[Harmi-Press] Τα αγαπημένα μου παραμύθια

το παραμυθι "Ο Κοντορεβυθουλης" το ειχαμε κι εμεις,θυμηθηκα το εξωφυλλο

θα συμφωνησω οτι ηταν καπως τρομακτικη η εικονογραφηση αλλά εγινε το αγαπημενο παραμυθι της αδερφης μου
 
Ναι, η εικονογράφηση του Κοντορεβυθούλη με τον κούνελο στο εξώφυλλο φέρνει κάτι σε...τρομαχτικό...
 
Κοντορεβυθούλης & Τοσοδούλης υπήρχαν και στις δικές μου συλλογές! :)

Κι επειδή στο σπίτι μας, βιβλία δεν πετάμε, κάπου θα πρέπει να υπάρχουν ακόμα!

Πολύ ωραίο εύρημα - congrats! :thumbup:
 
απ τη σειρα "τα αγαπημενα μου παραμυθια" εχουμε το παραμυθι με τιτλο "η φωκια,η αρκουδα και το παγοβουνο"

2015-03-17-468.jpg

2015-03-17-462.jpg

2015-03-17-463.jpg

2015-03-17-467.jpg
 


​Η Σταχτοπούτα...



Η Χιονάτη...

​Ο Παπουτσωμένος Γάτος

fetch




Έντομα

Πρέπει να σημειώσω ότι τα παραπάνω ενώ έχουν ακριβώς τα παραμύθια της HARMI PRESS (και τα εξώφυλλα είναι ακριβώς τα ίδια) εν τούτοις γράφουν στο οπισθόφυλλο Παιδικά βιβλία "ΑΓΚΥΡΑΣ" με εκδότη Δημ. Α. Παπαδημητρίου.

CIND.jpg

SNOW.jpg

BUGS.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tzelaso ανέβασε πάλι το φθινόπωρο και τον Χειμώνα. Δεν φαίνονται οι εικόνες
 
Περιέγραψέ μου λίγο σε παρακαλώ τον τρόπο που πας να ανεβάσεις τις εικόνες. Πάλι δε φαίνονται.
 
Kambia είπε:
Tzelaso ανέβασε πάλι το φθινόπωρο και τον Χειμώνα. Δεν φαίνονται οι εικόνες
​Kambia, έγινε κάτι? Αν όχι θα προσπαθήσω πάλι αύριο γιατί ήδη έχω δυσκολία εδώ και ώρα με το ανέβασμα...
 
Kambia είπε:
Περιέγραψέ μου λίγο σε παρακαλώ τον τρόπο που πας να ανεβάσεις τις εικόνες. Πάλι δε φαίνονται.
Πατάω το εικονίδιο με το συνδετηράκι και μετά πατάω upload συννημένων.Διαλέγω το εξώφυλλο και πατάω το fullsize. Κατόπιν γράφω μια κουβέντα και πατάω απάντηση. Είναι περίεργο γιατί κάποιες φορές τα ανεβάζει και κάποιες όχι.

AUTUMN.jpg
 
Μήπως τα αρχεία τα έχεις σώσει με ελληνικούς χαρακτήρες;

Αν πατάς full size κανονικά δεν πρέπει να σου τα βγάζει κάτω κάτω στο ποστ μέσα σε πλαίσιο.
 
Kambia είπε:
Μήπως τα αρχεία τα έχεις σώσει με ελληνικούς χαρακτήρες;Αν πατάς full size κανονικά δεν πρέπει να σου τα βγάζει κάτω κάτω στο ποστ μέσα σε πλαίσιο.
​Όχι, όχι... Είναι σωσμένα με λατινικούς χαρακτήρες... Πολύ περίεργο....

Kambia, είναι εντάξει το φθινόπωρο νομίζω. Θα περάσω και το χειμώνα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φθινόπωρο



Χειμώνας



AUTUMN.jpg

WINTER.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα