Google street view και για την Ελλάδα

Για την απορία που εκφράστηκε, με κάλυψαν οι φίλοι freaktmp και arpacolla. Αν σκεφτόμουν μόνο όσους ζουν στο εξωτερικό, δεν θα μοιραζόμουν αυτό το θέμα μαζί σας, αφού οι περισσότεροι είστε στην Ελλάδα. Το έβαλα γιατί μπορεί να δείχνει εικόνες από 2009 και μετά, αλλά έστω κι έτσι ο καθένας μπορεί να ψάξει και να κάνει έναν ηλεκτρονικό περίπατο σε μέρη που έζησε και δεν του είναι εύκολο να τα δει από κοντά. Έτσι ξυπνάνε πολλές αναμνήσεις από τα παλιά, κι αυτή είναι νομίζω, η σύνδεση με το ρετροφόρουμ.
 
johnny19818 είπε:
Σόρρυ ρε παιδιά κιόλας αλλά τι παλιές γειτονιές αφού οι φωτογραφίες είναι από το 2009 και μετά λέμε...
Μάλλον θα υπάρχει καλύτερη λέξη αντί για το "παλιές", αλλά προφανώς αφορά τις γειτονιές που φύγαμε από εκεί και έχουμε να δούμε καιρό.

Και ειδικά για τους εξωτερικού, που έχουν να τις δουν παράδειγμα 10-15+ χρόνια, τώρα που το Street View δουλεύει και για Ελλάδα, είναι μεγάλο θέμα.

Εγώ μέχρι στιγμής έχω μείνει στη αρχή της γειτονιάς, ακόμα δε βρήκα το κουράγιο να προχωρήσω πιο μέσα, not ready yet.
 
Μόλις μπήκε η αδερφή μου, είδε στη διεύθυνση μου, ποιόν άλλο; Την αφεντομουτσουνάρα μου! Και πότε με πήρε φώτο το γκουγκλ όχημα χωρίς να το καταλάβω;
 
Ωραίος, Uskoke :animlaugh: Είσαι από αυτούς που απαθανατίστηκαν λοιπόν!
 
Με τις φωτογραφιες απο το 2009/2011 (οπως ειπωθηκε ποιο πανω ) το "θετικο(απο την πλευρα του μισογεματου) ",ειναι οτι βλεπεις την γειτονεια σου με ανοικτα ακομη καποια μαγαζια ,που εχουν πλεον κλεισει ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι απίστευτο πάντως που έστω και αν μικρό το χρονικό διάστημα από τότε που πέρασε το όχημα της google ( 7/11 στην δικιά μου περίπτωση ) πόσα μπορεί να έχουν αλλάξει, πάντα βέβαια αναλόγως την κατάσταση του καθενός. Έφυγα από Ελλάδα τις πρώτες ημέρες του 2013 και έκανα και εγώ την βόλτα μου μέσω google και είδα το αυτοκίνητο που πουλήσαμε παρκαρισμένο έξω από το σπίτι, το μπαλκόνι μας με τα διάφορα πράγματα μας, την εταιρία που δούλευα και τώρα που έχει αλλάξει διεύθυνση, μέχρι και το ποδήλατο που είχα και μου κλέψανε σκαρφαλώνοντας στην βεράντα.

Τρομερό χρονοταξίδι, σίγουρα εμάς που ζούμε στα ξένα μας επηρεάζει λίγο περισσότερο μιας και πλέον δεν έχουμε την καθημερινή τριβή με τα μέρη που μεγαλώσαμε ή που ζήσαμε.
 
Πίσω
Μπλουζα