GizmondoLive

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.797
Αντιδράσεις
4.291
Νεο Gizmondo στα σκαρια!

Yes kids, it's back. One of the original founders, Carl Freer, is bringing us a NEW AND ENHANCED Giz in 2008. According to swedish media, he has formed a business deal with UK electronics constructor Plextek which will manufacture the new Giz ON CREDIT. OPEN SOURCE and LIVE MARKETPLACE are among the buzzwords!!!
 
Μου αρέσει που έχει url title "The Legend is Reborn".

Η επιτυχία που έκανε το πρώτο φταίει! :behead:
 
Το Gizmondo ήταν ένα τέρας της τεχνολογίας, κανένα άλλο μηχάνημα δεν το έφτανε. Το αφεντικό όμως ήταν μαφιόζος, που τράκαρε με την πόρσε του και έτσι τον έπιασε η αστυνομία.

Στο eBay τα Gizmondo όταν εμφανίζονται κοστίζουν μια περιουσία.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gizmondo

http://en.wikipedia.org/wiki/Stefan_Eriksson

http://www.wreckedexotics.com/special/enzo/
 
Είχε και ένα παιχνίδι (ακυκλοφόρητο επίσημα, υπάρχει leaked στο internet) σε Grand Theft Auto στυλ, που όταν σε συνελάμβαναν και ήσουν στη φυλακή, για να μπορέσεις να αποδράσεις θα έπρεπε να... σκύψεις να πάρεις το σαπούνι!!!!!:animeek::animeek::nervous::nervous: :biglaugh::biglaugh:

Όλοι οι απολαυστικοί διάλογοι από το παιχνίδι COLORS

Ο ιδιοκτήτης της Gizmondo Stefan Eriksson, με διασυνδέσεις με τη μαφία, στούκαρε όχι Porche, αλλά Ferrari ENZO!!!!!!

enzocrash2.jpg


header.jpg
 
Και για να τελειωνουμε και με αυτην την ιστορια ,τελικα ηταν φημες και φουμαρα.

Πως το ανακαλυψα χμμμ ,πρωτα πρωτα ειδα το ονομα αυτου που το ποσταρε και απο εκει και περα το νερο μπηκε στο αυλακι. :rofl:

Whois shows Gizmondolive.com was registered by Domains by Proxy, Inc., an anonymous web domain registration system designed to hide the identity of the real owner of the site. At this time, the owner of Gizmondolive.com remains unknown. Meanwhile, Gizmondo.com, the actual domain in which any of this would have actually happened, remains parked and in the property of Gizmondo Europe Ltd.

The original article appeared in Realtid.se, a publication that according to our sources in Sweden lacks any kind of credibility and "should be avoided at all costs." In there, Carl Freer talks about launching a new Gizmondo with a wider screen and a possible co-op with an unnamed telco where customers will be offered a Gizmondo for free, just for signing up for a data transfer subscription
 
gizmondo

Εχω ένα Gizmondo και μάλλον πρέπει να είναι το πιο σπάνιο κομμάτι στην συλλογή μου.

Εχει κάνεις άλλος Gizmondo στην κατοχή του?
 
buzzer είπε:
Εχω ένα Gizmondo και μάλλον πρέπει να είναι το πιο σπάνιο κομμάτι στην συλλογή μου.
Εχει κάνεις άλλος Gizmondo στην κατοχή του?
Έχεις ένα Gizmondo που το πουλάς πολύ φθηνά? Το θέλω!!! :diablotin: :diablotin: :diablotin:
 
gizmondo in greece

Για την ιστορία...

Η Τiger ήθελε να το λανσάρει και στην Ελλάδα επίσημα. Είχαν κάνει 2 προσπάθειες με κάτι περίεργους τύπους. Ο πρώτος ήταν ένας Ελληνοσουηδός που είχε αντιπροσωπεία ποτών στην Ρόδο και ο δεύτερος ένας παππούλης 70 χρονών που ισχυριζόταν ότι είναι καλό πράγμα...

Προφανώς οι όποιες επαφές με τις εδώ εταιρείες δεν προχώρησαν...

YΓ Η κονσόλα που έχω ήταν ένα από τα δείγματα.
 
Κριμα που δεν το ειδαμε επισημα, πολυ ομορφο μηχανημα.

Για την ιστορια παντος, τα προιοντα της tiger λατρευοντουσαν ανεκαθεν απο τους Ελληνες.

Μεσα δεκαετιας του 90, εβρισκες tiger lcd games κυριολεκτικα παντου, σε τεραστιες ποσοτητες και σε τεραστια ποικοιλια.

Εκεινο το tiger jurassic park, παντα μου εκλεινε το ματι και ποτε δεν το πηρα :(
 
Getta Robo είπε:
Μεσα δεκαετιας του 90, εβρισκες tiger lcd games κυριολεκτικα παντου, σε τεραστιες ποσοτητες και σε τεραστια ποικοιλια.Εκεινο το tiger jurassic park, παντα μου εκλεινε το ματι και ποτε δεν το πηρα :(
Ωραία μηχανηματάκια, είχα λιώσει το Shinobi ενός φίλου.
 
Φύγαμε λιγο από το θέμα, αλλά έχω την εξής απορία. Είχα διαβάσει στο Pixel που έκανε review σε κάποια Tiger handhelds οτι το Golden Axe περιελάμβανε και τις 5 πίστες. Πως γίνεται αυτό;

Εχω ψάξει για emulator και δεν βρίσκω τίποτα.
 
"περιελάμβανε και τις 5 πίστες" εγραφε η οτι ειχε 5 πιστες.

Το 2ο δεν ειναι δυσκολο ,διαφορετικα λαμπακια να αναβουν σε διαφορετικες πιστες.
 
Πίσω
Μπλουζα