Ghosts 'n Goblins: Resurrection (switch)

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.879
Στα σημερινα γιατι στης 2 τα χαραματα ξεκινησαν Game Awards 2020 ανακοινωθηκε νεο παιχνιδι GNG που σαν τεραστιος οπαδος της σειρας ανοιξα σαμπανιες οταν ειδα το trailer.Το παιχνιδι οπως ειδα ειναι μια μιξη επιπεδων,εχθρων κλπ των κλασσικων Ghosts'n Goblins και Gouls 'n Ghosts αλλα και με νεες πιστες και φυσικα με αλλο υφος στα γραφικα.Το παιχνιδι στο τελος του Trailer μας προιδεαζει για αποκλειστικοτητα του switch καθως δεν υπαρχει αλλη πλατφορμα περα απο αυτο και θα δουμε στο μελον αν θα ειναι ετσι η ειναι καποιο time exclusive για παραδειγμα.Μεχρι τοτε ολοι οι GNG fans που εχετε switch ετοιμαστειτε για δραση γιατι ο αγαπημενος μας ''νεκροθαφτης'' ερχεται στης 25 φεβρουαριου 2021 στην κονσολαρα μας :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:

 
Πολύ παλουκι παιχνιδι. Το κλασικο που επαιζα μικρος με κερματα πολυ λιγο το προχωρησα. Αστο καλυτερα μην σπασω τα νευρα μου. χαχα
 
Oντως φιλε απο τα πιο δυσκολα arcades.Πριν χρονια στο καναλακι μου στο youtube ειχα ανεβασει τερματισμο με ενα credit φυσικα και για το Ghosts 'n Goblins και για το Ghouls 'n Ghosts.Εχω τρελα τεραστια με ολη την σειρα γενικοτερα.
 
Λίγο το "jointed" 3D animation με χάλασε, θα προτιμούσα fully hand drawn sprites, αλλά κατά τ' άλλα φαίνεται υπέροχο...
Όμως μόνο σε Switch βρε σατανάδες, να ψαχνόμαστε για κονσόλα χριστουγενν-οκαραντιν-ιάτικα; Όχι τίποτ' άλλο, αλλά έρχονται και τα τέλη κυκλοφορίας τώρα...
 
Για μένα είναι παιχνίδι σταθμός το Ghosts 'n Goblins. Ξηγημένα πράγματα. :)

Το video δείχνει όντως υπέροχο. Μια 2D πανδαισία. Το βλέπω να 'ναι άλλο τόσο δύσκολο.
 
Αυτό πρέπει να είναι πιο δύσκολο και από το αρχικό.
 
Ιδιο φαίνεται .

 
Οχι μονο ιδιο δεν ειναι αλλα μερα με την νυχτα ειναι.
 
Νεο βιντεο με gameplay του παιχνιδιου.Σε αυτα που μαρεσαν ειναι το art style του παιχνιδιου,η επιστροφη στης ριζες των παλαιοτερων παιχνιδιων καθως βλεπουμε γνωστες πιστες οπως και νεες φυσικα αλλα κυριως μαρεσε που το παιχνιδι φαινεται δυσκολακι.Πολλοι εχθροι να κανουν ντου κατα την διαρκεια οσον βλεπουμε στο βιντεο και γενικα φαινεται το επιπεδο προκλησης να ειναι πολυ καλο.Σαυτα που δεν μαρεσαν ειναι η μαστιγα των save states.Συμφωνω πως οι σημερινοι gamers ειναι ποιο καλομαθημενοι και δεν θα ηθελαν εναν κερματοφαγο πχ οπως ειναι το original ghosts'n goblins αλλα ελπιζω τουλαχιστων να υπαρχει επιλογη να παιξουμε χωρις save states.Επισης δεν μαρεσε που η πανοπλια αντεχει περισσοτερα χτυπηματα.Για παραδειγμα οταν δεχεται το χτυπημα ο τυπος που παιζει στο βιντεο χανετε η πανοπλια αλλα μονο το πανω μερος γιατι το κατω υπαρχει κανονικα και με το επομενο χτυπημα χανετε και αυτο και τοτε μονο μενουμε με το σωβρακο οποτε για να χασουμε ζωη αντεχουμε 3 χτυπηματα αντι για δυο.Φυσικα οπως βλεπουμε στο βιντεο μολις βρουμε καποια πανοπλια και την παρουμε οταν ημαστε γυμνοι θα επναλεθει μονο το κατω μερος και μολις βρουμε ξανα πανοπλια τοτε μονο θα την αποκτησουμε ολοκληρη.Ισως με αυτο τον τροπο θελουν να εξισορροπησουν αυτο το θεμα με τα τα 3 χτυπηματα.Περα απο αυτα τα ψιλα ομως το παιχνιδι φαινεται ολα τα λεφτα και ανυπομωνω να το παιξω.

 
Πρέπει να είναι τα ωραιότερα γραφικά και animation σε Ghosts 'n Goblins που έχω δει. Από τα video που βλέπω.
Συμφωνω σε αυτο που λες φιλος και αντε βγαλε ακρη με αυτους που γραφουν πως τα γραφικα και το art style γενικοτερα τους θυμιζουν φτηνιατικο flash game.Δηλαδη ημαρτον.
 
Ωραίο!!! Έχω την εντύπωση ότι με την ταχύτητα που έχει θα είναι και λίγο πιο εύκολο στο παίξιμο γιατί το κανονικό ήταν πολύ δύσκολο!!
 
οι οπαδοι του pixel art θα θελαμε τα παλια κλασικα γραφικα αλλα θα ηταν τρομερα χρονοβορο και δυσκολο κατι τετοιο με τοσο πολυ animation.
 
οι οπαδοι του pixel art θα θελαμε τα παλια κλασικα γραφικα αλλα θα ηταν τρομερα χρονοβορο και δυσκολο κατι τετοιο με τοσο πολυ animation.

α εννοεις τα scanlines (σωστα δεν το λεω ;; ) που έκαναν τότε οι οθόνες;
 
Tα γραφικα του παιχνιδιου μια χαρα ειναι και πολυ καλη επιλογη το συγκεκριμενο στυλ γραφικων που αφορα καθαρα hd οθονες.

Tωρα σαν εξτρα φιλτρο για τα παλια γραφικα θα μπορουσαν να εβαζαν και μια δευτερη επιλογη αλλα για τα κυριως γραφικα τα παλια pixel art crt γραφικα δεν νομιζω οτι θα ηταν η καλυτερη επιλογη γιατι το αποτελεσμα δεν θα ηταν και οτι καλυτερο στις hd οθονες σε θεμα πιστοτητας.Για τα καινουργια 2d παιχνιδια για μενα ειναι μονοδρομος τα hd γραφικα.
 
Ωραία γραφικά, αλλά πανδύσκολο μου φαίνεται.
 
Eυτυχως που φαινεται δυσκολο φιλος για Ghosts'n Goblins μιλαμε εξαλου που ανεκαθεν ηταν κερματοφαγοι.Αν ηταν παιδικη χαρα θα υπηρχε προβλημα και το ξαναλεω ελπιζω να υπαρχει επιλογη να παιξουμε χωρις save points (και οχι save states που καταλαθος εγραψα στο παραπανω Post μου) γιατι αν θελουν να το κανουν οπως τα παλια με υψηλο βαθμο δυσκολιας κλπ ε δεν κολανε τα save points Πως να το κανουμε.
 
Αυτό το Ghost'n'Goblins θα είναι μια νέα απίθανη περιπέτεια.
 
Πίσω
Μπλουζα