Gigatronics [Create Utility Listing]

WildShark

RetroWannaBe
Joined
19 Σεπ 2013
Μηνύματα
56
Αντιδράσεις
14
Επειδή είναι λίγο παλιό το χαρτί και τα γράμματα μικρά (έχει και μερικά σημάδια δικά μου πάνω) και δεν δούλεψε καλά το OCR (ABBYY FineReader 10) το έκανα απλό PDF

Είναι το utility Create που δημιουργεί αρχεία ....

Το πρόγραμμα μου το είχαν τυπώσει τα παιδιά που δούλευαν στην Αγροτική τράπεζα (ημερομηνία που το πήρα πρέπει να ήταν το 1986)






ΥΓ

Το κείμενο αναγκάστηκα να το σπάσω σε 4 ξεχωριστά (κάθε σελίδα) επειδή υπήρχε περιορισμός στο μέγεθος των αρχείων που μπορούμε να επισυνάψουμε

Επίσης επειδή ο κώδικας ήταν σε χαρτί (σεντόνι) και δεν είχε τυπωθεί καλά, δεν φαίνεται το κείμενο που έχει τυπωθεί πάνω στα σημεία κοπής.

http://retromaniax.gr/files/gigatronics_create_utility.pdf
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
WildShark είπε:
Επειδή είναι λίγο παλιό το χαρτί και τα γράμματα μικρά (έχει και μερικά σημάδια δικά μου πάνω) και δεν δούλεψε καλά το OCR (ABBYY FineReader 10) το έκανα απλό PDF και θεώρησα σκόπιμο να βάλω σαν υδατογράφημα το λογότυπο της Gigatronics (αν παραβιάζω κάτι πείτε μου)
Είναι το utility Create που δημιουργεί αρχεία ....

Το πρόγραμμα μου το είχαν τυπώσει τα παιδιά που δούλευαν στην Αγροτική τράπεζα (ημερομηνία που το πήρα πρέπει να ήταν το 1986)






ΥΓ

Το κείμενο αναγκάστηκα να το σπάσω σε 4 ξεχωριστά (κάθε σελίδα) επειδή υπήρχε περιορισμός στο μέγεθος των αρχείων που μπορούμε να επισυνάψουμε

Επίσης επειδή ο κώδικας ήταν σε χαρτί (σεντόνι) και δεν είχε τυπωθεί καλά, δεν φαίνεται το κείμενο που έχει τυπωθεί πάνω στα σημεία κοπής.

Τις ολοθερμες μας ευχαριστειες :) .
 
Eυχαριστουμε παρα πολυ Wildshark!! :bow: :bow: :bow: Ενα σπανιο ντοκουμεντο! :thanx2:
 
Αφού βρέθηκε, κάτι είναι κι αυτό.

ΥΓ

Αν μπορεί κάποιος από τους διαχειριστές, ας τα ενώσει σε ένα αρχείο και ας τα ξανανεβάσει, για μην είναι σκόρπια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα τα ανεβασουμε συντομα σε πιο ευχρηστη μορφη.

Να σαι καλα για τον κοπο σου!!
 
Το πρωτο ποστ ενημερωθηκε
 
Σε υπερ-ευχαριστούμε !!
 
WildShark είπε:
Το πρόγραμμα μου το είχαν τυπώσει τα παιδιά που δούλευαν στην Αγροτική τράπεζα (ημερομηνία που το πήρα πρέπει να ήταν το 1986)
Κάτι σχετικό με τη συνεργασία Gigatronics-Αγροτικής: η ανακοίνωση της συμφωνίας των δύο εταιρειών, τον Ιανουάριο του 1984.

G-Jan 1984.JPG

Computer για Όλους/τεύχος 10

Βλέπουμε ότι το ποσό της συμφωνίας ήταν 6.800.000 δρχ. Σαν μέτρο σύγκρισης αναφέρω ότι ο βασικός μισθός το 1984 ήταν 27.012 δρχ.!

Εντυπωσιακή και η συμφωνία με τη ναυτιλιακή ELETSON! Άραγε να έχει ξεμείνει τίποτα απʼόλα αυτά στις αποθήκες της εταιρείας στον Πειραιά?
 
Πίσω
Μπλουζα