Halikan 386SX / 25

cutlaroc

RetroActive
Joined
10 Φεβ 2011
Μηνύματα
287
Αντιδράσεις
11
Μες τη βδομάδα πήγα και γω σαν άνθρωπος στη δουλειά...Εκεί με περίμεναν οι 2 προιστάμενοι μου μ'ενα τεράστιο χαμόγελο...

Ο διάλογος που ακολούθησε:

-Τι έγινε ρε παιδιά γιατί με κοιτάτε και χαμογελάτε; (μιλάμε έτσι χαλαρά ούτε πληθυντικό ούτε σεις ούτε σας)

-Τάξε μας τάξε μας!!!

-Χμμ γιατί τι έγινε;

-Βρε τάξε μας εσύ!!! χαχα!

-Οκ μόλις πληρωθώ κερνάω!!

-Το δεχόμαστε Τάκη;

-Ναι ναι Νίκο! (τα ονόματα είναι τυχαία και είναι τα πρώτα που μου ήρθαν στο μυαλό no offence)

-Δικό σου!!! Δωράκι από μας!!! :)

και κάνει μια και βγάζει ένα λάπτοπ της Halikan Chaplet Systems (Εγώ δε την ήξερα μη με βαρέσετε) το μοντέλο NBC 386SX / 25 (Το είχατε καταλάβει απ' το τίτλο του thread αλλά τι να κάνω) με 120 ολόκληρα ΜΒ σκληρού δίσκου!!!!

Ρίγος συγκινήσης διαπέρασε το ανυπέρβλητο αλαβάστρινο κορμί μου!!!!!!!!(lol) Δε το περίμενα!!! Τρελάθηκα!!! :)

Έχει γίνει ήδη γνωστο στους προισταμένους μου η αγάπη μου για τους ρετρό υπολογιστές και μάλιστα μου έχουν φέρει και παλιά hardware που κρατούσαν σπίτια τους...

Αφού συνήλθα (κατά 15% δηλαδή) μου πέταξαν κι άλλη βόμβα!!!!

-Α κι αυτό είναι bonus!!!!

Ένα κουτί MSDOS 6.22 Upgrade αυθεντικό σφραγισμένο!!!!

Γύρισα σπίτι έχοντας τα σφιχτά στην αγκαλιά μου σαν μάνα που έχει το παιδί της αγκαλιά και φοβάται μη της το πάρουν!!! :)

Έβγαλα και μερικές φωτογραφίες για την παρουσίαση

Προβολή συνημμένου 96122Προβολή συνημμένου 96123Προβολή συνημμένου 96124Προβολή συνημμένου 96125Προβολή συνημμένου 96126Προβολή συνημμένου 96127

Προβολή συνημμένου 96128Προβολή συνημμένου 96129Προβολή συνημμένου 96130Προβολή συνημμένου 96131Προβολή συνημμένου 96132Προβολή συνημμένου 96133

Προβολή συνημμένου 96135Προβολή συνημμένου 96134Προβολή συνημμένου 96136Προβολή συνημμένου 96137Προβολή συνημμένου 96138Προβολή συνημμένου 96139

Προβολή συνημμένου 96142Προβολή συνημμένου 96143Προβολή συνημμένου 96141Προβολή συνημμένου 96140

Mods φτιάξτε το σε ένα μύνημα και αν γίνεται να το κάνω και γω ας μου πει κάποιος πως γίνεται... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σούπερ τα δωράκια που σου καναν!

cutlaroc είπε:
...
Mods φτιάξτε το σε ένα μύνημα και αν γίνεται να το κάνω και γω ας μου πει κάποιος πως γίνεται... :)
Μη μου στεναχωριέσαι :) Το κάνουμε εμείς. Είναι το όριο στις 6 εικόνες ανά ποστ, γι αυτό δεν γίνεται παρά μόνο με συγχώνευση.
 
Το keyboard ειναι λες και το ξεκολλησανε απο καμμια amiga!!!Θελω και εγω αφεντικα σαν τα δικα σου!
 
Βασικά σουπερ το σφραγιζμένο MSDOS! :D
 
Το οποίο θα παραμείνει σφραγισμένο δε το ανοίγω με τίποτα!!!!!! :) Δε πα να χουν γίνει σκόνη οι δισκέττες μέσα!!!! χαχαχα!
 
Aυτα ειναι αφεντικα!!!Ωραιος cutlaroc!!
 
Rygar είπε:
Βασικά σουπερ το σφραγιζμένο MSDOS! :D

Shock είπε:
Αυτό θα έλεγα κι εγώ :)
Καλορίζικα!
Αμ' εγω θα λεγα τπτ άλλο?

Η αλήθεια ειναι οτι είχα και εγω ένα παρομοιο laptop 386σχ/25 με trackballακι και επαιζα εκει τα αγαπημενα adventures της sierra.

Καποια στιγμη πρεπει να εσπασαν τα πλαστικα (για καποιο λογο :wait2: ) , το ξεκοιλιασα και τα πεταξα ολα μεσα σε ενα case απο atari 2600(μουφα) και εκανα ενα υβρίδιο PATARI 2600sx/25.....

Καπου βόσκουν μερικες φωτο, εδω μεσα.... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραια δωρακια!!!!

Και ωραια αφεντικα!

Εμενα οταν με περιμενουν με χαμογελο παντως μυριζει χωσιμο...
 
Πανέμορφος ! Με γεια και καλώς τα δέχτηκες !
 
Πίσω
Μπλουζα