Gear Master by Beeshu

freaktmp

Expert
Joined
20 Απρ 2009
Μηνύματα
9.341
Αντιδράσεις
9.486
Μολις απεκτησα το πρωτο μου GG μαζι με ενα Gear Master by Beeshu, αλλα οτι παιχνιδι Master System και να βαλω, δεν παιζει. Δεν εχω βεβαιως και την τεραστια ποικιλια!

  • Το GG ειναι δοκιμασμενο με ενα δικο του παιχνιδι (Sonic 1) και παιζει κανονικα
  • Τα δυο Master System παιχνιδια (Sonic 2, Jurrasic Park) ειναι δοκιμασμενα και παιζουν κανονικα σε SMS
  • Ολα ειναι ευρωπαικη εκδοση
  • Εγινε ελεγχος στο GG και με μπαταριες και με εξωτερικη τροφοδοσια.

Οταν βαλω SMS παιχνιδι με το Gear Master στο GG, δειχνει μια ασπρη οθονη και καμια φορα σφυριζει.

Ειναι off το Gear Master; Καμια αλλη ιδεα;

Ευχαριστω!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αφού τα δοκίμασες όλα τα υπόλοιπα κομμάτια του "παζλ" και λειτούργησαν χωριστά το ένα από το άλλο, το λογικό συμπέρασμα είναι ότι ο ένοχος είναι το Gear Master. Βέβαια, το πιό πιθανό είναι να είναι απλά θέμα επαφών. Από ότι θυμάμαι, αυτά τα adaptors (και τα ανάλογα για SMS->Megadrive) δεν περιέχουν κανένα ιδιαίτερο hardware, κυρίως μεταφέρουν τα pins εκεί που πρέπει. Οπότε ρίχτου πρώτα ένα καλό τρίψιμο και βλέπουμε...

Σημειώνω επίσης ότι δεν υπάρχει region lock στο SMS/GG.
 
Το ανοιξα και το καθαρισα με αγαπη, φροντιδα και contact cleaner, αλλα δεν θελει να μου κανει την χαρη. Ευχαριστω για την απαντηση
 
freaktmp είπε:
Το ανοιξα και το καθαρισα με αγαπη, φροντιδα και contact cleaner, αλλα δεν θελει να μου κανει την χαρη. Ευχαριστω για την απαντηση
Επειδη καμμια φορα οι επαφες δεν πατανε καλα, βαλε απο την πισω μερια του Master Gear 2 η 3 σιλοτειπ ωστε να πατησουν καλα οι επαφες.Κοιταξε να τα βαλεις στην σωστη μερια.(Το ιδιο συμβανει και με τις κασσετες καμμια φορα)
 
Τελικά το έφτιαξες freaktmp? Είχα κι εγώ ένα Gear Master της ίδιας εταιρίας αλλά σε μερικά παιχνίδια δεν έβλεπα την τύφλα μου με το πόσο μικραίνει η οθόνη στο GG.
 
Δεν ξανασχοληθηκα απο τοτε.
 
Πίσω
Μπλουζα