε θα υπερβάλω λέγοντας ότι είναι πολύ καλλίτερο στην εμφάνιση, απλώς δείχνει πιο οικείο το περιβάλλον.

Άσε δε που το χειριστήριο του SNES είναι κατάλληλο για τα παιχνίδια του GB Original. Όπως είπα και παραπάνω....εάν έχεις σκοπό να παίξεις μόνο παιχνίδια του πρώτου GB, εάν έχεις SNES, CRT τηλεόραση και το αυθεντικό καλώδιο της Nintendo, τότε προτείνω Super GameBoy με κλειστά μάτια.

Το GameBoy Player από την άλλη, φαίνεται ότι σχεδιάστηκε καθέ αυτού για να παίζει GBA παιχνίδια και η συμβατότητα με τα προηγούμενα μοντέλα φαίνεται να έχει περάσει σε δεύτερη μοίρα. Αυτό το βρίσκω απολύτως λογικό. Επίσης, φημολογείται ότι δεν είναι συμβατό με όλα τα παιχνίδια του GB Classic αλλά προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα έως τώρα.
 
an καταλαβα καλα στα κλασικ παιχνιδια ειναι καλυτερο του σ νεσ ενω στα κολορ το αλλο... μαλλον θα παρω κ τα δυο σιγα σιγα ..αν τα βρω πουθενα φυσικα.. απο ελλαδα γιατι το ebay τοαποφευγω
 
Το παρέλαβα και εγώ χθές, και δοκίμασα μερικά GB/GBC Carts, μιά χαρά είναι ! Αναρωτιέμαι λιγάκι στο κατα πόσο είναι emulation η όλη φάση, ή άν ο αντάπτορας έχει κανονικό gameboy hardware μέσα, το ρωτάω αυτό γιατί μου έκανε εντύπωση που χρειάζεται το loader disc. Στην μουσική πάντως των παιχνιδιών έχει φανταστική απόδοση, δέν έχω ξανακούσει τις μελωδίες του GB έτσι ποτέ !
 
επανερχομαι στο θεμα...μετα το super game boy που απεκτησα βρηκα κ το gb player.... ερωτηση,πρεπει να μου δωσουν μαζι κ το δισκακι γιαιτ αλλιωσ δεν θα παιζει???ευχαριστω
 
Yeap ,θελει και το software του δυστυχως.
 
Επιβεβαιώνω αυτό που λέει ο aadvark.

Μιας που μιλάμε για τον αντάπτορ του GBA, έχω να παρατηρήσω ότι δεν έχω βρει έναν τόσο καλό emulator στο PC όσο η μεταφορά των GBA τίτλων στο gamecube μέσω αυτού του εξαρτήματος. Ή οι επιλογές μου ήταν κακές, ή κανείς δεν έχει ασχοληθεί σοβαρά για έναν καλό emu. Θεωρώ το GBA πολύ σοβαρή κονσόλα και αξίζει κάτι καλλίτερο....
 
Πίσω
Μπλουζα