Handhelds vs Consoles games βαθμός δυσκολίας γνώμες

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.935
Πιστεύετε ή πιστεύατε ότι τα παιχνίδια που κυκλοφόρησαν στις φορητές κονσόλες ήταν πιο εύκολα από αυτά που κυκλοφόρησαν στις επιτραπέζιες; Δεν μιλάω κατ'ανάγκη για τον ίδιο τίτλο αλλά σε άλλη κονσόλα, αλλά γενικότερα.

Υ.Γ. Κρατώντας το όριο του φόρουμ παρακαλώ να περιοριστούμε στις φορητές κονσόλες μέχρι το 1995. Για τις νέες εξάλλου δεν έχει και πολύ νόημα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενδιαφέρον ερώτημα.

Νομίζω στις φορητές ήταν λίγο ευκολότερα τα πιαχνίδια πιας και απευθύνονταν κατά βάση σε μικρότερες υλικίες.

Για να πω τη μαύρη αλήθεια δεν θυμάμαι κάποιο υπερβολικά δύσκολο παιχνίδι για handheld.
 
Darth21 είπε:
Ενδιαφέρον ερώτημα.
Νομίζω στις φορητές ήταν λίγο ευκολότερα τα πιαχνίδια πιας και απευθύνονταν κατά βάση σε μικρότερες υλικίες.

Για να πω τη μαύρη αλήθεια δεν θυμάμαι κάποιο υπερβολικά δύσκολο παιχνίδι για handheld.
Τα Megaman διατήρησαν τον χαρακτήρα τους και τη δυσκολία τους και στα φορητά.
 
Αλλο θεμα ενα παιχνιδι σε handheld να ειναι απλα δυσκολο, αλλο θεμα να ειναι πιο δυσκολο ή πιο ευκολο απο το αντιστοιχο της κανονικης κονσολας.

Δυσκολα παιχνιδια σε φορητες κονσολες υπαρχουν απειρα, ας πουμε το ΜΚ3 σε gameboy.

Συγκρητικα τωρα με τις κανονικες κονσολες, αυτο που ερχεται στο μυαλο αν και ΔΕΝ εναι ρετρο, ειναι τα 2 god of war του psp, που τα ξαναεπαιξα στις HD εκδοσεις τους σε ps3, και μου φανηκαν πιο ευκολα σε ps3. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι τα ιδια ακριβως παιχνιδια, τα επαζα πιο ανετα με το χειριστηριο του ps3, παρα στο psp με τα ενσωματωμενα χειριστηρια.
 
Πίσω
Μπλουζα