IMPACT - The action movie magazine (Η συλλογή μου)

Panayiotis

Retro Member
Joined
31 Δεκ 2009
Μηνύματα
164
Αντιδράσεις
12
Ήταν το πρώτο (νομίζω...) ξένο περιοδικό (αγγλικό) που ξεκίνησα να αγοράζω στις αρχές του 90 που είχε να κάνει όπως δηλώνει και ο τίτλος του θέματος με τις ταινείς και τους ήρως περιπέτειας ! Αυτό που με καραψάρωσε ήταν ότι συνεχώς ασχολούνταν με τους αγαπημένους μου ηθοποιούς ταινιών δράσης Scwarzenegger, Stallone, Van Damme, Ludgren, Tzaki Chan κάνοντας φοβερά αφιερώματα, συνεντεύξεις, αφίσες κτλ. Επίσης είχε πάντα πολύ ωραία και έντονα εξώφυλλα !!

Φοβερές αναμνήσεις λοιπόν και ειδού και η συλλογή μου :)

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


και τα τελευταία τεύχη που πήρα...μετά το χάλασε λίγάκι γιατί ασχολούνταν συνεχώς με τον γιαπωνέζικο/κινέζικο χώρο ταινειών που μου ήταν λίγο αδιάφορος....(εκτός από Τσάκι Τσάν, Μπρους Λι, Τζετ Λί...)....α ναι, άλλαξε και το λογότυπο και ξενέρωσα πλήρως :) ))

picture.php
 
Πολύ ωραία συλλογή και καλοδιατηρημένη!!! Μπράβο Παναγιώτη!!! :clap: :clap: :clap:

... Δεν το γνώριζα το περιοδικό.. #)
 
Nice collection! :thumbup:

Ούτε εγώ το γνώριζα το περιοδικό...

Εγώ από Εγγλέζικα, έπαιρνα τα ST Format, ST User, ST Review, Official Playstation Magazine, αλλά και μερικά τεύχη του WWF (WWE) Magazine...
 
Χαίρομαι που σας άρεσε :)

Τα περισσότερα περιοδικά μου τα έχω σαν καινούρια :)

To Impact ισως λίγοι το γνωρίζουν παρόλα αυτά ήταν ένα εκπληκτικό περιοδικό φτιαγμένο από άτομα που πραγματικά αγαπούσαν τις ταινίες δράσης !

Θα ακολουθήσει και η υπόλοιπη συλλογή μου από διάφορες σειρές (Fangoria, Starlog κτλ)
 
Εχω ενα τευχος του IMPACT απο πριν καμια δεκαρια χρονια που ειχε αφιερωμα στο MASTERS OF THE UNIVERSE!!! Εγω ειμαι κυριως του EMPIRE. WIZARD κανα TOTAL FILM .TOYFAIR. πιο παλια το COMBO(αρχαιοτητα)
 
Ωραία συλλογή. Περιοδικό για λατρεις των πολεμικών τεχνών. Η Λάρα όμως λίγο άσχετη δεν είναι;
 
Πίσω
Μπλουζα