Gameboy

sokin

RetroN00b
Joined
3 Μάρ 2012
Μηνύματα
12
Αντιδράσεις
0
Ενδιαφέρομαι για αγορά Gameboy (colour ή classic)σε καλή και λειτουργική κατάσταση,καθώς και για τα παιχνίδια «The legend of zelda link`s awaking« «Marioland 1 2 και 3 (Warioland)«


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλώς μας ήρθες! :)

Σε παρακαλώ κάνε ένα edit στο ποστ σου & αφαίρεσε το κινητό σου. Δεν είναι καλή ιδέα να ποστάρεις τηλέφωνο γενικά σε φόρουμ! ;)

Όσον αφορά την αγορά, σε ενημερώνω ότι στο Retromaniax.gr έχουν πάψει να ισχύουν οι αγορές & οι πωλήσεις, βάση των νέων κανόνων αγγελιών, οπότε το μήνυμά σου θα τροποποιηθεί ανάλογα.

Όποιο μέλος γνωρίζει θα σε συμβουλεύσει πού ν' απευθυνθείς! ;)
 
παρακαλώ,επειδή είμαι καινούριος και δεν γνωρίζω ακόμα να χειρίζομαι το forum εάν είναι εύκολο επικοινωνείστε μέσω προφίλ ή τηλεφώνου
 
..σόρρυ..ευχαριστώ :)
 
Χμ! :)

Οκ, μην στεναχωριέσαι - θα βγάλουμε άκρη! :)

Βασικά - επειδή ίσως να μην το εξήγησα σωστά, δεν επιτρέπεται να επικοινωνήσει κάποιο μέλος μαζί σου, για να σου πουλήσει -βάσει κανονισμών πάντα!

Κανονικά, θα σου απαντήσουν εδώ (όπως κι εγώ!) και θα σε κατευθύνουν σε κάποια e-shops ή ebay.

Το τηλέφωνο αφαίρεσέ το, για τη δική σου προστασία! ;)
 
..thanx..δε το ήξερα αυτο περί αγγελιών..και γενικά το site είναι λίγο tricky..χάνομαι συνέχεια.. :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />

..σε e-shop κ.λ.π έχω ρίξει μια ματιά αλλά και εκεί δεν ξέρω τις διαδικασίες (θέλει πιστωτικές..γίνεται με αντικαταβολη.?..).. :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
sokin είπε:
..thanx..δε το ήξερα αυτο περί αγγελιών..και γενικά το site είναι λίγο tricky..χάνομαι συνέχεια.. :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />..σε e-shop κ.λ.π έχω ρίξει μια ματιά αλλά και εκεί δεν ξέρω τις διαδικασίες (θέλει πιστωτικές..γίνεται με αντικαταβολη.?..).. :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
Μην αγχώνεσαι! :) Σιγά-σιγά θα το μάθεις!

Βασικά, εδώ έχουμε φανατικούς gamers & e-shoppers! :D

Οπότε θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν και να σε κατευθύνουν σε ό,τι χρειαστείς.
 
..thanks.! :D

..μάλλον τότε θα πρέπει να ρίξω μια ματιά στα threads και να ρωτήσω εκεί.. :)
 
sokin είπε:
..thanks.! :D ..μάλλον τότε θα πρέπει να ρίξω μια ματιά στα threads και να ρωτήσω εκεί.. :)
Ελεύθερα! :)

Απλά, να προτείνω να κρατήσουμε τη συζήτηση που αφορά τη δική σου περίπτωση εδώ, για να μην γεμίζουμε πολλά θρεντς με ίδιες συζητήσεις! ;)
 
Αυτό που θα πρότεινα εγώ (εάν δεν το έχεις κάνει ήδη) είναι να βγάλεις μια προπληρωμένη κάρτα (5-10 λεπτά υπόθεση), και να φτιάξεις λογαριασμό στο paypal. Απο κεί και πέρα έχεις άπειρες επιλογές απο online shopping μεταξύ των οποίο είναι και το αγαπημένο μου ebay. Mπορείς να βρεις αυτά που ζητάς -και πολλά ακόμα- σε πολύ χαμηλότερες τιμές απο αλλού.
 
Tupamaro many thanx.!!!..τα links βοήθησαν πολύ..επικοινώνησα και μάλλον θα τα πάρω και τα δύο.!!.. :D

(..βασικά μπαίνω φαντάρος σε κανά τρίμηνο και έχω απελπιστεί..μαζέυω ότι μπορώ να περνάει η ώρα εκεί μέσα..kit επιβίωσης.!!!)

συνεχίζω να ψάχνω πλέον για παιχνίδια..εκεί μάλλον θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσω e-buy..φίλε asemnos νομίζω είναι προφανές σε όλους πως είμαι ασχετος με το σπόρ του e-shopping.. :p

..δεν έχω ασχοληθεί ποτέ και πραγματικά δεν έχω ιδέα για τις διαδικασίες κ.λ.π..οπότε κάθε συμβουλή μπορεί να φανεί χρήσιμη και κάθε βοήθεια είναι πολύτιμη :)

..προπληρωμένη κάρτα βγάζουμε απο τράπεζα.?
 
Tupamaro many thanx.!!!..τα links βοήθησαν πολύ..επικοινώνησα και μάλλον θα τα πάρω και τα δύο.!!.. :D

(..βασικά μπαίνω φαντάρος σε κανά τρίμηνο και έχω απελπιστεί..μαζέυω ότι μπορώ να περνάει η ώρα εκεί μέσα..kit επιβίωσης.!!!)

συνεχίζω να ψάχνω πλέον για παιχνίδια..εκεί μάλλον θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσω e-buy..φίλε asemnos νομίζω είναι προφανές σε όλους πως είμαι ασχετος με το σπόρ του e-shopping.. :p

..δεν έχω ασχοληθεί ποτέ και πραγματικά δεν έχω ιδέα για τις διαδικασίες κ.λ.π..οπότε κάθε συμβουλή μπορεί να φανεί χρήσιμη και κάθε βοήθεια είναι πολύτιμη :)

..προπληρωμένη κάρτα βγάζουμε απο τράπεζα.?
 
Eγώ πάντως θα σου πρότεινα να τσιμπήσεις ένα gba sp, τα παίζει όλα gameboy, gb color και gba και τα έχω δει να τα πουλάνε σε αγγελίες κάπου στα 40 ευρώ.Το θέμα είναι πρέπει να το προσέχεις πολύ στον στρατό για να μην κάνει φτερά γι αυτό μήπως θες κάτι πιο φτηνιάρικο για να μην μπει σε κανενός το μάτι. :p

Και για παιχνίδια τσέκαρε αγγελίες καλύτερα, συνήθως απο το ebay δεν στέλνουν ελλάδα και δεν αξίζουν τα οδοιπορικά για παιχνίδια του gb.Mπες σε άλλα site για παιχνίδια έχουν αγγελίες όπως το http://www.gameover.gr ή x.e.gr και ψάχτηνα, υπάρχουν καμπόσα πάντως.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
..εντάξει μωρέ..δε φαντάζομαι..το μόνο που φοβάμαι εκει μέσα είναι πως θα χρειάζεται να το δανείζω και απο το πολύ play θα το ξεπατώσουμε..αλλά ok.. :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />

..gameboy advance sp.?..δεν κατέω πράμα...είμai της γενιάς του classic.. :p ..

..άσε που είναι και συναισθηματικοί λόγοι στη μέση..είχα πιτσιρικάς gameboy με 45 παιχνίδια..τα αγοράζαμε τότε θυμάμαι απο το console club της καλλιθέας,στη θησέως και κάθε ένα ήταν ενας μικρός θησαυρός..3 λεωφορεία αλλάζαμε για να πάμε.. :p ...αυτό το gameboy το είχα δανείσει σε κάποια ξαδέρφια μου απο επαρχία

..(..δεν ξέρω..κάνει να βρίζουμε στο forum.?? :p )

..και επειδή επαιζάν αντί να διαβάζουν η μάνα τους θεώρησε σωστό να τα θάψει όλα μαζί σε ένα χωράφι.!!..η παιδική μου συλλογή κατέληξε λίπασμα.!! :(

...gameover.gr...ενδιαφέρον ακούγεται..δε το ξέρω..θα κάνω check..ευχαριστώ :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν λέω, αλλά με το sp καθαρίζεις μία και καλή και αντικειμενικά πλέον το ασπρόμαυρο δεν πολύπαλεύεται.άσε που το gba sp έχει οθόνη με φως και μπορείς να παίζεις στα σκοτάδια, κάτι πολύ χρήσιμο για την φάση του στρατού.Και φυσικά το πρώτο πραγμα που κάνουμε όταν πάμε στον στρατό είναι να πάρουμε μαζί μας καμπόσα λουκέτα, εκεί μέσα κλέβουν και σώβρακα ακόμα.

To θυμάμαι κι εγώ το console club στην καλλίθεα, νοίκιαζα αμερικάνικα rpg απο εκεί γιατί δεν βρισκόντουσαν ούτε με σφαίρες αλλού.

Aν δεν βρίσκεις καμιά αγγελία, καμπόσα cartridge έχει το gamestation στην πατησίων όπως kai to console club στο ηράκλειο, αν δεν σε νοιάζει να έχουν κουτί θα βρεις μπόλικα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στο retrovisions.gr θα βρεις εύκολα πιστεύω GameBoy Advance SP σε καλή κατάσταση και τιμή!

Απέφυγε το insomnia αν είναι δυνατόν, έχει πολλά λαμόγια. :angry:

Θα συμφωνήσω και εγώ για το SP, παρότι δεν βολεύει ιδιαίτερα λόγω του σχήματος, το συνηθίζεις και παίζεις τα πάντα και έχεις και φως!
 
.πήρα τελικά colour και classic μαζί με κάτι παιχνιδάκια που βρήκα απο τις αγγελίες που μου πρότεινε ο Tupp .. :)

..παιδιά το sp σαν μοντέλο δε το ήξερα..το κοίταξα λιγο σε emulators και μπορώ να πώ ότι έχω ``εντυπωσιαστεί`...έχετε δίκιο..και πάιζουν και φοβεροί τίτλοι για το sp..zelda..final fantasy..και παρότι έτσι όπως πάει θα ξαπαραδιαστώ εντελώς,αποφάσισα να χτυπήσω και sp.!!! :D

..ρώτησα στα console club και μου είπαν γύρω στα 40 e...είναι καλά.???

..f2bnp thanx.!!..το retrovision το τσέκαρα λίγο άλλα δεν έβγαλά άκρη.. (..δε βρίσκω αγγελίες..χρειάζεται να γίνω μέλος.? )..και δέν ξέρω..το γκαντέμιασα.??..το απόγευμα πήγα να μπώ και πρέπει να έχει πέσει το sight.. δεν άνοιγε.!!! :p

Tuppamaro αθάνατες εποχές με Αμερικάνικα rpg και την ``κουμούτσα`` αντάπτορα..τα βάραγε λίγο (..εώς πολύ) στις τιμές αλλά άξιζε.!!!..mario rpg..final fantasy 4,5..τα καλύτερα παιχνίδια που είχαν βγεί για snes..δεκαετίες μπροστά..

D@redevil μήν ανησυχείς..θα είμαι καλό παιδί.!

(..είπαμε..μπινελίκια και τηλέφωνα τσουκ.!!) :D :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα