H ιστορία της Sega

Φυσικα και ειχε επιπτωση στη μοιρα του DC η ελλειψη υποστηριξης απο την EA.

Σκεψου πχ μερικα εκατομυρια νεους Playstation1-τραφεις gamers στην Ευρωπη που αγορασαν κονσολα μονο για να παιζουν FIFA...
 
Ναι η αλήθεια είναι πως δεν υπάρχει ούτε ένα σοβαρό ποδοσφαιράκι για το Dreamcast.Από την άλλη στα Μπασκετάκια και στο αμερικάνικο ποδόσφαιρο από όσο γνωρίζω ήταν πλήρως ανταγωνιστικό.Αλλά δεν νομίζω πως έπαιξε και ιδιαίτερο ρόλο καθώς η Sega είχε πάρα πολύ κακή φήμη,τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα.Δεν είναι τυχαίο άλλωστε πως όταν ρώτησα τον αδερφό μου,τώρα είναι 24 χρονών όταν κυκλοφόρησε το Dreamcast ήταν 14-15,γέλασε και μου είπε χαρακτηριστικά:"Ποιος θα έπαιρνε Dreamcast με το Playstation 2 να είναι προσεχώς..."
 
Εγώ. :)

Ήμουν βέβαια αρκετά περισσότερο από 15 (μην το πάρεις στραβά, νομίζω όμως ότι τα παιχνίδια της Sega τα εκτιμούν περισσότερο όσοι μεγάλωσαν στα arcade rooms των 80s)
 
Eπειδη ηθελα να το εκτυπωσω αλλα το πιο πανω κειμενο εβγαζε καμμια 60αρια σελιδες, καθισα και το σελιδοποιησα. Στην πορεια προσθεσα και τις εικονες και ειπα να το μοιραστω :)

http://rapidshare.com/files/226342339/IGN_Presents_the_History_of_SEGA.pdf
 
Α ρε rapidshare,imageshack κτλ κτλ αθανατα.

Gryzor κανε καμια καλη πραξη να το ξανα-ανεβασεις καπου μεχρι να ξαναχαθει παλι στη μαγνητικη Βαλχαλλα
 
Φτού διάβολε... δεν το έχω :( Και δεν καταλαβαίνω πού πήγε από το RS :(
 
To rapidshare εχει αλλαξει πολιτικη και σβηνει τα αρχεια μετα απο 10 downloads, εδω και καιρο. :(

<Βλεπεις λοιπον γιατι γκρινιαζουμε και για τα imagesack... :p >
 
Δεν ήξερα ότι τα σβήνει, νόμιζα ότι απλά δεν μπορούν να τα κατεβάσουν οι άλλοι. Φτου.

Όσο για το imageshack... όταν είναι πιο απλή η διαδικασία εδώ... :p

*φλας* γιατί όχι εικόνες ώς συνημμένα; Ποιοι είναι οι περιορισμοί; Βέβαια δεν τις έχεις inline...
 
Συννημενα ειναι ακριβως η ιδια διαδικασια αλλα πιο πολυπλοκη και ειναι και δυσδιακριτα με τη πρωτη ματια (θελουνε και κλικ). Δεν μπορω να φανταστω τι σε δυσκολευει στις εδω galleries. Ριξε μου κανα PM να δω τι σε προβληματιζει
 
Να σου πω (αν και είμαστε ΟΤ)... Με το Imageshack χρησιμοποιώ το Rightload το οποίο, με ένα δεξί κλικ πάνω στα αρχεία μου, τα ανεβάζει όπου θέλω και μου δίνει κι έτοιμο bbcode... πολύ πιο εύκολο από την εδώ διαδικασία :( Και, αν θυμάμαι καλά, το όριο μεγέθους εδώ είναι σχετικά χαμηλό.

Ένυγουέη, θα το κάνω το ψυχικό :D
 
Γιατί ρε παιδιά δεν υπάρχει ούτε ένα τόπικ για το Game Gear;;;;Δεν είχε παίξει κανείς εδώ μέσα τα GG Shinobi 1 & 2;;;
 
the_black_planet είπε:
Γιατί ρε παιδιά δεν υπάρχει ούτε ένα τόπικ για το Game Gear;;;;Δεν είχε παίξει κανείς εδώ μέσα τα GG Shinobi 1 & 2;;;
Στα handhelds εψαξες? χαχαχα
 
Πίσω
Μπλουζα