Heir Apparent

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.051
Θα πάει κανείς αύριο, στους Heir Apparent ;

Εμαφανίζονται στο Underworld, και δήλωσαν ότι θα παίξουν

σχεδόν ολόκληρα και τα δύο άλμπουμ τους, δηλαδή περίπου 90' σετ.
 
O keeper θα πάει σίγουρα. Θα προσπαθήσω κι εγώ, αν κι αυτή τη στιγμή έχω πυρετό (την ψιλοάρπαξα μου φαίνεται). Βλέποντας και κάνοντας...
 
Γι'αυτό έχω στολίσει και την υπογραφή άλλωστε :thumbup:
 
Παλι θα μας ξελασπωσει ο Keeper...
 
Αναμένουμε ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΗ παρουσίαση,

αύριο πρωί-πρωί ...
 
Heir Apparent Live - Underworld Club - 5/11/2006

Ότι και να πώ για το χθεσινό θα είναι λίγο. Ο νέος τραγουδιστής που αποτελούσε και το μεγάλο ερωτηματικό ήταν εκπληκτικός. Η κιθάρα ήταν ακριβώς όπως την ακούμε στα album,( ο τύπος είναι τρελάρας ), ακόμα και η τελευταία νότα του ακουγόταν πεντακάθαρη ( μόνο με τον Broderick στους Jag Panzer το έχω ξαναδεί αυτό ). Γενικά ο ήχος ήταν το κάτι άλλο.

Κατα τα άλλα, επιβεβαιώθηκε (για πολλοστή φορά) η πεποίθησή μου οτι το Σηάτλ βγάζει πολύ μεγάλες μπάντες. Οι τύποι έδωσαν ρέστα. Ξεκίνησαν με το Servant, συνέχισαν με Hands of Destiny, Crossing the Border, Just Imagine, Questions (πήγα να πάθω εγκεφαλικό), Tear Down The Walls (πήγε να πέσει το κτίριο), Sound of Silence, One Small Voice, Another Candle (έπεσε το κτίριο), R.I.P.,Young Forever, Keeper Of The Reign, Dragon's Lair, Decorated και κανα δυό ακόμα που μου διαφευγουν. Το μόνο που δεν επαίξαν απο τα πολύ γνωστά, ήταν το We The People.

Εν τω μεταξύ, τα παλικάρια ήταν headliners το Σαββατο το βράδυ στο Keep It True στην Γερμανία, και ήρθαν εδώ σχεδόν αϋπνοι και τα έδωσαν όλα. Αυτά τα ολίγα, δεν μπορώ να μιλάω άλλο μου έχει κλείσει κι ο λαιμός ... :p

I'm waiting for morning, but night lingers on

When will the darkness give way to the dawn?

Is there an end?

Cast in a shadow so lonely and cold

Wondering whether I'll live to grow old

A question of "why?"
 
Πω πω ! Μας έφτιαξες !!!
 
Aχ βαχ...το μόνο που μπορώ να ελπίζω είναι να μην ήταν η πρώτη και τελευταία φορά.

Χαίρομαι πάντως που περάσατε καλά. Τα κομμάτια ήταν όλα ένα κι ένα!
 
Keeper: Ποια κομμάτια παίξανε;
 
LadyHawke είπε:
Keeper: Ποια κομμάτια παίξανε;
Φοβερή setlist έπαιξαν LadyHawke!

Servant, Hands of Destiny, Crossing the Border, Just Imagine, Questions , Tear Down The Walls, Sound of Silence, One Small Voice, Another Candle, R.I.P.,Young Forever, Keeper Of The Reign, Dragon's Lair, Decorated και κανα δυό ακόμα που μου διαφευγουν.

Έγινε μεγάλος χαμός!
 
Keeper συγγνώμη. Είχες γράψει στην πιο πάνω δημοσίευσή σου το playlist αλλά για κάποιο λόγο δεν το είδα.

Πράγματι φοβερό playlist, ειδικά από το Graceful...
 
Πίσω
Μπλουζα