Halo Anniversary ή Ηalo 1 ?

mike

RetroJunkie™
Joined
17 Νοέ 2008
Μηνύματα
2.153
Αντιδράσεις
86
Λοιπον το θεμα αφορα το παιχνιδι Halo : Anniversary για το 360. Εχει καμια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ βελτιωση σε σχεση με το πρωτο halo (του απλου x-box)? Με δεδομενο οτι εχω το πρωτο halo, στο πρωτο x-box και δεν το εχω παιξει (δεν το εχω ξεσφραγισει καν απο το triple pack) αξιζει να δωσω χρηματα να παρω το Anniversary? Επισης δεν θεωρω οτι αξιζει να δωσει καποιος χρηματα για να δει απλα μια "HD" εκδοση ενος παιχνιδιου. ή μηπως απλα να ανοιξω το πρωτο halo και να δοκιμασω εαν παιζει στο 360 και να το παιξω εκει? και λεω"εαν παιζει" γιατι καποια παιχνιδια του πρωτο x-box δεν παιζουν στο 360 και δεν ξερω εαν αυτο παιζει.

Τελικα ποια η γνωμη σας για το halo: Anniversary ?
 
Το πρωτο HALO εχει προβληματακια στο 360. Τρεχει μονο η PAL εκδοση που ειναι καρφωτη στα 50hz.

Νομιζω οτι θα ευχαριστηθεις περισσοτερο το Anniversary (αλλαζει και τα γραφικα μεταξυ original και HD)

Εκπληκτικο campaign που θα λατρεψεις οποιο και να διαλεξεις.

Παιξτο σε Heroic ή Legendary!!
 
Οf course το Anniversary,ανανεωμενα γραφικα,ιδιο gameplay δεν τιθεται θεμα.


Για την εποχη του καλο ητανε το Original ,την ηθελε και εγινε must play με την ανανεωση του.


 

Ενδιαφερον ερωτημα επισης θα ηταν το tomb raider anniversary η το κλασσικο Tomb Raider η Resident Evil Remake με Resident Evil 1;;
 
Ο ανθρωπος ρωτησε ποιο απο τα δυο να παιξει και ολοι ωσοι τα εχουν παιξει μπορουν να δωσουν την απαντηση τους και μετα να κρινει αναλογα και να αποφασισει τι θα κανει.Δεν νομιζω οτι κολαει πουθενα η δημοσκοπηση αναμεσα σε δυο ιδια παιχνιδια με καποιες διαφορες στα γραφικα.Αν ηταν ετσι και γεινοταν τετοιες δημοσκοπησεις το πραγμα δεν θα ειχε τελειωμο γιατι θα επρεπε να μπουν αυτα που λεει ο Aadvark παραπανω αλλα και παιχνδια οπως zelda ocarina of time N64 η zelda ocarina of time 3DS η super mario Bros NES η super mario bros snes(all stars) και ενα σωρο αλλα τετοια παιχνιδια.
 
Δημοσκοπησεις ειναι δεν ειναι εκλογες,δεν επηρεαζουν κανεναν τα αποτελεσματα ουτε αλλαζουν τον τροπο που ζουμε ,ενα ενδιαφερον το'χει παραπλευρως να δουμε αν οι φανς του συγκεκριμενου παιχνιδιου προτιμανε τα Original με τα Original γραφικα τους και αν τους χαλανε τα Remakes και οι αλλαγες που γινονται στα αγαπημενα τους παιχνιδια οσο πιστα στο αυθεντικο και αν ειναι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γιατι ειπα εγω οτι ειναι εκλογες η οτι θα αλαξει τον τροπο που ζουμε η συγκεκριμενη δημοσκοπηση.Αμα ειναι ας ανοιχτη ενα θεμα original vs Remakes να πιανει ολα τα παιχνιδια και τελειωνη το θεμα.
 
Εγω δεν εβαλα αρχικα δημοσκοπιση, αλλα αφου την αλλαξαν οι mods, ας μεινει.

Το θεμα δεν ειναι αν ειναι καλυτερο το Anniversary (που σιγουρα θα ειναι) αλλα αν αξιζει καποιος που εχει ηδη το πρωτο,


να πληρωσει για να παρει το Anniversary. Δηλαδη εγω δεν θα ηθελα να δωσω 20-30 ευρω μονο για να δω λιγο πιο καθαρα γραφικα.


 


Ενα αλλο θεμα που διαπιστωσα ειναι οτι η πρωτο παιζει τελικα σε 360, αλλα ΔΕΝ εχει επιλογη για ινσταλλ. Αρα τρεχει απο το DVD, με οτι αυτο συνεπαγεται.
 
metalcandyman είπε:
Γιατι ειπα εγω οτι ειναι εκλογες η οτι θα αλαξει τον τροπο που ζουμε η συγκεκριμενη δημοσκοπηση.Αμα ειναι ας ανοιχτη ενα θεμα original vs Remakes να πιανει ολα τα παιχνιδια και τελειωνη το θεμα.
Aνοιξε το αν το βρισκεις ενδιαφερον ειναι αναγκη να το κανουμε θεμα.

mike είπε:
Εγω δεν εβαλα αρχικα δημοσκοπιση, αλλα αφου την αλλαξαν οι mods, ας μεινει.Το θεμα δεν ειναι αν ειναι καλυτερο τοAnniversary (που σιγουρα θα ειναι) αλλα αν αξιζει καποιος που εχει ηδη το πρωτο,


να πληρωσει για να παρει το Anniversary. Δηλαδη εγω δεν θα ηθελα να δωσω 20-30 ευρω μονο για να δω λιγο πιο καθαρα γραφικα.


 


Ενα αλλο θεμα που διαπιστωσα ειναι οτι η πρωτο παιζει τελικα σε 360, αλλα ΔΕΝ εχει επιλογη για ινσταλλ. Αρα τρεχει απο το DVD, με οτι αυτο συνεπαγεται.
Για μενα αξιζει ,η πιστοτητα στο Original και οι βελτιωσεις στα γραφικα καθιστουν κατεμε και παλι την αγορα του αναγκαια ειδικα αν εχεις αγαπησει το πρωτο.


 
H Pal έκδοση του XBOX1 δεν υποστηρίζει PAL60hz?
 
Εγω παλι το επαιξα σε 360, ρυθμισμενο σε HD με καλωδιο HDMI και επαιζε ΟΚ.

Να κοιταξω εαν ειναι στα 60 ΗΖ ?
 
Η μαγκιά στο anniversary ειναι οτι με ένα κλικ μπορείς να γυρίζεις από το original στο καινούριο on the fly..
 
Στεκει μια χαρα το poll απο τη στιγμη μαλιστα που ανεφερεται σε παιχνιδι της MS η οποια δεν συνηθιζει το "milking" βγαζοντας το ιδιο παιχνιδι σε οποια πλατφορμα υπαρχει.

Επισης μιλαμε για ενα τεραστιο τιτλο που αλλαξε πολλα αλλα τεχνικα παραμενει ενα παιχνιδι 11 ετων οποτε η περιποιηση στο Anniversary ειναι κατι παραπανω απο ευπροσδεκτη.

To PAL Halo ειχε προβλημα στα 60hz
 
Εχε χαρη που ειναι το Halo γιατι και το ocarina of time εγραψε ιστορια,ειναι τεραστιος τιτλος και αλαξε πολλα στο χωρο και Remake του ειδαμε 14 χρονια μετα την κυκλοφορια του με αναβαθμισμενα γραφικα στο 3DS (δεν βαζω την εκδοση για game cube) αλλα σιγα μην εδειχνες τετοιον ζηλο για poll αν εκανε το αντιστοιχο ερωτημα για το Zelda.Ωσο να ναι με το Halo και με την σιχαμερη Micro$oft εισαι πιο ευαισθητος :p :p:p:p
 
Εεεεεμμμμ...εχω αποκτησει μια ευαισθησια

Τοσα χρονια βαρεθηκα να σωζω πριγκιπισσουλες, να κανω παρεα με δρακακια και να αναρωτιεμαι αν ο/η Zelda ειναι αγορι ή κοριτσι

Προτιμησα να σωζω το συμπαν απο τους κακους εξωγηινους ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 
Ενα τρεϊλερακι μηπως βοηθησει τον αναποφασιστο φιλο μας.

 
Aποφασισα: δεν θα παρω.

Θα παιξω το παλιο "1" στο 360 μου, ευκαιρια να δω και λιγο το σεναριο. Μετα θα παρει σειρα το reach και οταν το τελειωσω και αυτο εχω και το "2" να παιξω.
 
Οτι θες εσυ,θα στο κανει και upscale κατι λιγο το 360 μια χαρα και περιμενε να πεσει η τιμη και το τσιμπας και το αλλο,ηδη επευκαιριας του θρεντ το 3 το βρηκα με 7 ευρωπουλα +μτφ και το σκεφτομαι ακομα.

 

Καμμια βοηθεια να αποφασισω και εγω. :flower:
 
Πίσω
Μπλουζα