I sound my barbaric yawp...

Iaspis

RetroActive
Joined
12 Ιαν 2008
Μηνύματα
258
Αντιδράσεις
3
...ή αλλιώς ποια ήταν η αγαπημένη σας πολεμική (ή μη) ιαχή στο αγαπημένο σας game σε ουφάδικο; Η δική μου (μη γελάσετε) ήταν "ΔΕΝΩ!" ή σε διπλό με φίλο: "ΔΕΣΕ ΤΟΝ, ΤΟΝ *ΜΠΙΠ*!" στο Raiden 2 και στο Raiden DX την περίοδο 92-93. Κλασική περίπτωση "δεσίματος" στην εικόνα που ακολουθεί...

rddx6.jpg


Θυμάμαι μάλιστα, ότι είχαμε δώσει στο εικονιζόμενο laser την κωδική ονομασία : "κομποσχοίνι" :D
 
χεχε....όταν έπαιζα στην Αίγινα τα καλοκαίρια το Run'n'Gun (δεν είμαι φίλος του μπάσκετ, ούτε του ποδοσφαίρου...αλλά το συγκεκριμένο παιχνίδι ήταν σκάλωμα!) όταν έπεφτε τάπα στον αντίπαλο η κραυγή ήταν "ΠΩ ΠΩ ΤΑΨΙ !!!" ή σε παραλαγή (ουρλιάζοντας) "ΜΠΑΚΛΑΒΑΑΑΑΑΣ" !
 
Εγώ όταν έπαιζα NBA JAM μου είχε κολλήσει η εκφράσει που έλεγε στο παιχνίδι όταν έκανες κανένα θεαματικό κάρφωμα όπου έλεγα "μπουμ σακαλακα" και το έλεγα συνέχεια και σε άλλα παιχνίδια όταν νικούσα. Τώρα εάν μου πείτε τι σημαίνει αυτό που έλεγε στο NBA JAM ... δεν ξέρω...
 
circleag είπε:
Εγώ όταν έπαιζα NBA JAM μου είχε κολλήσει η εκφράσει που έλεγε στο παιχνίδι όταν έκανες κανένα θεαματικό κάρφωμα όπου έλεγα "μπουμ σακαλακα" και το έλεγα συνέχεια και σε άλλα παιχνίδια όταν νικούσα. Τώρα εάν μου πείτε τι σημαίνει αυτό που έλεγε στο NBA JAM ... δεν ξέρω...
"BOOM SHAKALAKA !!!"

η κραυγή κατατεθεν του Charles Barkley - NBA - Phoenix Suns
 
Πίσω
Μπλουζα