GBAfront

Darth21

Retro Member
Joined
7 Αύγ 2007
Μηνύματα
151
Αντιδράσεις
5
gbafront1.png


Πρόκειται για ένα front-end για το GameBoy Advance το οποίο χρησιμοποιούσα παλιά. Είχα την έκδοση 2.0 beta 5 θυμάμαι και πέρναγα ατελείωτες ώρες παίζοντας μέχρι που κάηκε ο σκληρός και χάθηκε όλη η GBA συλλογή μου.

Πρόσφατα έψαξα να το ξανακατεβάσω αλλά προς μεγάλη μου απογοήτευση ανακάλυψα πως το επίσημο site κάνει redirect σε ένα νέο front-end για κονσόλες επόμενης γενιάς. Από ότι είδα μάλιστα σε αυτό το forum είχε προλάβει να βγει και η έκδοση 3.0. Τελικά κατάφερα να κατεβάσω την έκδοση που είχα από link που googlαρα.

Το χρησιμοποιεί/χρησιμοποιούσε κάποιος και αν ναι ξέρει πού μπορώ να βρω την έκδοση 3.0;
 
Γιατί δεν χρησιμοποιείς το GameFront; Έχει νομίζω όλα τα χαρακτηριστικά του GBAFront, απλά υποστηρίζει και άλλα συστήματα.
 
Έχεις δίκιο αλλά από ότι βλέπω δεν είναι πια freeware. Άσε που δεν έχει πια την επιλογή για αυτόματο κατέβασμα όλων των box art, titles, screenshots και βαριέμαι να τα κατεβάζω για κάθε ένα ξεχωριστά.
 
ααααααα πολυ καλο front! αλλα κανει 40 ωρες να κατεβασει τα snaps :(
 
Snapshot packages υπάρχουν για κατέβασμα ;)
 
Για box art, τα οποία για άγνωστο λόγω δεν κατεβαίνουν πλέον, δες εδώ (για να τα κετεβάσω γρήγορα χρησιμοποίησα ένα extension για τον Firefox ονόματι DownThemAll!)
 
Darth21 είπε:
Έχεις δίκιο αλλά από ότι βλέπω δεν είναι πια freeware. Άσε που δεν έχει πια την επιλογή για αυτόματο κατέβασμα όλων των box art, titles, screenshots και βαριέμαι να τα κατεβάζω για κάθε ένα ξεχωριστά.

Μπορεις να αναφερεις το Official Site;
 
Πίσω
Μπλουζα