Ghostbusters (1986)

Mojo

RetroWannaBe
Joined
8 Φεβ 2009
Μηνύματα
46
Αντιδράσεις
4
Νομίζω είναι περιττό να αναφερθώ στο κλασικό cartoon που αργότερα μεταφέρθηκε και στο Hollywood (ξέρετε με Dan Akroyd , κτλ) … αναφέρομαι σε ένα άλλο cartoon με τον ίδιο τίτλο που σχεδιάστηκε στα studios της Filmation .. ορίστε και το σχετικό trailer>>>>

[edit] This video has been removed by the user. [edit]

Το θυμάστε καθόλου?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι μου θυμησες τωρα!Αν και δεν το παρακολουθουσα συχνα,η μουσικη του μου ειχε μεινει!!
 
Ξερει κανενας την ιστορια αυτου του καρτουν και το μπερδεμα με τους αλλους Ghostbusters; αν θυμαμαι καλα η σειρα αυτη ηταν πρωτη, κατοπιν εγινε η ταινια εχοντας καποια χαλαρη εμπνευση απο τη σειρα, μετα ομως η ιδια η ταινια εκανε δικη της σειρα

Μπορει να κανω και λαθος ομως

Οπως και να χει, το αποτελεσμα ηταν να εχουν υπαρξει δυο ασχετες σειρες μεταξυ τους με τον τιτλο Ghostbusters :D με τη διαφορα οτι η σειρα που ηταν βασισμενη στην ταινια ειχε κοτσαρει και ενα "The Real" στον τιτλο.
 
to εδειχνε το real chostbusters tv μακεδονια κατα της 10 το βραδυ περσυ
 
LIONHEART είπε:
to εδειχνε το real chostbusters tv μακεδονια κατα της 10 το βραδυ περσυ
χμμ .. δν το ειχα πετυχει ποτε.. μιλαμε για το ιδιο παιδικο?
 
Παντως εχει πολυ πρωτοτυπους χαρακτηρες... ο κακος ειναι σαιμποργκ, ο "χαζος βοηθος" του ειναι ενα δειλο ρομποτ και στις ορδες του εκτος απο τα παραδοσιακα τερατα ειναι ενας αγγλος κυνηγος (?!?!?!?!?) με μαγικο μονοκλ και ενας λυκανθρωπος απο το μελλον

ζντοινγκ!!!
 
Mojo είπε:
χμμ .. δν το ειχα πετυχει ποτε.. μιλαμε για το ιδιο παιδικο?
Ναι το ιδιο κατα τις 21.30 το βραδυ ( και σε επαναληψη το απογευμα) τωρα εχει βαλει στην θεση τους simpsons και married with kids....
 
Όσοι πιστοί της σειράς αυτής όσο και των "Real" μπορούν να την βρούν και σε official DVDs γιατί επιτέλους ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΑΝ. Δυστυχώς η Ελλάδα είναι πολύ πίσω για να έχει τέτοιες κυκλοφορίες, οπότε πρέπει να τα προμηθευτούμε απο εξωτερικό (παλιά μου τέχνη κόσκινο). LOL
 
το δειχνε και στο sky το δορυφορικο μαζι με αλλα πολυ καλα παιδικα.(πρεπει να το χε πολυ πρωι)
 
starsky είπε:
το δειχνε και στο sky το δορυφορικο μαζι με αλλα πολυ καλα παιδικα.(πρεπει να το χε πολυ πρωι)
Ναι, νωρίς το πρωί τα σαββατοκύριακα, πριν από 20 χρόνια...
 
Μοjo το video στο youtube εχει αφαιρεθει απο τον χρηστη που το ειχε βαλει.

[edit]


This video is no longer available because the YouTube account associated with this video has been terminated.



[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το είχα πετύχει αρκετές φορές κι εγώ στο Μακεδονία. Δεν ήταν καθόλου άσχημο. Περισσότερο μου άρεσε το τηλέφωνο-κρανίο, απίστευτο design! :D
 
Από τα αγαπημένα μου "παιδικά" !! Όπως επίσης και το the real ghostbusters ! Φοβερές σειρές !!!
 
Η πρώτη πρώτη σείρα Ghoast Busters είναι http://en.wikipedia.org/wiki/The_Ghost_Busters 1975-1976 το καρτουν της Filmation βασίζεται σε αυτήν και επιδή το όνομα Ghostbusters ήταν ήδη κατοχυρωμένο η άλλη σειρά λεγεται The Real ghostbusters

Πάντως έμενα μου άρεσε της Filmation.
 
epeidi kapoios eipe oti i seira exei vgei se dvd!!exo k ta dio paketa tis seiras pou exei kikloforisei apo tin bci.etaireia pou exei vgalei oles tis seires tis filmation se dvd!blackstar bravestarr he-man she-ra alla episis k tis tainies tis filmation pinochio starchaser the legend of orin alla k alles!! ola auta se zoni 1 all exei kikloforisei k to ghostbusters the witche's stew pou exei mono 3 epeisodiase zoni2. exo tin megaliteri sillogi apo 80's aythentika dvd k binteokastes! 80's cartoons. k 80's tainies!! opoios endiaferete gia plirofories as rotisei eleythera!!!
 
Δυστυχώς δεν το είχα δει το παιδικό όταν προβαλλόταν παρά μόνο αργότερα. Ε, σαν την ταινία βέβαια δεν έχει.

Είδα το nickname του μέλους από πάνω και θυμήθηκα το όνομα Βελεροφώντης αλλά δε θυμάμαι σε ποιο παραμύθι/βιβλίο το έχω συναντήσει
 
Το Ghostbusters που μιλαμε, ειναι αυτο που στους καλους ειχε κι εναν γοριλα (!) της filmation, δηλαδη της ιδιας εταιριας που ειχε κανει και το Bravestarr.. ;)
 
johnny19818 είπε:
Είδα το nickname του μέλους από πάνω και θυμήθηκα το όνομα Βελεροφώντης αλλά δε θυμάμαι σε ποιο παραμύθι/βιβλίο το έχω συναντήσει
Είναι από την Ελληνική μυθολογία όπου ο Βελλεροφόντης καβάλα στον φτερωτό πήγασο, σκοτώνουν τη Χίμαιρα. Το είχα κι εγώ σε εικονογραφημένο σκληρόδετο τόμο, αλλά δε θυμάμαι εκδοτικό οίκο και σειρά. Δε ξέρω αν προηγείται ο μύθος του Περσέα ή αυτή εδώ η ιστορία, μιας και ο πήγασος εμφανίζεται και στις δύο. :what:
 
Πίσω
Μπλουζα