Highwire.

ChrisTOS

RetroJunkie™
Joined
5 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.213
Αντιδράσεις
68
Highwire:

Όποτε σκέφτομαι αυτό το πρόγραμμα μου έρχεται στο μυαλό η παρακάτω εικόνα:

perspective.png


Έχουμε και λέμε μερικά από τα features:

HTML 4.0 compliant

Memory caching support

International character set and unicode support.

Cookies

CSS support

για τα υπόλοιπα

http://highwire.atari-users.net/

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vJANuSJI7nQ]YouTube - Atari Falcon OS. MiNT XaAES Teradesk
 
Kai to prwto post se ayto to forum apo enan ypologisth atari.. Gia na doume pws doulevei...

He he, plaka exei. Mhn mou thn pei kaneis gia ta greeklish..

poly tha to ektimhsw...
 
Οι κανόνες είναι κανόνες όμως φίλε falcon030gr και οφείλουμε όλοι να τους ακολουθούμε και να τους σεβόμαστε,όπως καταλαβαίνεις...

Το τι χαλάει τον καθένα,προφανώς και δεν είναι υπόθεση του forum συνολικά.Εμένα,αν θες όμως να μιλήσω προσωπικά,με χαλάνε απίστευτα τα greeklish,καθότι αφ' ενός πλέον δεν έχουν λόγο ύπαρξης,αφ' ετέρου αποτελούσαν πάντοτε ένα τραγικό κακέκτυπο της ελληνικής γλώσσας (απλά,όπως προανέφερα αποτέλεσαν κάποτε αναγκαίο "εφεύρημα"...)

Συνεπώς,στη σήμερον ημέρα και στο GRM,no greeklish posts....
 
Για να το διευκρινίσουμε, μιας και το OS δεν υποστηρίζει windows 1253 ή UTF 16 ή ότι άλλο χρησιμοποιείτε εδώ πέρα μου λες όχι ποστ από εκεί;
 
Εγώ (μάλλον ούτε καν εγώ,οι κανόνες το "προστάζουν") δεν σου λέω από που να postάρεις,σου λέω πώς να postάρεις,ώστε να είσαι εντός κανόνων....

Τώρα αν εσύ θες και μπορείς να γράφεις Ελληνικά κι από Atari Lynx συνδεδεμένο στο internet,εγώ γιατί να έχω πρόβλημα ;
 
ChrisTOS εχω την εντυπωση οτι και τους κανονες εχεις διαβασει αλλα και καταλαβαινεις τι παιζει.

Kαλοδεχουμενα μια στο τοσο καποια "πειραματικα" ποστς απο legacy OSes που δεν εχουν υποστηριξη Ελληνικων κτλ

Ο Μανος ειναι προφανες οτι αναφεροταν στον falcon030gr...
 
Και για να είμαστε και απολύτως ΟΚ φίλε ChrisTOS,θα παρατήρησες ότι κανείς δεν σου είπε τίποτα για τα greeklish στο post σου αυτό,όλοι διαβάσαμε κάτω από τι και ποιες συνθήκες έγινε...

Αλλά,ούτε να καθιερώσουμε τα greeklish ξανά γίνεται,ούτε και να λέμε ότι δεν τρέχει και τίποτα αν το κάνουμε αυτό...

Αυτά για να είμαι 100% κατανοητός και να μην παρεξηγηθώ...
 
Και καλά έκανες ChrisTOS, που έκανες ένα post μέσω Atari για δοκιμή, αλλά, πως να το κάνουμε, τα greeklish καλύτερα που τα κόψαμε εδώ μέσα, γιατί στα μεγάλα κείμενα μας βγαίναν τα μάτια βρε παιδί, χώρια που οι περισσότεροι (και μένα συμπεριλαμβανομένου) δεν μπαίναμε καν στον κόπο να τα διαβάσουμε... ;)
 
manos426f είπε:
Και για να είμαστε και απολύτως ΟΚ φίλε ChrisTOS,θα παρατήρησες ότι κανείς δεν σου είπε τίποτα για τα greeklish στο post σου αυτό,όλοι διαβάσαμε κάτω από τι και ποιες συνθήκες έγινε...Αλλά,ούτε να καθιερώσουμε τα greeklish ξανά γίνεται,ούτε και να λέμε ότι δεν τρέχει και τίποτα αν το κάνουμε αυτό...

Αυτά για να είμαι 100% κατανοητός και να μην παρεξηγηθώ...
δΊ£αʼΐ σ?αΊ΅ρ ʼ£ρ σ± ρ? ʼίϊ?ΌΏάΐ± ΊΏ΅Φσίϊ? ?Ό½΅ ½? Ί?½ £Γρ?α ½? £σσίραν².
 
Στο forum αυτο - βασει κανονισμων - γραφουμε τα Ελληνικα μονο με Ελληνικους χαρακτηρες. Αν χρειαστει να πειραματιστουμε με καποιο μηχανημα ή με καποια "εξωτικη" συνδεση απλα το κανουμε καπου αλλου.

Το thread και οποια κουβεντα σχετικα με κανονισμους του GRM κλεινει εδω.
 
Πίσω
Μπλουζα