Handmade Pacman - δεν έχετε ξαναδεί κάτι τέτοιο !!!!!!

Peri30

Retro Member
Joined
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
133
Αντιδράσεις
3
Είναι από εκείνες τις φορές που νοιώθεις πραγματικά οτι η retro δημιουργικότητα και πρωτοτυπία δεν έχει όρια και οταν αυτη συνδιάζεται με αστείρευτο ταλέντο και ικανότητες, το αποτέλεσμα είναι απλά μαγικό !

Για μένα αγαπημένοι μου retro συμφουρίτες ο Αγιος Βασίλης (ή καλύτερα ο "Αγιος Κώστας") μου έκανε φέτος τα Χριστούγεννα το καλύτερο δώρο που θα μπορούσα να αποκτήσω ! Μια ιδιοκατασκευή του λατρεμένου μας Pac-man που όμοια της δύσκολα μπορει να βρει κανείς στον χώρο των arcade ιδιοκατασκευών όσον αφορά την πρωτοτυπία.. Ο φίλος μου Κώστας λοιπόν, που έχει κάνει αισθητή την παρουσία του αρκετές φορές στο παρελθόν σε διάφορα forums εντυπωσιάζοντας με εκπληκτικές arcade κατασκευές ασυναγώνιστης υψηλής ποιότητας (κυρίως bartops), αποφάσισε αυτή την φορά κατόπιν δικής μου προτροπής, να κατασκευάσει εκ του μηδενός κάτι εντελώς διαφορετικό. Κάτι που είχα ονειρευτεί από παιδί και που όταν το είδα υλοποιημένο στο εξωτερικό μπήκα στη διαδικασία να πείσω αυτόν τον εξαιρετικά ταλαντούχο Ελληνα δημιουργό να το κατασκευάσει , γνωρίζοντας εκ των προτέρων οτι το αποτέλεσμα θα είναι κλάσσης ανώτερο του αρχικού σχεδίου..

Δεν θέλω να σας κουράσω περισσότερο...απλά θα αφήσω την εικόνα να μιλήσει από μόνη της ενημερώνοντας σας ταυτόχρονα οτι ετοιμάζω λεπτομερέστατο video review στο οποίο θα μπορείτε να απολαύσετε σε πλήρη λειτουργία την απίθανη αυτή ιδιοκατασκευή..
 
:sealed:

:dribble:

Αυτό δεν πληρώνεται με τίποτα!!!! Καταπληκτικό!!!!

Απεριόριστα respect!!!!

Ερώτηση: Η οθόνη είναι μικρή ή o μοχλός και τα κουμπιά μεγάλα;
 
DINO είπε:
:sealed:
:dribble:

Αυτό δεν πληρώνεται με τίποτα!!!! Καταπληκτικό!!!!

Απεριόριστα respect!!!!

Ερώτηση: Η οθόνη είναι μικρή ή o μοχλός και τα κουμπιά μεγάλα;
Σιγουρα δεν πληρωνεται με τιποτα... εχεις δικιο να αναρωτιεσαι για τις αναλογιες.. η οθονη ειναι 7 ιντσες.. στο video review θα φαινονται οι διαστασεις αφου θα παιζω...
 
Απιστευτο δημιουργημα!Αμα εχει κεφια ο "καλλιτεχνης"... Καλοπαικτο!!
 
Ομορφια σκετη!!!!! :flower:

Τα συγχαρητηρια μου!!!!! :worship:

Α ρε ετσι και το δει ο Μπιλυ....θα φαει ολες τις τουρτες για να μην παθει υπογλυκαιμια....:biglaugh:
 
Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό. :dribble:

Καλόπαιχτο!
 
Απίστευτος σχεδιασμός και αποτέλεσμα!!!

Το μόνο ψεγάδι.....λέμε τώρα......είναι ότι το μόνιτορ θα έπρεπε να είναι vertical.

Peri για μια ακόμη φορά αυτός ο Κώστας μας αφήνει με το στόμα ανοιχτό.
 
Οτι και να γραψω οτι και να πω θα ειναι λιγο μιλαμε για απιστευτη κατασκευη.Απο 8 χρονων μεχρι σημερα που περπαταω στα 33 παιζω φανατικα pacman,ειναι το αγαπημενο μου παιχνιδι και πραγματικα δεν εχω δει κατι πιο τελειο απο αυτο που να εχει σχεση με το παιχνιδι.Απειρα respect φιλαρακι σε ευχομαι να το απολαμβανεις και να το προσεχεις σαν τα ματια σου.

Επειδη ποσταρω απο κινητο και βλεπω της φωτογραφιες ο μοχλος και τα κουμπια ειναι μεγαλητερα σε μεγεθος ετσι δεν ειναι;Αν ειναι μεγαλητερα δεν ξερω πως θα σε βολεψει να παιζεις αλλα λιγη σημασια εχει αυτο γιατι πραγματικα αν το ειχα εγω θα το εβαζα μεσα σε μια γυαλα και απλα θα το χαζευα.Πανεμορφο πραγματικα.
 
dkssprs είπε:
Απίστευτος σχεδιασμός και αποτέλεσμα!!!
Το μόνο ψεγάδι.....λέμε τώρα......είναι ότι το μόνιτορ θα έπρεπε να είναι vertical.

Peri για μια ακόμη φορά αυτός ο Κώστας μας αφήνει με το στόμα ανοιχτό.
Ο Κωστας εχει αφησει στο παρελθον πολυ σημαντικα δειγματα γραφης στις ιδιοκατασκευες των bartops και τωρα περναει πλεον σε αλλο επιπεδο καθοτι διαθετει και τα τεχνικα μεσα για να κανει παπαδες... (φανταζομαι οτι παρατηρησες το αναγλυφο λογοτυπο στο ξυλο...)

Απο οσο ειμαι σε θεση να γνωριζω ετοιμαζει νεες εκπληξεις...

metalcandyman είπε:
Οτι και να γραψω οτι και να πω θα ειναι λιγο μιλαμε για απιστευτη κατασκευη.Απο 8 χρονων μεχρι σημερα που περπαταω στα 33 παιζω φανατικα pacman,ειναι το αγαπημενο μου παιχνιδι και πραγματικα δεν εχω δει κατι πιο τελειο απο αυτο που να εχει σχεση με το παιχνιδι.Απειρα respect φιλαρακι σε ευχομαι να το απολαμβανεις και να το προσεχεις σαν τα ματια σου.
Επειδη ποσταρω απο κινητο και βλεπω της φωτογραφιες ο μοχλος και τα κουμπια ειναι μεγαλητερα σε μεγεθος ετσι δεν ειναι;Αν ειναι μεγαλητερα δεν ξερω πως θα σε βολεψει να παιζεις αλλα λιγη σημασια εχει αυτο γιατι πραγματικα αν το ειχα εγω θα το εβαζα μεσα σε μια γυαλα και απλα θα το χαζευα.Πανεμορφο πραγματικα.
Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια ! Ειναι πραγματικα ενα εργο τεχνης.. Οσο για το μοχλο και τα κουμπια ερχεται πολυ συντομα και video review που θα φαινεται και η λειτουργικοτητα του...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τελειο τοσο ομορφο προορισμενο μονον για βιτρινα και παλι μπραβο σου
 
εξαιρετικό! ο φίλος που το έφτιαξε έχει φτιάξει και το δικό μου bartop και είναι κορυφή! καλόπαιχτο :)
 
Πραγματικα απιστευτο....συγχαρητηρια στον φιλο σου που εφτιαξε αυτο το εργο τεχνης!
 
Πω πωωωω... Ζημιά βραδιάτικα!

Καταπληκτικό. Περιμένουμε βίντεο...

Καλόπαιχτο!
 
Μμμμμμμμμμμμμμ χρήσιμος. :)
 
Ότι πιο όμορφο έχω δει ποτέ σε arcade!!! Κουκλί είναι και σε ευχαριστούμε που μας δίνεις την ευκαιρία να το "χαλβαδιάσουμε" μέσα από το φόρουμ.
 
...και μετά βλέπεις αυτά, και λες τι κάθομαι και φτιάχνω μόνος μου :p Φοβερή κατασκευή, καλόπαιχτη!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πως θα έρθω σε επαφή με το φίλο μας;
 
Τελειος τι να λεμε τωρα κ ο Αλεφαντος αυτο θα ελεγε τιτανομεγιστος!!!
 
Μπράβο, φοβερή κατασκευή!!!!
 
Απίστευτη κατασκευή! Πολλά :bow: :bow: :bow: στον φίλο σου! Συγχαρητήρια για τον κατασκευαστικό του οίστρο και εύχομαι να δούμε πολλά ακόμη σχέδια σε φρέσκιες καμπινούλες ρετρό παιχνιδιών!!!

:thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα