GameGear Να το πάρω?

καλα φιλε μορφεα μην φανταστεις ειναι και τιποτα σπουδαιο εχω την κονσολα με τον δεκτη και ουτε που ασχολουμαι,παρα ειναι γκουμουτσα και με τον δεκτη γινεται γονδολα.....
 
Στο GG θα κλασουν ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ καποια στιγμη οι πυκνωτες, οποτε το να το αγορασεις επισκευασμενο δεν ειναι κακη ιδεα εξαρχης. η σειρα προτιμησης παει καπως ετσι

New > επισκευασμενο (refurbished) > Used (μεταχειρισμενο)

Αλλα και το new μετα απο μερικα χρονακια θα θελει επισκευη ... ιδιως με πολλες ωρες χρησης ;)
 
Και στο "new" οι πυκνωτές θα είναι ηλικίας σχεδόν 20 ετών, οπότε ταλαιπωρημένοι εξ' ορισμού από τον χρόνο και μόνο που πέρασε.

Οπότε μπορεί να είναι και Refurbished>New σε πολλές περιπτώσεις. :)
 
Παιδες ξερετε πολλα για αυτα, οποτε η γνωμη σας εχει και αλλη βαρυτητα :)

Βεβαια λεει οτι αλλαχθηκαν τα τσιπ ηχου και εικονας και δε μπορω να γνωριζω εαν εννοει πυκνωτη ή κατι αλλο.
 
μαλλοον θα το παρω αφου κ αλλο να βρω 20 ετων μηχανημα μπορει κ εκεινο να βγαλει ζημια... παραθετω απο το μαιλ που ελαβα για τα παιχνιδια .. φυσικα δεν εχω τη δυνατοτητα να τα παρω ολα αλλα 2-3 θα τα χτυπησω ..λοιπον

παιχνηδια

XMEN LEGASY > 6 , LEADER BOARD GOLF > 4 , GAME PACK 4 IN 1 > 5 , TAZMANIA > 4, COLUMNS > 4 , G-LOCK 4

PAPER BOY > 7 , SPACE HARRIER > 10 , SUPER MONACO GP > 5 HOLYFIELD BOXING > 6 , OUTRUN JAP > 7

MONACO GP > 4 , MORTAL KOMBAT > 10 , SHINOBI > 6 , SONIC > 4 , THE TERMINATOR > 12 FACTORY PANIC > 8

NBA JAM > 5 , AERIAL ASAULT 4 , DONALD DUCK THE LUCKY DIME > 4 , DESERT SPEEDTRAP > 5 , WOLFCHILD > 6

GLOBAL GLADIATORS > 8 , STRIDER RETURNS > 8

Παιχνηδια NES σε υπερ-αριστη κατασταση .

BURAI FIGHTER κουτι > 12 , RUSH N ATTACK > 15 , G-LOCK > 12 , GREMLINS 3 κουτι > 12 , ROAD FIGHTER > κουτι 15
 
fonis είπε:
ποσταρω εδω για να μην ανοιγω αλλο θεμα...βρηκα γκειμ γκιαρ χωρισ κασετα στα 30 ευρο χωρισ κουτι....εχουν αλαχθει τα τσιπ εικονασ κ ηχου κ δουλευει ρολοι... ειναικ καλη η τιμη?? οι κασετεσ τισ δινει 5 ευρο τη μια περιπου τι λετε??
παρτο φιλε .. μια χαρα τιμουλα ειναι.. με ενα 50ρικο εχεις και κασσετουλες μαζι .. κομπλε εισαι
 
εμενα μου προσεφεραν ενα με χαλασμενη εικονα και 8 games στα 30 ευρω αλλα δεν ξερω καν που να βρω πυκνωτες.εχω ποσταρει κατι μηνες κιολας στο αναλογο θεμα του game gear αλλα κανεις δεν απαντησε μπας και κανει καποιος που να ξερει εναν κοπο να τσεκαρει και εκει να με βοηθησει αν ειναι να το παρω που το θελω το μηχανημα θα ειμουν υποχρεος
 
Garrett156 είπε:
εμενα μου προσεφεραν ενα με χαλασμενη εικονα και 8 games στα 30 ευρω αλλα δεν ξερω καν που να βρω πυκνωτες.εχω ποσταρει κατι μηνες κιολας στο αναλογο θεμα του game gear αλλα κανεις δεν απαντησε μπας και κανει καποιος που να ξερει εναν κοπο να τσεκαρει και εκει να με βοηθησει αν ειναι να το παρω που το θελω το μηχανημα θα ειμουν υποχρεος
Εγώ τους πυκνωτές για το δικό μου, τους προμηθεύτηκα από μαγαζιά με ηλεκτρονικά. Θα πρέπει να αναζητήσεις το πλησιέστερο της περιοχής σου. Π.χ. εγώ που μένω Χαλάνδρι, έχει 2 τέτοια μαγαζιά στο κέντρο στην οδό Ζαλοκώστα.

Διαφορετικά πάρτα από το ιντερνετ (eBay, http://www.darlas.gr/comersus/store/comersus_listCategoriesAndProducts.asp )
 
Για οσους δεν γουσταρουν να τρεχουν δεξια και αριστερα, εδω τους εχει μαζεμενους.
 
εγώ κάτάφερα να κερδίσω πακέτο με δύο game gear (όχι χωρίς προβλήματα όμως,το ένα έχει πολύ χαμηλό ήχο και το άλλο έχει το πρόβλημα με τις γραμμές στην οθόνη),διάφορα extra και 16 παιχνίδια (συν 4 του master system) για 44 λίρες.

φωτος στο θέμα της συλλογής.
 
οι γραμμες στην ο8ονη δυστηχως δεν φτιαχνονται.

ο ηχος ναι... πυκνωτες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
telika βρηκα κ πηρα ενα γκειμ γκιαρ με προβλημα στον ηχο μαζι με μια κασετα που περιεχει 4 παιχνιδια συν το κικ οφ κ μαζι τον ανταπτορα που το κανει τηλεοραση ολα μαζι στα 25 ευρο.. τωρα χρειαζομαι πυκνωτες που θα βρω??? η οθονη δεν δειχνει πολυ καθαρα... φτιχνεται?
 
fonis είπε:
telika βρηκα κ πηρα ενα γκειμ γκιαρ με προβλημα στον ηχο μαζι με μια κασετα που περιεχει 4 παιχνιδια συν το κικ οφ κ μαζι τον ανταπτορα που το κανει τηλεοραση ολα μαζι στα 25 ευρο.. τωρα χρειαζομαι πυκνωτες που θα βρω??? η οθονη δεν δειχνει πολυ καθαρα... φτιχνεται?
τι εννοεις ''δεν δειχνει καθαρα''???

κοιτα δεν ειναι ο8ονη απο psp η dsi , ειναι 20ετιας το gamegear.

αν εννοεις οτι ειναι σκοτεινη και οταν την κοιτας απο αλλη οπτικη γωνια (πχ.απο κατω) τοτε 8ελει ποικνωτες.

καλο 8α ηταν να τους αλλαξεις ΟΛΟΥΣ τους ποικνωτες (αν δεν πιανουν τα χερια σου τραβα το σε ηλεκρονικο να στο φτια3ει).

πες μασ απο που εισαι και και θα σου πουμε απο που να παρεις ποικνωτες,(γενικα απο μαγαζια πο πουλανε ανταλακτικα ηλεκρονικων συσκευων)
 
eimai απο σπαρτη...δεν δειχνει πολυ εντονα η οθονη... φυσικα κ δεν ειναι psp το ξερω ... ειχα σεγκα κ πριν 20 χρονια βλεπω οτι κατι φταιε...ι πυκνωτεσ που θα βρω να παραγκειλω να το περασω ρεκτιφιε να σκοτωνει μετα?χαχα
 
fonis είπε:
eimai απο σπαρτη...δεν δειχνει πολυ εντονα η οθονη... φυσικα κ δεν ειναι psp το ξερω ... ειχα σεγκα κ πριν 20 χρονια βλεπω οτι κατι φταιε...ι πυκνωτεσ που θα βρω να παραγκειλω να το περασω ρεκτιφιε να σκοτωνει μετα?χαχα
κοιτα και σε ηλεκρονικο να πας και να του ζητησεις τους ''ταδε'' πυκνωτες δεν πιστευω να μην σου δωσει,αλλιως ebay.
 
gia ti kostos milame den pisteyv na moy stoixhsei οσο ενα psp ...
 
Mην γραφετε με greeklish.
 
fonis είπε:
gia ti kostos milame den pisteyv na moy stoixhsei οσο ενα psp ...
το πολυ 5 ευρο αν το κανεις μονος σου,αν το πας σε μαστορα δεν ξερω τι θα σου παρει...

(υπ'οψην οτι 8ελει καποια σχετικη εμπειρια με το κολλητηρι,αν ειναι να κανεις την πρωτη σου κοληση στο gamegear αστο καλυτερα)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καποιο μαγαζι που να μπορω να βρω υπαρχει?
 
Πίσω
Μπλουζα