Gish (update & sale!)

Iaspis

RetroActive
Joined
12 Ιαν 2008
Μηνύματα
258
Αντιδράσεις
3
Το Gish είναι ένα τρομερά πρωτότυπο platform, το οποίο παρεπιπτόντως είχε ανακυρηχθεί και Indie game of the year 2005 (σχεδόν ρετρό :p ). Ο παίχτης ελέγχει μια "μπάλα από πίσσα" (δεν το λέω εγώ.. ο δημιουργός του παιχνιδιού το λέει!) και εκμεταλλευόμενος τις σπέσιαλ ιδιότητες της (αλλαγή στη μάζα, στο βάρος και απόκτηση κολλώδους υφής) καλείται να ολοκληρώσει τα levels του παιχνιδιού, κυλώντας, σκαρφαλώνοντας σε τοίχους, λιώνοντας εχθρούς κλπ.

Πριν λίγες μέρες μάλιστα, το παιχνιδάκι όχι μόνο αναβαθμίστηκε στην έκδοση 1.6, αλλά και προσφέρεται στον καθένα έναντι χρηματικού αντιτίμου ανάλογου με την κρίση και το πορτοφόλι του αγοραστή ("pay whatever you want" sale - είναι πολύ της μόδας αυτές τελευταία!).

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Official Website

Trailer (ώπα!):

A must have!
 
Στο video στο 1:36 η πίστα είναι παρωδία της πιστας του Honda απο το street fighter 2.Παντος σαν concept μου θυμίζει το "The Ooze! που είχε κυκλοφορίσει για sega megadrive.Φένετε πολύ ωραίο παιχνίδι.

ooze,_the.gif
 
A1200 είπε:
Στο video στο 1:36 η πίστα είναι παρωδία της πιστας του Honda απο το street fighter 2.Παντος σαν concept μου θυμίζει το "The Ooze! που είχε κυκλοφορίσει για sega megadrive.Φένετε πολύ ωραίο παιχνίδι.
Σωστός. Που να δεις στο intro srceen. Κάθε φορά είναι ένα διαφορετικό πόστερ που διακωμωδεί διάφορες γνωστές ταινίες (The Gishface, Gish Fiction κλπ) :biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα