History of Sonic The Hedgehog [Βιβλιο]

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.797
Αντιδράσεις
4.291
Available for pre-order, the History of Sonic The Hedgehog is a massive book detailing everything about our favorite blue hedgehog! Straight from the book itself, hereʼs the scoop on what to expect:
The History of Sonic The Hedgehog covers every 2D and 3D Sonic game in detail, ensuring that every generation of ʽSonicʼ fan will find a lot to love! The book also details every spin-off game, every crossover, and even rare cameo appearances by Sonic across the gaming universe! Whether youʼre looking for a detailed history, character profiles, promotional art, game packages, or even rare concept art, youʼll find it in The History of Sonic The Hedgehog!

The History of Sonic The Hedgehog is the book that fans of this series have been waiting for, and whether youʼre an avid gamer, a Sonic comic reader, or just have fond memories of this series, youʼll want a copy on your shelf!
7516541568_9a90e9e27c.jpg


Απο οτι φαινεται το βιβλιο ερχεται μεσα απο τη SEGA και θα κυκλοφορησει στις 9 Οκτωβρη 2012 στις ΗΠΑ.

Συγγραφεις φερονται οι Marc Petronille και William Audureau

Προβολή συνημμένου 54559

Preorder (USA)

Πηγη/Info

Νομιζω πως προερχεται απο τα Γαλλικα. Αυτη πρεπει να ειναι η παρουσιαση της Γαλλικης εκδοχης (?) (που δεν εχει βγει φυσικα στο εμποριο)

[video=youtube;rD-QJI1TVz4]

 
Το ιδανικο βιβλιο για δωρο στον..metalcandyman!! :diablotin:
 
Να με τι θα τυλιγει τις τυροπιτες , οταν του τελειωσουν οι χαρτοπετσετες ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναρωτιέμαι αν θα γράφει λεπτομέρειες μέσα για το πως κατάντησαν έτσι η Sonic Team και τα παιχνίδια του Sonic από το 1995 και μετά. Μπορεί να μάθουμε επιτέλους την μάρκα των ναρκωτικών ουσιών που παίρνουν εδώ και χρόνια, το πόσα ταλέντα έφυγαν από την Sonic Team και πόσο έψαξαν για να καταφέρουν να βρουν τους στούρνους που πήραν την θέση τους, τι πίνει ο Yuji Naka για να αντέχει να βλέπει να καταστρέφουν το δημιούργημά του ξανά και ξανά όλα αυτά τα χρόνια και άλλες χρήσιμες πληροφορίες.

Αν και αμφιβάλλω ότι θα γράφει αυτά που πρέπει να γράφει οπότε από το βιβλίο αυτό θα αξίζει μόνο το πρώτο 1/3 του, από το Sonic μέχρι το Sonic & Knuckles δηλαδή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίο πάντως δείχνει το βιβλίο!
 
Είναι πολύ πιθανό αυτό το βιβλίο να πουλήσει πολύ περισσότερα αντίτυπα απ'ότι τα παιγνίδια του Sonic σήμερα. Κακίες...... :p
 
Κακίες, κακίες...

Δυστυχώς ακόμα και αυτά που φάγανε χοντρό κράξιμο (πχ Unleashed...) πούλησαν αρκετά ικανοποιητικά. Οπότε δεν απορώ γιατί η Sega συνεχίζει να τα βγάζει. :p

Το βιβλίο πάντως λέει. Και μόνο αυτό το Sega Blue εξώφυλλο αρκεί για να το ερωτευτείς!
 
Βιβλιο εν ετει 2012 ,i mean ειναι λιγο ρετρο ,πασε,Out of time...


Aς το γυριζανε ντοκυμαντερ,lol.
 
Ενα ρηγος σαν ηλεκτρικο ρευμα περναει το κορμι μου καθως διαβαζω αυτη την ειδηση,τα ματια μου βουρκωνουν απο συγκινηση και δεν μπορω να το πιστεψω οτι επιτελους θα αποκτησω το βιβλιο με την ιστορια του ''πολυαγαπημενου'' sonic.Τα χερια μου τρεμουν απο την ταραχη καθως βαζω παγωτο στους πελατες που ερχονται στο μαγαζι και η καρδια μου χτυπαει με 250 σφιγμους το λεπτο καθως σκεφτομαι την χαρα που θα παρω και την απολαυση καθως θα ξεφυλιζω το βιβλιο της ιστοριας του ''πολυαγαπημενου'' sonic.Ελπιζω μονο να εχει πολλες σελιδες γιατι θα της χρειαστω για προσαναμα το χειμωνα χαχαχαχαχαχαχαχαχα :p :p
 
metalcandyman είπε:
Ενα ρηγος σαν ηλεκτρικο ρευμα περναει το κορμι μου καθως διαβαζω αυτη την ειδηση,τα ματια μου βουρκωνουν απο συγκινηση και δεν μπορω να το πιστεψω οτι επιτελους θα αποκτησω το βιβλιο με την ιστορια του ''πολυαγαπημενου'' sonic.Τα χερια μου τρεμουν απο την ταραχη καθως βαζω παγωτο στους πελατες που ερχονται στο μαγαζι και η καρδια μου χτυπαει με 250 σφιγμους το λεπτο καθως σκεφτομαι την χαρα που θα παρω και την απολαυση καθως θα ξεφυλιζω το βιβλιο της ιστοριας του ''πολυαγαπημενου'' sonic.Ελπιζω μονο να εχει πολλες σελιδες γιατι θα της χρειαστω για προσαναμα το χειμωνα χαχαχαχαχαχαχαχαχα :p :p
Εμφανιστηκες δι**λε??! Που ησουνα; στην Τουσλα; :p
 
DarkSynbios είπε:
Εμφανιστηκες δι**λε??! Που ησουνα; στην Τουσλα; :p
χαχαχαχαχαχα εχω σπιτι στην τουζλα αλανι αλλα δεν ημουνα εκει.Απλα ειμαι με καινουριο και πολυ φρεσκο αισθημα τον τελευταιο καιρο και δεν προλαβαινα να ασχοληθω ωσο θα ηθελα με το forum;)
 
offtopic mode on

Αμα ειναι ετσι ;) ... δικαιολογημενες οι απουσιες ....

Btw Εδω τουλαχιστον εμφανιζεσαι ... Στο mame.gr o dasonomos (o αλλος twin galaxy record owner ) ακομα σε ψαχνει ...

offtopic mode off
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα απομνημονεύματα ενός σκατζόχοιρου...Χμμ, ωραίο ακούγεται.
 
Πίσω
Μπλουζα