hoppies

θανος

RetroJunkie™
Joined
18 Αύγ 2009
Μηνύματα
2.242
Αντιδράσεις
616
δεν ξερω αν τα θυμαται κανεις ειναι ταπες που ειχαν κυκλοφορισει στις αρχες τις δεκαετιας του 90 ειχα βρει ενα διαφιμηστικο εντυπο στο μεγαλο μικυ που το εστελνες στην εταιρια και σου εστελναν πληροφοριες και ετσι μου ειχαν στειλει αρκετες ταπες της σειρας δωρεαν για διαφιμηστικους λογους μαζι με μια βιντεοκασετα που σου ελεγε τον τροπο για να παιξεις η οποια ηταν μεταφραση απο την αμερικανικη εκδοση με τον λυκουργο απο το disney club θυμαμαι μαλιστα και το τραγουδι ειμαι ιν και παιζω hoppies εχω στυλ και παιζω hoppies που το τραγουδαγε καποιο παιδακι ειχα παει και στην παρουσιαση του παιχνιδιου και επαιξα μαζι με αλλα παιδια κατι σαν πρωταθληματακι με ταπες αλλα απο τι θυμαμαι αυτες οι ταπες δεν κυκλοφορησαν για πολυ καιρο στην αγορα (αγνωστο το γιατι)υπαρχει καποιος αλλος εκτος απο μενα που να θυμαται κατι περισοτερο??

βρηκα και μια φωτο απο ταπα αυτην Προβολή συνημμένου 33341Προβολή συνημμένου 33342
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mήπως πρόκειται για κάτι τάπες που ήταν σαν γυάλινες;
 
Βεβαίως και τα θυμάμαι! Στην προωθητική τους καμπάνια σου έλεγαν ότι όποιος έστελνε πρώτος από κάθε τάξη θα γινόταν ο "zapper" της τάξης, και πράγματι εγώ ήμουν ο...εκλεκτός! Εκτός από την βιντεοκασέτα σου έστελναν και ένα αντίστοιχο "πτυχίο", αλλά και ένα <το πραγματάκι με το οποίο χτυπάς της τάπες αλλά δεν θυμάμαι τώρα πως λέγεται> το οποίο ήταν συλλεκτικτό και μόνο εσύ το είχες. Ο λόγος που δεν κυκλοφόρησαν πολυ πιστεύω ήταν ότι τα σχέδια ήταν κάπως πρόχειρα, ξενέρωτα και κακά, ενώ τα σχέδια στις κλασσικές τάπες ήταν συχνά τόσο όμορφα που έκαναν και για τατου.
 
Shattered είπε:
Βεβαίως και τα θυμάμαι! Στην προωθητική τους καμπάνια σου έλεγαν ότι όποιος έστελνε πρώτος από κάθε τάξη θα γινόταν ο "zapper" της τάξης, και πράγματι εγώ ήμουν ο...εκλεκτός! Εκτός από την βιντεοκασέτα σου έστελναν και ένα αντίστοιχο "πτυχίο", αλλά και ένα <το πραγματάκι με το οποίο χτυπάς της τάπες αλλά δεν θυμάμαι τώρα πως λέγεται> το οποίο ήταν συλλεκτικτό και μόνο εσύ το είχες. Ο λόγος που δεν κυκλοφόρησαν πολυ πιστεύω ήταν ότι τα σχέδια ήταν κάπως πρόχειρα, ξενέρωτα και κακά, ενώ τα σχέδια στις κλασσικές τάπες ήταν συχνά τόσο όμορφα που έκαναν και για τατου.
πες μου οτι υπαρχει περιπτωση να εχεις κρατησει την βιντεοκασετα που εστελναν
 
πολύ ωραια ταπα, δεν θυμαμαι ομως τη σειρα αυτη απο τις ταπες...ισως επειδη δεν κυκλοφορησαν πολύ όπως αναφερθηκε στο πρωτο μηνυμα...
 
παντως, αν μου επιτρεπεται το σχολιο, πολυ ερασιτεχνικο το σχεδιο, σαν fanart :(
 
Μερικές τάπες hoppies είχα βρει κάποια στιγμή σε τυχερή σακούλα, μαζί με ένα αυτοκόλλητο, που κατέληξε στη βιβλιοθήκη μου, στην πλευρά του αδερφού μου.

fetch
 
δυστυχως δεν εχω βρει ακομα την βιντεοκασσετα ειναι απ τα πιο cult πραγματα που θυμαμαι να εχω δει μικρος πραγματικα εχει μεσα skaters bmxers cheerleaders που χορευουν και ενα παιδακι που τραγουδαει τον υμνο του παιχνιδιου αφου ειλικρινα αναρωτιομουν τι σχεση εχουν ολα αυτα με τις ταπες βρηκα παντως φωτογραφια απ το σακουλακι τους που γραφει πανω και την διευθυνση ομως με λιγο ψαξιμο εκει δεν υπαρχει τιποτα πλεον κατι εγκατελειμμενα γραφεια μονο....

hoppies 1.jpg

hoppies 2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ανεβασα το βιντεο απο την βιντεοκασσετα ειλικρινα ειναι απ τα πιο καμμενα πραγματα που θυμαμαι να βλεπω μικρος με skaters cheerleaders Που χορευουν ενα παιδακι που τραγουδαει τον υμνο ειμαι ιν και παιζω Hoppies για καποιον λογο οι συγκεκριμενες δεν επιασαν στην αγορα και κυκλοφορησαν για ελαχιστο διαστημα η βιντεοκασσετα ομως ειναι πολυ σπανιο να βρεθει καθως την εστελναν μονο σε οποιον συμπληρωνε το εντυπο και δεν ειχε κυκλοφορησει στην αγορα οριστε για οποιον το θυμαται....
 
το βιντεο...τα σπαει!

η βιντεοκασετα ειχε μονο το παραπανω βιντεο μαζι με οδηγιες για παιχνιδι με τις ταπες ή και καποια κινουμενα σχεδια μαζι;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
το βιντεο...τα σπαει!
η βιντεοκασετα ειχε μονο το παραπανω βιντεο μαζι με οδηγιες για παιχνιδι με τις ταπες ή και καποια κινουμενα σχεδια μαζι;
οχι μονο αυτο ειχε μεσα πολυ σουρεαλ σκηνικο ομολογω
 
Πίσω
Μπλουζα