Gears of War 3 - Εξωγήινοι φρικασέ

Βλέπω αρκετή βελτίωση στο online και μεγάλη προσπάθεια να κυριαρχήσει το παιχνίδι εκεί. Το θέμα είναι ότι κάθε φθινόπωρο βγαίνει Call of Duty που κυριαρχεί μέχρι τώρα στο online του 360 και όχι μόνο. Τα πρώτα 2 Gears δεν με ενθουσίασαν στο multi, ίσως ήρθε η ώρα του;
 
Gears of War και Sabbath.

 
Νice ,ομορφο.

5806535670_893d21f38d_b.jpg
 
Dust to Dust Trailer

[video=youtube;U5AVJXw--IQ]

Brothers to the End

 


20 μερες υπομονη!
 
Εληξε το εμπαργκο στα reviews!http://www.giantbomb.com/gears-of-war-3/61-30615/reviews/

Giantbomb 5/5

Gears of War 3 is a fantastic follow-up that answers important questions about the nature of the Gears universe while backing it all up with an even bigger, better multiplayer suite.
Joystiq review 5/5

Epic has gone on record saying Gears of War 3 is the longest campaign it's ever done (and it is, at about 11 to 13 hours, first time through), but it isn't just that. Between the pacing and the attention to detail visually, auditorially, and narratively, it's also the best campaign Epic's ever done, and one of the most exciting, consistent campaign experiences on the Xbox 360, or any other system for that matter.
PlanetXbox360 10/10

G4 5/5

GameInformer 9.5

Gears 3 is a fantastic idea polished to near perfection by an enormous crew of talented developers and a bottomless budget.
Gametrailers 9.4

The Escapist 4/5

Gamespot 9.5

1UP A-

EDGE 9

The degree of refinement and technical polish across every facet of Gears 3 is enough to make most other games look tatty.
 
Ρε συναγωνιστες, τρεχω σαν παλαβος και δεν εχω προλαβει να παιξω.

Τι λεει το παιχνιδι?
 
Πολύ καλό σε γενικά πλαίσια... Ειδικά στο κομμάτι του τι βλέπεις και ακούς είναι ακόμη πιο προχωρημένο. Από την άλλη σε επίπεδα gameplay και σχεδιασμού είναι πάνω κάτω μια από τα ίδια. Μη περιμένεις εκπλήξεις σε σχέση με το πως προχωράει το παιχνίδι. Αυτό που έχεις συνηθίσει αυτό θα πάρεις ξανά. Απλά βελτιωμένο. Μην ακούγομαι πως δε μου αρέσει. Ίσα ίσα που είναι ένα καταπληκτικό παιχνίδι στο είδος του. Είμαι στο τέταρτο act και είναι απλά πόρωση ο τρόπος που κάνει τα πράγματα όπως τα κάνει...
 
Καλογυαλισμένο, φαίνεται ότι έχει πέσει πολυ δουλειά και λεφτά. Αλλά το deathmatch θα παραξενέψει όσους παίζουν FPS. Είναι κωλοτούμπα-κωλοτούμπα-shotgun-repeat. Έχει το καλό ότι επιβραβεύει την ομαδικότητα πάντως. Campaign θα ξεκινήσω coop όταν το πάρουν και άλλοι γνωστοί μου.
 
Το coop είναι στα συνηθισμένα υψηλά επίπεδα στο campaign. Πολύ βελτιωμένο το Horde mode που έχει πλέον και διαχείριση πόρων, για χτίσιμο οχύρωσης. Ταμπούρωμα FTW. Τα matchmaking times είναι πολύ αργά πάντως, θυμίζουν αυτά του Halo.
 
το 3 ειναι ενα τρομερα βελτιωμενο gears of war 2..το Multi Παντως ειναι παρα παρα πολυ εθιστικο...αν αφαιρουσαν και την κοντοκανη που σε καθαριζει με την μια,ολα θα ηταν τελεια
 
Following more than 22,000 midnight madness launch events, Microsoft and Epic Games today announced that the Xbox 360 exclusive sold more than three million copies in its first week since release, cementing Gears 3 as the biggest game of 2011 and catapulting the franchise beyond one billion dollars in lifetime sales.
...και ζωαρα ο CliffyB
 
aims είπε:
το 3 ειναι ενα τρομερα βελτιωμενο gears of war 2..το Multi Παντως ειναι παρα παρα πολυ εθιστικο...αν αφαιρουσαν και την κοντοκανη που σε καθαριζει με την μια,ολα θα ηταν τελεια
ΟΟΟΧΧΙΙΙΙΙΙ!!! Υπάρχουν στιγμές που μόνο με αυτή μπορώ να σκοτώσω. Κρύβεσαι και KAAAABOOOOMMMM!!!! Πολύ καλό όπλο και καθόλου άδικο, γιατί στα 2 μέτρα είναι σαν να πυροβόλησες γομολάστιχες, δεν κάνει καθόλου ζημιά. Θέλει δίπλα τελείως για να κάνει αυτό που πρέπει.

Έχω φτάσει στην τελική μάχη (νομίζω) και μπορώ να πώ ότι το campaign, παρόλο που δίνει την δυνατότητα να παίξεις με περισσότερους φίλους σου, είναι κατώτερο του αναμενομένου και των 2 προηγούμενων Gears. Δραματικές σκηνές που σπάνε πολύ την δράση και λιγότερα πραγματικά επικά σκηνικά, απο ότι στο 2. Επίσης μετά απο 2 παιχνίδια, αρχίζει και φαίνεται λίγο το μοτίβο, ψιλοπεριμένεις τι θα σου βγεί. Είναι πολύ καλό αλλά περίμενα κάτι καλύτερο.

Στον τεχνικό τομέα, το παιχνίδι έχει βελτιώσεις αλλά και λόξυγγα!! Υπάρχουν στιγμές που κολλάει για λίγο ή που τα textures και η γεωμετρία χάνονται μπροστά στα μάτια σου. Έχουν διορθώσει κατα πολύ όμως, το popup της ανάλυσης των textures, που στα προηγούμενα παιχνίδια τα έβλεπες ΠΑΡΑ πολύ θολά μέχρι να έρθει η μέγιστη ανάλυση από το αποθηκευτικό μέσο. Επίσης είναι πολύ φωτεινότερο την ημέρα και με πιο ζωντανά χρώματα, προτιμούσα την μουντάδα των 2 πρώτων.

Σε γενικές γραμμές πολύ καλό παιχνίδι πάντως, με Horde mode που μπορεί να σας κρατήσει για μήνες.
 
Ανασταση του θρεντ με τον ποιον ευφανταστο τιτλο απο καταβολης retromaniax kai απο αυτην την γενια κονσολων κατεμε δυο franchises θα μου μεινουν ,αυτο και το Uncharted.

 






 
Το τελευταιο gears of wars που ειχα παιξει ηταν το 3.

Η περισσοτερη δουλεια οσον αφορα τα γραφικα της τριλογιας φαινεται οτι επεσε στα gears of wars 1 και 2. Στο 3 εκαναν μια τεραστια κοιλια που δεν ρουφιεται με τιποτα.

Δουλεψαν εννοειται καλα λιγες περιοχες οπως πχ προς το τελος και σε καποιες περιοχες πιο πριν ωστε να φανουν τα τρομερα γραφικα της unreal engine 3 αλλα ομως με την πιο λιγη δουλεια που επεσε σε μεγαλο μερος του παιχνιδιου δεν σωζεται μονο με τους φωτισμους και το extra χρωμα σε σχεση με τα προηγουμενα gears που απο την αρχη μεχρι το τελος καταλαβαινεις ποσο πολυ δουλεμενα ειναι τα γραφικα τους.

Ειχα δει αρκετα τα gears of wars 4 και 5 σε γνωστο που ειχε το επομενο xbox και καταλαβα πως και δωρεαν να μου τα εδιναν δεν νομιζω να καθομουν να τα παιξω αυτα. 1000 φορες να βαλω και να ξαναπαιξω τα gears of war 1 και 2
 
Πίσω
Μπλουζα