i need help..who is she?

don dokken

RetroMasteR
Joined
14 Μάρ 2009
Μηνύματα
1.532
Αντιδράσεις
219
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=JrzDXdyoV98&feature=related]YouTube - Drums of war μια ΘΕΑ που ερμηνευει με τους TINDRUM τη θρυλικη μπαντα του ντραμμερ των ΤΝΤ Diesehl Dahl ..ποια ειναι?σπαω το κεφαλι μου..κατι μου θυμιζει..δεν θυμαμαι να ειχαν γυναικα στα φωνητικα ποτε..αν καποιος φιλος γνωριζει κατι..
 
As for Diesel Dahl & Friends a line up change came in 2002 when Jørn Lande left, and Ida Haukland joined to bring the female voice back into Diesel Dahl's band. In late 2003 the band did a couple of shows under the name of TinDrum.

Λογικά μια από τις 2 ;)

Άντε να δούμε ποιος έχει και το cd τους. Δεν νομίζω πάντως να το έχει κανείς :p :p:p
 
ευχαριστω για την αμεση απαντηση,αλλα ο jorn lande αντρας..(καλα μ αυτους δεν εισαι σιγουρος..ας πω δεν ειναι αυτη ο jorn lande)και δευτερον ειναι παλιο βιντεο,πριν το 92..η ida haukland τοτε πρεπει να ηταν στην προ-πιπινιακη φαση της..και οπως αναφερεται"joined to bring the female voice ΒΑCK into Diesel Dahl's band.."κατι βρηκα.λεγεται..TOVE..(σκετο..)επαιξε μονο στο πρωτο cd drums of war,(αυτο που δεν εχω δηλαδη)στα αλλα 2 ειχαν αντρες στα ..βοκαλς.αν γνωριζει καποιος περισσοτερα..?


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σίγουρα δεν είναι γυναίκα Jorn Lande, ο οποίος είναι φωνάρα, μπορείς να τον τσεκάρεις στο συγκρότημα Masterplan, όπως και στο The Scarecrow των Avantasia, που κάνει ντουέτο με τον Tobias Sammet, αλλά και στα 2 albums που έχει βγάλει με τον Russel Allen. Τώρα για την κοπέλα δεν γνωρίζω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εισαι αρχοντας!

ρε παιδια..αυτο για τον γιορν το ειπα για πλακα!αφησα υπονουμενο μπας και ειναι ... :D ο ανθρωπος εχει μεγαλη ιστορια στη σκανδιναυικη σκηνη..ο νταγκ ειναι ο πρωτος τραγουδιαρης των ΤΝΤ στην προ-χαρνελ(ΘΕΟΣ!!)εποχη..ευχαριστω για το επωνυμο της μανταμ,θα το ψαξω βαθυτερα τωρα.(αλλα τι μου θυμιζει...λετε να κατεβαινε ροδο??μπαααα...αλλο ειναι) ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα