Gamepro και egm

xapakias

RetroN00b
Joined
24 Mαϊ 2007
Μηνύματα
4
Αντιδράσεις
0
μηπως μπορει καποιος να ανεβασει τα πρωτα τευχη gamepro και egm η ξερει καποιο site απο το οποιο να μπορω να τα κατεβασω
 
Όχι.

Δεν αρκείσαι στα Pixel?

Τα περιοδικά που αναφέρεις είναι copyrighted υλικό. Δεν ανεβάζουμε κάτι τέτοιο, ούτε δίνουμε links.

Επίσης σαν πρώτο post καλό είναι να ΜΗΝ ζητάς πράγματα, ένα "γεια σας" είναι καλύτερο.
 
Φιλε xapakias,καταρχην καλο ξεκινημα στο forum μας...!

Απο κει και περα,οπως σου ειπε κι ο pooky,εμεις εδω δε προβαινουμε σε πραξεις παραβιασης copyrighted υλικου....

Η υπαρξη αυτου του forum αλλωστε σε καμια περιπτωση δεν βασιζεται στην αψυχη ανταλλαγη ιντερνετικων links και μονο,καθε αλλο μαλιστα...

Επισης νομιζω καταλαβαινεις κι εσυ,αλλα και ολα τα αλλα νεα μελη μας,οτι το να ζητας κατι με το πρωτο σου post σε κανει να δειχνεις σαν ενας hit and runner στα ματια των περισσοτερων...

Κριμα παντως που καποτε,οχι πολυ παλιοτερα,χαριζα τα Gamepro απο τευχος 1 εως 55,αλλα εσυ δεν ησουν ενεργο μελος του forum μας....

Bεβαια και παλι τα πηρε μελος απο δω μεσα,οποτε πηγαν σε καλα χερια...

Τελος,για να ευθυμισουμε και λιγο,να σου πω οτι εισαι το Νο 4 στο Τοp-5 των nicknames του GRM,απο μια ''ερευνα'' του φιλτατου Maddog εδω:

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=2985&highlight=nicknames
 
Ενημερωτικα, το Ελληνικο gamepro ειναι 101% κλινικα νεκρο.
 
βασικά εχω όλα τα τευχη του ελλ. gamepro αφού το 1996 δούλευα σαν συντάξτης σε αυτό. από την άλλη δεν βλέπω το λόγο να ανέοβυν στο σάιτ αφού ακόμη το περιοδικάκι υπάρχει....
 
miko63 είπε:
βασικά εχω όλα τα τευχη του ελλ. gamepro αφού το 1996 δούλευα σαν συντάξτης σε αυτό. από την άλλη δεν βλέπω το λόγο να ανέοβυν στο σάιτ αφού ακόμη το περιοδικάκι υπάρχει....
miko63 ποσο καιρο ησουν στο gamepro?
 
σχεδόν δύο χρόνια. δούλευα με τον νίκο τον ελευθεριάνο τότε. η συνεργασία μας είχε ξεκινήσει από το πίξελ και επεκτάθηκε και στο amiga computing
 
Φιλε miko63 δεν γνωριζω που ειδες πως το περιοδικο υπαρχει ακομα, ωστοσο το τελευταιο τευχος που κυκλοφορησε ηταν το #137, Ιουλιος 2007.

Δες το θεμα που ανοιξε ο αρχισυντακτης εδω:

http://www.game-site.gr/forumgamepro/viewtopic.php?t=4757

Ενας απο τους παρα πολλους λογους που σταματησε, ειναι και οτι τα δικαιωματα για Ελλαδα ηταν ασυμφορα, οποτε πλεον δεν πιστευω να υπαρχει νομικο ζητημα εδω περα.

Επι της ευκαιριας, ειχες τοτε καποιο ψευδωνυμο; η απλα μεταφραζες απο τα αγγλικα στα Ελληνικα;
 
miko63 είπε:
σχεδόν δύο χρόνια. δούλευα με τον νίκο τον ελευθεριάνο τότε. η συνεργασία μας είχε ξεκινήσει από το πίξελ και επεκτάθηκε και στο amiga computing
καλη εμπειρια ε mico63? δεν θα ξεχασω το τευχος με το saturn, θεικο ε?
 
jaguar-man είπε:
καλη εμπειρια ε mico63? δεν θα ξεχασω το τευχος με το saturn, θεικο ε?
μέτρια εμπειρία θα έλεγα και κυρίως κακοπληρωμένη. κάποια στιγμή έφτασαν να με πληρώσουν σε είδος (πάρε μια κονσόλα δυο παιχνίδια κτλ και ειμαστε οκ)!!!
 
miko63, θα ηταν για εσενα προβλημα να σε ρωτουσα καποιες περιπτωσεις χρηματισμου που πεσανε στην αντιληψη σου;

Αν ειναι προβλημα να απαντησεις εδω, στειλε μου ενα πμ =)
 
χρηματισμού;;;; δεν υπεπεσε τιποτα τετοιο ποτε στην αντιληψη μου!! αλήθεια πώς σου ήρθε αυτό;;;
 
miko63, θα ηταν για εσενα προβλημα να σε ρωτουσα καποιες περιπτωσεις χρηματισμου που πεσανε στην αντιληψη σου;Αν ειναι προβλημα να απαντησεις εδω, στειλε μου ενα πμ
Δεν ξερω αν εχει προβλημα ο miko - αλλα εχει το forum φιλε Getta Robo.

Τετοιου ειδους ερωτησεις και διατυπωμενες ετσι ατυχα, δημιουργουν εντυπωσεις που και ασχετες με το αντικειμενο του forum ειναι και προβληματα θα μπορουσαν να προκαλεσουν.

Δημοσια απαντηση για την προηγουμενη σου ερωτηση

Επι της ευκαιριας, ειχες τοτε καποιο ψευδωνυμο; η απλα μεταφραζες απο τα αγγλικα στα Ελληνικα;
δεν ελαβες.

Οποτε λανθασμενα συνεχιζεις να ρωτας δημοσια και μαλιστα για θεματα χρηματισμου (χωρις καν να χρησιμοποιεις τη λεξη "πιθανου")

Τετοιες ερωτησεις και συζητησεις - μονο σε pms σας παρακαλω, και σε καμια περιπτωση στο δημοσιο ταμπλο του forum.

To ολο thread θα σβηστει συντομα - μιας και η ερωτηση του χρηστη xapakia ερχεται σε αντιθεση με τους Κανονισμους Λειτουργιας.
 
Θα ηθελα να ζητησω συγνωμη απο τον miko63 και οσους υπολειπους θιχτηκανε απο αυτα που διατυπωσα, αν και σε καμια περιπτωση δεν επιδιωξα να μειωσω η να προσβαλω κανεναν.

Η ερωτηση μου εγινε καθαρα για προσωπικους λογους, μιας και δουλεψανε φιλοι και γνωστοι στο περιοδικο, με τα προβληματα που αντιμετοπισε ο miko63 και οχι μονο.

Κερασακι στην τουρτα οπως θα θυμουντε οι αναγνωστες του περιοδικου παντος ηταν το αδικο και συνεχες θαψιμο που ετρωγε το sega saturn σε ολους τους τομεις.

συγνωμη για οποιαδηποτε προβλημα που προκαλεσα αθελα μου, και καλη συνεχεια σε ολους :)
 
Αλλωστε και που δεν ετρωγε αδικο θαψιμο το Saturn?Και μιλαμε σημερα για δωρα κρανη και αδικες μεταχειρισεις.

Καμια κονσολα δεν ειχε πιο αδικη αντιμετωπιση απο τον "ειδικ τυπο" απο το Saturn... :(
 
για μενα το θέμα έχει λήξει και φυσικά δεν κρατώ κακία σε κανέναν. no worries getta robo!!
 
Πίσω
Μπλουζα