Gamer 15 - Ιανουάριος 1995

Ωραία reviews αυτό το τεύχος!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ
 
Jedah είσαι και ο πρώτος ! Ωραία game reviews.
 
Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!
 
Ευχαριστώ... αυτό ήταν το τελευταίο τεύχος;
 
Τώρα έχουν απομείνει μόνο δύο τεύχη, τα 13 και 16 :)
 
Τι γράψανε στο 2ο γράμμα στην αλληλογραφία :eek: ; Πως εκτός από το Sonic and Knuckles , στο Mega Drive θα κυκλοφορήσει και το Sonic 4 ; Και μάλιστα "σίγουρα" ! Ορίστε ! Και μετά απορούσα εγώ γιατί τόσα χρόνια μου είχε κολήσει πως θα έβγαινε κα Sonic4 !
 
Ευχαριστούμε πολύ φίλε ! ! ! ! :)
 
Alien breed tower assault review στο Megadrive. Ανακρίβεια γιατί όσο ψάξιμο και να έριξα το παιχνίδι βγήκε μόνο για Amiga. Επίσης σε review γραφει ότι το sonic triple trouble είναι το καλύτερο παιχνίδι του game gear με 16μπιτ λέει γραφικά. Απλά ένα μέτριο spin off με ισάξια γραφικά του game gear Sonic 1. Εννοείται το Sonic 1 είναι πολύ καλύτερο παιχνίδι. Του δίνει μια βαθμολογία 94 ενώ αξίζει 60 το πολύ για το 1995. Σήμερα 3/10
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το τεύχος αυτό είναι το απόλυτο έπος. Ακόμα και την ημερομηνία έχει λάθος. Γράφει Ιανουάριος 1994 ενώ είναι Ιανουάριος 1995. Σωρεία από λάθη και λανθασμένες πληροφορίες. Σε άλλο τεύχος λέει ένας σε ένα γράμμα βάλατε το άθλιο Zombies ate my neighbors και δεν βάλατε το τάδε παιχνιδι, που το Zombies είναι από τα πιο καλτ κλασικά 16μπιτ παιχνίδια (για το οποίο επίσης το Gamer λέει ότι είναι φύκια για μεταξωτές κορδέλες). Επίσης αναφέρεται σε κάποιο τεύχος ότι το jaguar είναι λέει πολύ ισχυρότερο του Neo Geo (με 16bit bus και 32 mbit cartridge) κάτι που πολύ αμφιβάλω. Ίσως το Saturn να είναι ισάξιο του σε 2D. Τρελές ανακρίβειες, πχ το 3DO είναι λέει 50 φορές ισχυρότερο του CD32, λες και είναι το Playstation 2
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κλαίω με τα σχόλιά σου Shinobi. Αυτό το τεύχος πραγματικά σε έχει σημαδέψει :biglaugh:

(Να θυμήσω ότι το περιοδικό Gamer, ήταν ένα συνοδευτικό "κονσολοπαιχνιδοένθετο" του μακαριστού USER...)
 
Το User το αγόραζα φανατικά την εποχή 92-93-94 οπότε το έβρισκα στο χωριό αν το έφερναν δηλαδή. Αυτό το gamer πρέπει να ήταν από τις ταφόπλακες του User γιατί θυμάμαι όσο ήταν μέσα στο User τα reviews ήταν πιο καλά.
 
Το User το αγόραζα φανατικά την εποχή 92-93-94 οπότε το έβρισκα στο χωριό αν το έφερναν δηλαδή. Αυτό το gamer πρέπει να ήταν από τις ταφόπλακες του User γιατί θυμάμαι όσο ήταν μέσα στο User τα reviews ήταν πιο καλά.

Κάτσε, το Gamer ως ένθετο του USER είχε 16 τεύχη (μέσα και το 15ο που σου αρέσει τόσο πολύ :biglaugh:).

Από εκεί και πέρα θέλω βοήθεια: Νομίζω ότι η εταιρεία του USER απλά μεταγλώττιζε* κάποιο ξένο περιοδικό με το όνομα Gamepro το οποίο κυκλοφορούσε αυτόνομα. (Εννοείται ότι δεν ασχολήθηκα καν να το αναζητήσω τότε, μιας και δεν έδινα/δίνω δεκάρα για κονσόλες :eviltongue:)

*Συνήθεια που της έμεινε για αρκετά χρόνια με άλλο έντυπο...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Όσο το αγόραζα ( το έβρισκα δηλαδή), δεν είχα δει ποτέ αυτό το ένθετο μέσα. Ίσως να είχε πέσει στα χέρια μου ένα τεύχος και να μην το θυμάμαι μετά από τόσα χρόνια.

Αν και από ότι μου έρχεται στην μνήμη αυτό είναι το τελευταίο τεύχος που πέτυχα

 
Πίσω
Μπλουζα