HTC ReVive & Steam: Το μέλλον έφτασε!....

D@redevil

Retired Admin
Joined
31 Οκτ 2008
Μηνύματα
8.888
Αντιδράσεις
584
Θυμάστε αυτό? Τα είπαμε κι εδώ: http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?7091-Virtual-Reality-Gaming

Το θέμα είναι ότι τους πήραν τη βουκιά από το στόμα!

Σκόνταψα σε ένα εκπληκτικό άρθρο στο insomnia, το οποίο αξίζει να διαβάσετε:

Από την πρώτη στιγμή της ανακοίνωσης του HTC RE Vive, το σύστημα εικονικής πραγματικότητας των HTC και Valve μας κέντρισε το ενδιαφέρον ειδικά στο κατά πόσο η συγκεκριμένη υλοποίηση υπολείπεται ή είναι καλύτερη της Oculus.Στο ερώτημα αυτό μπορούμε πλέον να απαντήσουμε αφού το Insomnia είναι ένα από τα ελάχιστα sites που μπόρεσαν να δοκιμάσουν στον εκθεσιακό χώρο της εταιρείας στο MWC 2015, το πολλά υποσχόμενο σύστημα της HTC, με αποτέλεσμα να βγούμε μαγεμένοι από την ειδική αίθουσα.
Πηγή και συνέχεια του άρθρου: Δοκιμάζοντας το εκπληκτικό RE Vive των HTC και Steam και ατενίζοντας το μέλλον του VR

Είμαι πολύ περίεργη να ακούσω τις απόψεις σας, ειδικά όσον αφορά το διαβόητο θέμα των 90 fps που θα λύσει το πρόβλημα της ζαλάδας!....
 
Δεν πρόκειται να το λύσει γιατί το πρόβλημα της ζαλάδας δεν είναι θέμα fps.


Το θέμα μου είναι οικείο μιας και ενώ μου είναι αδύνατον να παίξω fps γιατί μετά από κάποια ώρα νιώθω χειρότερα από ότι αν έχω φάει χαλασμένη πίτσα με ληγμένο γάλα, δεν έχω κανένα πρόβλημα με εξομοιωτές πτήσης και space shooters....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα