H συλλογη μου με αλμπουμ PANINI (viking4a)

viking4a

RetroNuts!
Joined
26 Απρ 2013
Μηνύματα
1.360
Αντιδράσεις
351
Παρακατω ενα πολυ μικρο πρωτο δειγμα απο αλμπουμ PANINI - κι οχι μονο - που εχω κι επειδη ειναι παρα πολλα θα βαζω φωτογραφιες αραια και που για να ακουω αποψεις σας και τι σας αρεσε περισσοτερο η ποια μαζευατε εσεις μικροι... Γενικα να κανουμε συζητηση η να λυνω καποιες αποριες που τυχον υπαρχουν σχετικα με αυτοκολλητες συλλογες..

Απολαυστε!! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ όμορφα τα αλμπουμ!

ειχα αλμπουμ power rangers (carussel) και αμυδρά θυμάμαι και το αλμπουμ ΤΡΕΛΟΤΕΡΑΤΑΚΙΑ (από την chipita, με αυτοκόλλητα που εβρισκες σε γαριδάκια ΔΕΚΑ ΜΕ ΤΟΝΟ) και τα δυο αλμπουμ ειχαν κυκλοφορήσει κάπου την περίοδο 1993-1994
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:


Ευχαριστω BETTY BOOP.

Εδω μιλαω για αλμπουμ κυριως PANINI, και μαλιστα πριν το 1995, γιατι αν πω να βαλω και αλλων εταιριων η και μετα το 1995 που εχω, θα γινει το θεμα ενα απολυτο χαος, χαχα!!







20141020_140538.jpg

20150106_152246.jpg

20150117_231227.jpg

20150117_231300.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
όλα αυτά τα αλμπουμ με αυτοκόλλητα είχαν κυκλοφορήσει στην ελληνική αγορά;

...διακρινω ξενους τιτλους...
 
Ωραίος Βασίλη! :thumbup:

Έχω την αίσθηση οτι θα μας πέσουν τα σάλια με αυτά που θα δούμε!!! :dribble:
 
BETTY BOOP, δεν κυκλοφορησαν ΟΛΑ αυτα τα αλμπουμ που ειναι στις φωτογραφιες (κι αυτα που θα ακολουθησουν προσεχως) στην Ελλαδα..

Ειναι απο διαφορες χωρες, τα περισσοτερα ομως γερμανικα - λογικο-.. ;)

Nτινακο, thanks φιλε!! :) Πιστευω να ανακινησω ευχαριστες μνημες σε οσους ασχοληθηκαν στο παρελθον με αυτοκολλητες συλλογες και αλμπουμ...

Stay tuned..
 
Απ'ο,τι βλέπω, έχω καιρο να βάλω κάτι στο θέμα με τα άλμπουμ και χαρτακια μου, το παραμέλησα η αλήθεια ειναι το χόμπι τους τελευταίους 3-4 μήνες, γιατι άρχισα την συλλογη επιτραπέζιων..

Παρακάτω στις φωτο, μερικά απο τα άλμπουμ μου και κούτες..
 
Πολύ ωραία Βασίλη! :thumbup:

Α ρε Mexico '86!!! Ξυπνάνε μνήμες!!!
 
DINO είπε:
Πολύ ωραία Βασίλη! :thumbup: Α ρε Mexico '86!!! Ξυπνάνε μνήμες!!!
Ευχαριστω και πάλι φιλε!!

Απο βδομάδα, που περιμένω κάποια αρκετά παλια και σπάνια άλμπουμ, εκεί να δεις!! ;)
 
Βαλε μας και καμια "εσωτερικη" φωτο απο Mexico 86, να γουσταρουμε!
 
Πολύ ωραία πράματα Βασίλη! :thumbup:

Δεινόσαυροι, Brave Star Ελληνικό, κασετίνες!!!

Ωραίος!
 
Eνα boost στο θέμα...

Μερικα μονο απο τα άπειρα αποκτήματα που απέκτησα τελευταία και αμέλησα το ίδιο μου το θέμα που τόσο αγαπώ τις αυτοκόλλητες συλλογες με χαρτακια και αλμπουμ..

IMG_0701.JPGIMG_0700.JPG

IMG_0700.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα