Hyrule Historia Scans

Diddy Kong

Retro Member
Joined
5 Ιαν 2010
Μηνύματα
161
Αντιδράσεις
14
Έχοντας διαβάσει πλέον τον τόμο Hyrule Historia εξονυχιστικά, ήταν αναμενόμενο να υπάρχουν πλήθος από ενδιαφέρουσες πληροφορίες για τα παιχνίδια Zelda, κυρίως από το στάδιο της δημιουργίας τους. Νομίζω ότι θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε κάποιες από τις πλέον ενδιαφέρουσες αυτές πληροφορίες. Ξεκινάμε λοιπόν!


Majora's Mask: Ποιος είναι ο Tingle;


Προβολή συνημμένου 99934

Ποιος είναι ο Tingle:

Έχει αποδοθεί μεγάλη λεπτομέρεια σε αυτόν τον χαρακτήρα, από το σχήμα των μαλλιών του, στα αντικείμενα που κουβαλάει, μέχρι και στο βλέμμα του. Μπορούμε να φανταστούμε ότι έχει δοθεί υπέρμετρη αγάπη για τον Tingle!

Ο Tingle, 35 χρονών. Είναι ένας χαρτογράφος που εκτιμά τους Kokiri. Δεν έχει ποτέ σταματήσει να πιστεύει ότι μία ημέρα μία νεράιδα σύντροφος θα έρθει σε αυτόν. Είναι ένας 35χρονος εργένης.

Η βασική του απασχόληση περιλαμβάνει να πετάει στον ουρανό με το μπαλόνι του και παρακολουθεί το έδαφος. Έπειτα χρησιμοποιεί την βούρτσα του για να σχεδιάσει χάρτες, τους οποίους πουλάει στους ταξιδιώτες.

Μάτια:

Τα μάτια του είναι σχιστά, αλλά ταιριάζουν πολύ στην δουλειά του. Έχει επίσης την ικανότητα να αποκρυπτογραφεί διάφορους χάρτες.

Το ιπτάμενο σακίδιο πλάτης:

Περιέχει κατά βάση ήλιο, ωστόσο περιλαμβάνει ακόμα φαγητό και ένα επιπλέον μπαλόνι.

Πένα:

Με την πρώτη ματιά δείχνει για μία πένα, ωστόσο στην πραγματικότητα δέχεται κασέτες. Οι ακριβείς τους λόγοι είναι άγνωστοι.

Σχέδιο κόμπρας:

Ο βασικός λόγος για το σχέδιο της κόμπρας στην πλάτη του είναι για να φοβίζει τους εχθρούς του.

Μπότες:

Όταν προσγειώνεται μετά από μία πτώση από τον ουρανό, δείχνει ότι ίσως να γύρει μπροστά και να πέσει. Ωστόσο είναι ικανός να μένει σταθερός.

Ρολόι:

Μπορεί να μη δείχνει για τυπικός ως προς την ώρα τύπος, ωστόσο είναι αρκετά συνεπής όσον αφορά τον χρόνο.

KoolooLimpah!!

Ο Τingle πραγματοποιεί έναν χορό ως υπηρεσία στους πελάτες του. To ξόρκι του δείχνει να είναι κάποιες μαγικές λέξεις.

Χάρτες κ.τ.λ.:

Αν και η βασική του απασχόληση είναι να χαρτογραφεί, έχει επίσης καλλιτεχνική κλίση και έχει αρκετό ταλέντο. Ένα σκίτσο του Tingle “Το παιδί με τα πράσινα”.

Γυμνός Tingle:

Φοράει συνεχώς την στολή του και έτσι δεν βλέπεις συνήθως πως είναι τα μαλλιά του. Στην πραγματικότητα δείχνουν σαν να έχουν κοπεί από την γιαγιά του και οι τρίχες στο στέρνο του είναι αρκετά χοντρές.
 
Μπραβο φιλε εχω και γω το hyrule historia και με το εξαιρετικο θεμα που ανοιξες θα μαθουν πραγματα και οσοι δεν εχουν τον τομο και ειναι οπαδοι των παιχνιδιων Zelda.
 
Twilight Princess: Σχέδια για την Midna

Hyrule Historia - Twilight Princess Midna.jpg

Σχέδια για την Midna. Υπάρχει τόση μεγάλη ποικιλία σε αυτά τα σχέδια και στην τελική επιλογή του σχεδίου της που μπορεί κάποιος να ισχυριστεί ότι το μόνο πράγμα που παραμένει σταθερό είναι ότι συνεχώς αναπαριστάται να φοράει μάσκα.
 
Εχω και εγω το βιβλιο αλλα περα απο μια γρηγορη ματια δεν εχω κατσει να διαβασω πολλα πολλα . Μου φαινεται θα τα διαβασω απο εδω χαχαχαχα :p
 
Ajax87 είπε:
Εχω και εγω το βιβλιο αλλα περα απο μια γρηγορη ματια δεν εχω κατσει να διαβασω πολλα πολλα . Μου φαινεται θα τα διαβασω απο εδω χαχαχαχα :p
:sealed: :sealed: Mαλον δεν εισαι μεγαλος οπαδος της σειρας :p :p:p:p
 
metalcandyman είπε:
:sealed: :sealed: Mαλον δεν εισαι μεγαλος οπαδος της σειρας :p :p:p:p
Ισχυει! :D , δεν κοβω φλεβες που λενε :p (εχω αρκετα Zelda που δεν εχω παιξει ακομα...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
:sealed: :sealed: :sealed: :sealed: :sealed: :sealed: :sealed: :sealed: :sealed: :sealed: :sealed: :p
Εισαι καλα;; καταπιες την γλωσσα σου; τι εγινε; :p χαχαχαχαχα

Ps.το thread παντως το τακτοποιησαμε καταλληλος :p , προβλεπω(σωστα) να σβηνοντε τα οφτοπικ ποστ :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Metalcandyman, μην παρασυρθείς από τις νοσηρές και βέβηλες προτιμήσεις του Ajax87 και συνεχίσεις αυτή την άγονη διελκυστίνδα posts!!! :D

Στο θέμα μας πάλι!

Wind Waker: Αχρησιμοποίητοι χαρακτήρες!

 


Hyrule Historia - Wind Waker Unused Characters 01.jpg

Μαλλιαρά πλάσματα.


Είναι πάντα θυμωμένοι. Όταν νευριάζουν αρχίζουν να χοροπηδούν τριγύρω. Εάν κοιτάξεις προσεχτικά θα δεις ότι τα παιδιά τους κρύβονται στη γούνα τους. Τα παιδιά μένουν εκεί μέχρι να αποκτήσουν τη δική τους γούνα.

Hyrule Historia - Wind Waker Unused Characters 02.jpg

Ομιλούντες άνθρωποι φασόλια

 


πέφτουν από την κορυφή του δένδρου και μιλούν.

- Χα χα χα... Σκοπεύεις να ανέβεις το βουνό, νομίζεις; Α χα χα... Τώρα, αυτό και αν είναι αστείο!
 
Ιςα ισα καλο κανουν τα οφ τοπικ και οχι κακο γιατι αξιζει να μεινει ψηλα το θεμα και να το δουν και αλλοι γιατι ειναι εξαιρετικο ειδικα αν ανεβασει και αλλες σελιδες απο το hyrule historia o Diddy.
 
Ωραιος Diddy ουτε που τα θυμαμαι αυτα! :thumbup: Καλα ειπα οτι θα το διαβασω απο εδω το βιβλιο λιγο λιγο :D

[edit] 'Εγινε διαγραφή των off topic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wind Waker: Αχρησιμοποίητες περιοχές

 


Hyrule Historia - Wind Waker Unused Locations 01.jpg


Νησί Gamecube:


Ιδέα για νησί σε σχήμα GameCube που τελικά δεν υλοποιήθηκε. Τελικά μία παρόμοια ιδέα υπάρχει στο Phantom Hourglass για DS.

Hyrule Historia - Wind Waker Unused Locations 02.jpg


Νησί καμινάδα:
Ένα νησί ατμού και καπνού. Περιλαμβάνει ένα ηφαίστειο, μία ζεστή πηγή, μία σπηλιά μέσα στο ηφαίστειο, ένα χωριό στην πλαγιά του και μία περιοχή με λάβα.

Hyrule Historia - Wind Waker Unused Locations 05.jpg

Ψαράς:

Ιδεά που απορρίφθηκε. Ο Link θα είχε την ικανότητα να περπατάει στο βυθό και πιάνοντας το αγκίστρι θα έβγαινε στην επιφάνεια.

Hyrule Historia - Wind Waker Unused Locations 06.jpg

Hyrule Historia - Wind Waker Unused Locations 07.jpg

Hyrule Historia - Wind Waker Unused Locations 08.jpg

Wind Waker: Αχρησιμοποίητοι εχθροί




Hyrule Historia - Wind Waker Unused Enemies 01.jpg

Hyrule Historia - Wind Waker Unused Enemies 02.jpg

Hyrule Historia - Wind Waker Unused Enemies 03.jpg

Hyrule Historia - Wind Waker Unused Enemies 04.jpg

Hyrule Historia - Wind Waker Unused Enemies 05.jpg

Hyrule Historia - Wind Waker Unused Enemies 06.jpg

Skyward Sword: Σχέδια για την Fi (1)

 


Hyrule Historia - Skyward Sword Fi 04.jpg

Hyrule Historia - Skyward Sword Fi 05.jpg

Hyrule Historia - Skyward Sword Fi 01.jpg

Skyward Sword: Σχέδια για την Fi (2)

 


Προβολή συνημμένου 99980Προβολή συνημμένου 99981Προβολή συνημμένου 99982

Προβολή συνημμένου 99983Προβολή συνημμένου 99984Προβολή συνημμένου 99985

Hyrule Historia - Skyward Sword Fi 02.jpg

Hyrule Historia - Skyward Sword Fi 03.jpg

Hyrule Historia - Skyward Sword Fi 06.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Phantom Hourglass: Προσχέδιο βάρκας




Hyrule Historia - Phantom Hourglass Early Boat.jpg

Προσχέδιο βάρκας. Δείχνει να κινείται με ανθρώπινη κίνηση. Πίσω από τον Link είναι ο Link με τον υποτακτικό του που κάνουν πεντάλ με μανία. Ίσως ο άνθρωπος στην πλώρη να είναι μία πρώιμη έκδοση του Linebeck.

Twilight Princess: Γέρος Impa

Hyrule Historia - Twilight Princess Old Man Impa.jpg

Εάν είχαν χρησιμοποιηθεί αυτά τα προσχέδια θα ήταν ο πρώτος άνδρας Impa στη σειρά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ocarina of Time: Σχέδια του Link

 

 


Ocarina of Time - Link 01.jpg


Ocarina of Time - Link 02.jpg


Ocarina of Time - Link 03.jpg

 

 


Ocarina of Time: Σχέδια της Zelda





Ocarina of Time - Zelda 01.jpg


Ocarina of Time - Zelda 02.jpg

 


Ocarina of Time: Σχέδια της Sheik


Ocarina of Time - Zelda 03.jpg

Ocarina of Time: Σχέδια της Impa


Ocarina of Time - Impa.jpg

Ocarina of Time: Σχέδια της Saria


Ocarina of Time - Saria.jpg

Ocarina of Time: Σχέδια του Nauru


Ocarina of Time - Rauru.jpg

Σε αντίθεση με το τελικό του σχέδιο που τον παρουσιάζει να φοράει την ρόμπα του σοφού, αυτό το σχέδιο θυμίζει μαχητή. Ίσως αρχικά να ήταν μέλος μίας ομάδας πολεμιστών.

Ocarina of Time: Σχέδια της Ruto


Ocarina of Time - Ruto.jpg

Ocarina of Time: Σχέδια της Nabooru


Ocarina of Time - Nabooru.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα