Games and soundtracks...

να μερικα mods απο τα τοτε Crack teams

Για να τα ακουσετε κατεβαστε τον deliplayer
 
Waly ήθελες δεν ήθελες πάλι πίσω μας γύρισες...Τι στο καλό που βρίσκομαι σε κάποιο retro φόρουμ του αχανές διαδικτύου? :D
 
Είναι Site δυναμίτης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λίγες αγαπημένες μελωδίες που μου έρχονται τώρα στο μυαλό απο παιχνίδια του Commodore 64, sorry που δεν γράφω software house και δημιουργό.

The way of the exploding fist II

Green Beret

Sanxion

Monty on the run

Last Ninja

LightForce

Yie Ar Kung-Fu

Uridium

...

είναι τόσες πολλές... :help:
 
Πολύ ωραίο παιχνίδι. Classic. Η μουσική νομίζω ήταν απο Steve Turner.

Τι μουσικάρες και τι φοβεροί composers-προγραμματιστές. Νομίζω ότι οι Commodorάδες θα τις θυμούνται για πάντα. Το ότι υπάρχουν σήμερα ορχήστρες που μαζεύονται και ξαναζωντανεύουν αυτές τις μελωδίες είναι ένα παράδειγμα για το πόσοι άνθρωποι επηρεάστηκαν τότε απο αυτές. Καλά έχω ξεχάσει πολλές όπως IK+,Cobra,Delta,Cybernoid,Commando,Enduro Racer κ.π.α Είναι και πολύ μεγάλος ο αριθμός των sid που υπάρχει στο δίκτυο. :eek:
 
Εμείς οι Atari ST users πάντα είχαμε μια " ιδιαίτερη " σχέση με τον Commodore 64! Πέρα από τα ιστορικά δεδομένα , η demo scene του Atari κάνοντας το καθήκον της αντέδρασε άμεσα και πέρασε σχεδόν όλες τις θρυλικές μελωδίες του commodore στον SΤ και στα 16bit! Έτσι χωρίς να το γνωρίζω ούτε και εγώ στην αρχή , έλαβα σταδιακά μια ισχυρότατη δόση 8bit μουσικής κουλτούρας!

Να! Τώρα που μιλάμε μου έχει σφηνωθεί στο μυαλό η μουσική του The last v8! :)
 
Ναί την αντιλαμβάνομαι αυτήν την σχέση :)

Είχα και εγώ τον 520 ST και αργότερα στα 90's αγόρασα τον 1040 STE από αγγελία, ειδικά το δεύτερο ήταν φοβερό μηχάνημα, το μετάνιωσα που τον έδωσα.
 
εγώ ψάχνω απεγνωσμένα για atari ste 1040
 
ωραίο μηχάνημα Γιάννη. Και τόν είχα πάρει σε τέλεια κατάσταση, γάλα που λές και συ :biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα