H Madonna στην Αθήνα !!!

Morten συμφωνω οτι ειναι σταρ πρωτου μεγεθους και οτι ειναι η Βασιλισα της Ποπ, αυτο ομως δε δινει το δικαιωμα στη καθε διοργανωτρια αρχη να κανει διακοπες στις Μπαχαμες πανω στη καμπουρα μου.

Αυτα λεμε, δεν αμφισβητουμε το μεγεθος της Μαντονας.
 
Τα εισιτήρια συναυλιών στην Ελλάδα είναι πάντα πιο ακριβά διότι οι διοργανωτές πεινάνε. Τι να κάνουν κι αυτοί δηλαδή;

Δύο επιλογές μονάχα έχουν!!!.

Να πεθάνουν από την ασιτία ή να (ξανα)γίνουν κλέφτες...
 
Μηπως να πιασουν καμια δουλιτσα οπως κανουμε ολοι και να αφησουν τις διοργανωσεις για καναν αλλον ?
 
Συγγνωμη αλλα 100 ευρω για την Madonna δεν ειναι καθολου πολλα.

Οταν δινουν σε αυτη τη χωρα 80-120 ευρω για ενα μπουκαλι ουισκι σε ενα μπουζουξιδικο για να ακουσουν.... να μην πω τι....τοτε τι συζηταμε?
 
Ωπα κατσε, δηλαδη το ενα παραλογο κανει το αλλο λογικο? Η μια αισχροκερδια κανει φυσιολογικη την τιμη της?

Ελεος, γι΄αυτο εχει γινει πανακριβη η χωρα, κανεις δε καθεται να σκεφτει τι πληρωνει.

..τι να πω..

Ειμαστε χουβαρντας λαος :D
 
Συζητάμε υποθέτω τις τιμές των συναυλιών σε σχέση με τους μισθούς που παίζουν σε αυτή τη χώρα. Πολύ σχετικό τα 100 ευρώ για την μαντόνα. Εξαρτάτε πόσο εκτιμά την μουσική της κάποιος άνθρωπος. Αν έχει και θέλει να δώσει και 1000 ευρώ ας το κάνει. Έτσι και αλλιώς δεν είναι δικά μου τα λεφτά. Αλλά όπως και να το κάνουμε 100 ευρώ το εισητήριο τη στιγμή που ο βασικός μισθός είναι πόσο; 700 ευρώ ή κάνω λάθος; Ε όπως και να το κάνουμε θα πονέσει λίγο η τσέπη. Αλλά θα μου πείς μαντόνα είναι αυτή. Περι ορέξεως λοιπόν.. :D
 
Σα παρθένααααααα, αγγιγμένη για πρώτη φοράαααααααα....

σα παρθέεεεεεναα... :D :D:D:D:D
 
Mια και δεν έχω πάει ΠΟΤΕ σε συναυλία και ούτε πρόκειται ασφαλώς,διότι αυτό το αφόρητο,το απίστευτο στριμωξίδι που παίζει σε τέτοιες φάσεις και συχνά το καφριλίκι,το ξύλο άνευ λόγου (απλά για να ανοίξουμε τα κεφάλια μας) και γενικά όλη αυτή την οχλική αυτή κατάσταση όπως ασφαλώς και τη μέγιστη κοροϊδία να πληρώσω 80-90 ευρώ για να είμαι όρθιος κάπου ή 60 ευρώ στην καλύτερη για να τρέχω στη....Μαλακάσα,απλά δε μπορώ να τα ανεχτώ και να τα "καταπιώ",θα σας πω ότι διασκεδάζω όταν βλέπω άτομα να σκέφτονται αν θα δώσουν 80 ή 100 ευρώ για τη Madonna (αλλά και την κάθε Madonna....)

Κι αυτό δεν το λέω για να θίξω κανέναν από 'δω,άλλωστε ο πρώτος στον οποίο αναφέρομαι μ' αυτό που λέω είναι ο αδερφός μου...

Από κει και πέρα,ασφαλώς και οι τιμές αυτές είναι τρελές,τι,το συζητάμε κιόλας ;

Είναι απλά ληστεία,κοροϊδία κι αίσχος !

Αλλά,δυστυχώς,πάλι sold out θα γίνει,οπότε κάποιοι θα γελάνε την επόμενη μέρα,όπως γίνεται πάντα...

Anyway,όπως είπε κι ο Μάριος,περί ορέξεως....
 
telonio είπε:
Συζητάμε υποθέτω τις τιμές των συναυλιών σε σχέση με τους μισθούς που παίζουν σε αυτή τη χώρα. Πολύ σχετικό τα 100 ευρώ για την μαντόνα. Εξαρτάτε πόσο εκτιμά την μουσική της κάποιος άνθρωπος. Αν έχει και θέλει να δώσει και 1000 ευρώ ας το κάνει. Έτσι και αλλιώς δεν είναι δικά μου τα λεφτά. Αλλά όπως και να το κάνουμε 100 ευρώ το εισητήριο τη στιγμή που ο βασικός μισθός είναι πόσο; 700 ευρώ ή κάνω λάθος; Ε όπως και να το κάνουμε θα πονέσει λίγο η τσέπη. Αλλά θα μου πείς μαντόνα είναι αυτή. Περι ορέξεως λοιπόν.. :D

Ετσι ειναι, εχεις δικιο και συμφωνω μαζι σου. Ομως απο την στιγμη που ο ελληνικος λαος οχι μονο ανεχεται αλλα και αγοραζει το γαλα 1,50 ευρω, τα γιαουρτια 2,50 πινει καφε με 3,50 και 5 ευρω, ταξιδευει στα νησια μας με 60, μεχρι και τις τσιχλες, ποιες τις τσιχλες!! τις πληρωνει απο 1,20 μεχρι 3 ευρω (ενα χιλιαρικο δηλαδη), τοτε τι λεμε. Εβλεπα ολη την εβδομαδα διαφορους να αγοραζουν γαλα αδιαφορωντας για το μποικοταζ, το οποιο σε τελευταια αναλυση ειναι μια μορφη (εστω μικρη) αντιστασης στην κοροιδια (προσωπικα οχι μονο δεν αγοραζα αλλα δεν ηπια ουτε σταγονα).

Ετσι λοιπον ακομα και τα εισητηρια για την Μαντονα και την καθε Μαντονα αναλογικα με την τραγικα ακρβη ζωη μας δεν μου προκαλουν εντυπωση. Τουλαχιστον εκει τα δινεις μια φορα και αυτο για να δωσεις χαρα στον εαυτο σου. (φυσικα, εαν και εφοσον σου αρεσει η μουσικη της)
 
Στη συγκεκριμενη συναυλια θα εδινα 80 και 100 ευρω για να παω μονο αν εκανα εγω το play list... :D με τραγουδια αποκλειστικα απο τους 4 πρωτους δισκους της...
 
παντως είναι 20 κομμάτια μόνο η playlist και κάθε κομμάτι θα διαρκεί 6 λεπτά περίπου!!!!!!!!
 
δεν νομίζω ότι αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά για την μαντόνα.ούτε φυσικά να στριμώχνεσαι σε ανόητα κλάμπ για εξίσου τέτοια ποσά. καλή η μουσική αλλά μην μας περνάνε και για ανόητους...
 
Όλα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης... Προσωπικά θέλω να πάω μόνο και μόνο για να ακούσω το live to tell, που το θεωρώ ένα από τα μεγαλύτερα pop κομμάτια όλων των εποχών, αλλά και να δω μια εξαιρετική showwoman.
 
Πολύ μεγάλη ζήτηση για εισιτήρια της συναυλίας της Madonna στην Αθήνα παρατηρείται κατά την πρώτη ημέρα διάθεσης. Στα εκδοτήρια εισιτηρίων στην Πανεπιστημίου υπάρχουν ουρές χιλιάδων ατόμων από τις 2 τα μεσάνυχτα σήμερα, ενώ στο Ολυμπιακό στάδιο μέχρι τη 1 μ.μ. σήμερα υπήρχαν περίπου 500 -600 άτομα.

Πολύ υψηλή κίνηση έχουν και οι ηλεκτρονικές κρατήσεις, μέσω του ticketpro.gr με αποτέλεσμα ο server της εταιρίας να μην ανταποκρίνεται σε όλες τις επισκέψεις. Όσοι έχουν υπομονή όμως και καλή σύνδεση internet τα καταφέρνουν.

Τα «φθηνά – καλά» εισιτήρια PL2 των 110 ευρώ (θύρες 7, 9, 11) έχουν πολύ μεγάλη ζήτηση, με αποτέλεσμα στα εκδοτήρια του Ολυμπιακού σταδίου να είναι από σήμερα το μεσημέρι sold out
 
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kyv0EY5GgF8&feature=related]YouTube - Madonna-mania in Athens, Greece

Δείτε ουρά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bow:
 
Kαλά να ρωτησω κάτι; Αυτός που περιμένει 201+ μέσα στον ήλιο σαν το πρόβατο ρεαλιστικά τώρα, πιστεύει πως θα προλάβει να πάρει εισητήριο (αν δεν πάθει ηλίαση);

Meanwhile, είμαι σχεδόν σίγουρος πως αν ερχόταν ο θεός στην Αθήνα για συναυλία ή οτιδήποτε άλλο ούτε την μισή ουρά από αυτή για την μαντόνα δεν θα είχε. Ούτε καν ο server της εταιρίας που πουλούσε τα εισητήρια δεν θα έπεφτε από το μεγάλο traffic.

Στην ταινία Queen of the damned ο βρυκόλακας Lestat κάποια στιγμή κάνει ένα σχόλιο που ταιρίαζει στην κατάσταση "νέοι θεοί υπάρχουν τώρα και λατρεύονται". Eννοώντας τα είδωλα της μουσικής σκηνής.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα