Gaming News [Wii]

Ο Προεδρος δεν μας τα λεει καλα ,σνομπαρει το Ipad το 3d δεν του αρεσει γιατι λεει τι θα σκεφτονται οι αλλοι που θα σε κοιτανε ,ενω οταν εισαι στο τρενο και σε βλεπουν οι αλλοι να φυσας και να φωναζεις στο ds ειναι ενταξει.

Για το HD WII λεει οτι αυτο απο μονο του δεν ξερει αν θα κανει τους gamers να το αγορασουν ενω αν μεγαλωσεις την οθονη dsXL θα το κανει.

Nintendo Chief Unimpressed With iPad [NY Times]
 
Κάπου το χάνουν και στη Nintendo το νόημα. Καλό το DS, αλλά το ξεχείλωσαν από παντού. ΑΝ το τραβήξουν και άλλο θα ξηλωθεί.

Δεν του άρεσε το ipad ε; Γιατί άραγε; Ρε τι λέει ο άνθρωπος........

Nintendo chief τράβα και φτιάξε κανένα handheld που να στέκεται τεχνολογικά το 2010 και άσε την Apple. Δεν μπορείς να τη φτάσεις ούτε στα όνειρά σου.......
 
pooky(1) είπε:
Κάπου το χάνουν και στη Nintendo το νόημα. Καλό το DS, αλλά το ξεχείλωσαν από παντού. ΑΝ το τραβήξουν και άλλο θα ξηλωθεί.
Δεν του άρεσε το ipad ε; Γιατί άραγε; Ρε τι λέει ο άνθρωπος........

Nintendo chief τράβα και φτιάξε κανένα handheld που να στέκεται τεχνολογικά το 2010 και άσε την Apple. Δεν μπορείς να τη φτάσεις ούτε στα όνειρά σου.......
pooky για πολλοστή φορά συμφωνώ μαζί σου +1000
 
[video=youtube;-kimrjdRv6o]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
pooky(1) είπε:
Κάπου το χάνουν και στη Nintendo το νόημα. Καλό το DS, αλλά το ξεχείλωσαν από παντού. ΑΝ το τραβήξουν και άλλο θα ξηλωθεί.
Δεν του άρεσε το ipad ε; Γιατί άραγε; Ρε τι λέει ο άνθρωπος........
Τελικά μάλλον τους άρεσε το ipad...
 
Έρχεται το Legend of Zelda Skyward Sword.

Ημερομηνία κυκλοφορίας 18/11/2011. ΑΠο ότι λέγεται θα είναι το Zelda με το μεγαλύτερο βάθος χαρακτήρων που έχει παρουσιαστεί μέχρι σήμερα. Θα μάθουμε επιτέλους περισσότερα για τους people of the sky, τους οποίους συναντήσαμε στο Twilight Princess (Wii + GC) και το Minish Cap (GBA). Το παιχνίδι διαδραματίζεται σε χρονικό πλαίσιο πριν απο το Ocarina of Time, Οπότε θα δούμε τη νεότερη Hyrule που έχει παρουσιαστεί ποτέ.

Οι μηχανισμοί του gameplay θα είναι βελτιωμένοι σε σχέση με το Twilight Princess και θα απαιτεί Motion Plus controller.

Θα κυκλοφορήσει και σε bundle με (επιχρυσωμένο με το σχέδιο του triforce) motion plus remote, οπότε όσοι δεν έχετε, ευκαιρία να το αποκτήσετε.

http://www.joystiq.com/2011/08/29/zelda-skyward-sword-bundle/
 
Δυο παιχνιδια περιμενα με ανυπομωνησια το ενα ηταν το xenoblade cronicles που το εχω και το zelda skyward sword που το περιμνω.Εχω τα παντα απο zelda και τα εχω τελειωση και γω δεν θυμαμαι ποσες φορες το καθενα.Το skyward απο ωσα βιντεο εχω δει και απο ολες της πληροφοριες ελπιζουν να ειναι το καλητερο zelda ολων των εποχων και να ξεπερασει και το ocarina of time γιατι το twilight princess για μενα δν τα καταφερε.Απο θεμα γραφικων κτλ λογικα ολοι εχεται δει βιντεο αυτο που περιμενω εγω ειναι καλητερο χειρισμο και μαλον το εχουν καταφερει γιατι αυτη την φορα δεν θα υπαρχουν κινησης του σπαθιου μονο αριστερα,δεξια,πανω,κατω αλλα και διαγωνια.Οπου και να κινησης το wiimote εκει θα πηγαινει το σπαθι.Αν και προσωπικα για μενα θα προτιμουσα ενα κανονικο gamepad και ας το εβγαζαν αποκλειστικα για το zelda θα το αγοραζα ωσο και να εκανε.Οποτε αρχιζουμε να μετραμε αντιστροφα μεχρι της 18 νοεμβριου.
 
Σε λιγες μερες κυκλοφορει το εκπληκτικο Project zero 2:Wii edition(fatal frame)και ειναι must have για τους κατοχους wii.Προσωπικα περιμενω να δουμε καποια στιγμη και στην ευρωπη το φανταστικο και αποκλειστικο για το Wii project zero IV:Mask of the lunar eclipse.Eπισης η square enix εδωσε ενα νεο δεκαλεπτο βιντεο του πιο πολυαναμενομενου παιχνιδιου αυτη την στιγμη στην ιαπωνια του φανταστικου Dragon Quest X που κυκλοφορει αποκλειστικα για το Wii τον αυγουστο και αργοτερα θα κυκλοφορησει και για το Wii U.

Nα και δυο καινουρια trailers του prozect zero 2



Και του Dragon quest X

http://www.youtube.com/watch?v=6stPPT4c31U&feature=player_embedded
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με πηγες 8 (ολογραφως οχτω) χρονια πισω! χαχαχαχα
 
Wally είπε:
Με πηγες 8 (ολογραφως οχτω) χρονια πισω! χαχαχαχα
Μπορει να σε πηγα 8 χρονια πισω οπως πηγα και γω τοσα χρονια πισω αλλα δεν με χαλαει καθολου να ξαναπαιξω αυτη την παιχνιδαρα με εξτρα πραγματα που θα υπαρχουν στην Wii εκδοση.Και επισης δεν με χαλαει καθολου που εχω παιξει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στο Wii την παιχνιδαρα Project zero IV μεταφρασμενο με το patch και ας βγαζουν ελαχιστα καλα παιχνιδια πλεον αφου η κονσολα ειναι στα τελειωματα της την στιγμη που στο σκουπιδοντενεκε που λεγεται xbox360 σας εχουν πρηξει με το Kinect.Φατε Kinect λοιπον νεοκοποι οπαδοι της micro$oft:p
 
metalcandyman είπε:
Μπορει να σε πηγα 8 χρονια πισω οπως πηγα και γω τοσα χρονια πισω αλλα δεν με χαλαει καθολου να ξαναπαιξω αυτη την παιχνιδαρα με εξτρα πραγματα που θα υπαρχουν στην Wii εκδοση.Και επισης δεν με χαλαει καθολου που εχω παιξει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στο Wii την παιχνιδαρα Project zero IV μεταφρασμενο με το patch και ας βγαζουν ελαχιστα καλα παιχνιδια πλεον αφου η κονσολα ειναι στα τελειωματα της την στιγμη που στο σκουπιδοντενεκε που λεγεται xbox360 σας εχουν πρηξει με το Kinect.Φατε Kinect λοιπον νεοκοποι οπαδοι της micro$oft:p
Εδω ο Βασιλης εχει δικιο αλλα ξεχναει και τα δικα του! :p Ποιος ξερει μπορει να δουμε το Καμεο το 2014 για Wii U. Παιζει η Νιντεντο να παρει πισω την Rare μπας και δουνε ασπρη μερα!!!! :p Οτι και να πεις Βασιλη εγω ειμαι ουδετερος :p

 
DarkSynbios είπε:
Εδω ο Βασιλης εχει δικιο αλλα ξεχναει και τα δικα του! :p Ποιος ξερει μπορει να δουμε το Καμεο το 2014 για Wii U. Παιζει η Νιντεντο να παρει πισω την Rare μπας και δουνε ασπρη μερα!!!! :p Οτι και να πεις Βασιλη εγω ειμαι ουδετερος :p
Φιλε δεν γουσταρω τα Remakes που μας εχουν κατακλυσει απο οποια εταιρια και να ειναι το εχω ξαναπει.Εκτος βεβαια και αν εχουν κατι καινουργιο να δωσουν.Ετσι και με το project zero 2 και γω το εχω και το εχω παιξει οταν πρωτοκυκλοφορησε αλλα οι κατοχοι του Wii που δεν ειχαν την τυχη να το παιξουν ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια και για μενα επισης γιατι θα εχει εξτρα πραγματα.Ωσο για την Rare που ειπες πολυ θα ηθελε να ξαναγυρνουσε στην ΝINTENDO μπας και εβγαζε κανενα παιχνιδι της προκοπης μετα της τα ανυπαρκτα και της μετριοτητες που βγαζει για της κονσολες της micro$oft.Ολοι οι και καλα οπαδοι της micro$oft αυτης της εταιριας καταστροφη για το gaming ενω ξερουν οτι τα παιχνιδια ειναι ανυπαρκτα προσπαθουν να βρουν κατι καλο σαυτα μονο και μονο για να πουν κατι.Οτι και να γιννει της παιχνιδαρες που εβγαλε η rare στης κονσολες της NINTENDO δεν θα της ξαναβγαλει ποτε.
 
Η κατρακυλα της Rare ξεκινησε με τη Nintendo.

Στο Spectrum εβγαζε καλυτερα παιχνιδια :) :p
 
Wally είπε:
Η κατρακυλα της Rare ξεκινησε με τη Nintendo.Στο Spectrum εβγαζε καλυτερα παιχνιδια :) :p
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ σημερα δεν γελασα καθολου ε με αυτο το ανεκδοτο πραγματικα λυθηκα στα γελια:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh: καπου εχω ενα βιντεο τραβηγμενο απο κινητο που κανω κομματια ενα spectrum με την βαριοπουλα.Ετσι και βρω ευκαιρια και ψαξω να το βρω γιατι θελει πολυ ψαξιμο θα το ανεβασω και θα στο αφηερωσω :diablotin:
 
Θα κανω ενα ερανο σχετικα για το Wii U ωστε αργοτερα οταν το αγορασω να το σπασω με βαριοπουλα.Ετσι.....να το βλεπεις μετα και να κλαις! :p ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΡΚΙΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ!! ΦΤΑΝΕΙ!!! :p
 
κατι ασχετο!! το dragon quest x θα ειναι μονο online?? η λαθος καταλαβα; :)
 
To Dragon quest X δεν θα ειναι στην λογικη του line age και ολων αυτων των παιχνιδιων που τα απεχθανομαι.Μπορει να εχω τρελα με τα Rpg αλλα τα online ποτε δεν τα αγαπησα.Στο Dragon quest Χ λοιπον θα μπορει ο παικτης να παιξει καποιες ωρες offline αλλα καποια στιγμη για να ζηση κανονικα το παιχνιδι και οπως πρεπει να ειναι πρεπει αναγκαστικα να ειναι online.Η σειρα Dragon quest ειναι η αγαπημενοι μου απο rpg οποτε οπως και να ειναι θα μαρεσει 1000%
 
Είστε όλοι σας fanboIs. :p

Πάρτε παράδειγμα από μένα ρε που δεν ανήκω πουθενά! :D
 
Πίσω
Μπλουζα