Indies 2018/2019 - Αξιόλογα ευρήματα

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Η παραγωγη indie games εχει βαρεσει κοκκινο...με τα καλα και τα κακα του.

Σκεφτηκα να ανοιξω να thread να βαζουμε indies που θεωρουμε "καλη φαση"

Ξεκιναω με το Squadron51 απο Βραζιλια που θα κυκλοφορησει αρχες του 2019.

Δυστοπικο, WWII shooter με τρελο artwork και εφε

Το τρειλερ με τρελανε!

 
Ενα indie που φαινεται ενδιαφερον ειναι το blasphemous θα κυκλοφορησει  Q1 2019. 

Trailer  

 
Γουαλη εμεινα με το παιχνιδι, 50s αισθητικη και ασπρομαυρο και φοβερο ρετρο στυλ γραφικων .

Ωραια επιλογη και ο Βλασφημος φαινεται!
 
Τον βλάσφημο τον έχω λοκαρει καιρό και περιμένω.

Ενα απο μένα δεν νομιζω να είναι του 2018 αλλά φυσάει το έχω αγοράσει 3€ κάπου εκεί έκανε και αξίζει τα λεφτά του με το παραπανω. Τρελό κάψιμο. Android 

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το don't starve ακουσα και εγω ωραια λογια ,προσπαθησα να το παιξω σε κουτι με android στην τιβι αλλα δεν εβγαλα ακρη με το gameplay του.

Και μου αρεσουνε τα survival games.
 
Θέλει android 5.0+, και χειριστήριο με R1,R2-L1,L2 όπως του PlayStation-αν δεν εχεις touch screen. Αλλιως δεν ανοίγουν τα μενού και δεν μπορείς να παίξεις. Απλούστατο είναι μαζευεις διάφορα αντικειμενα και φτιάχνεις αλλα που θα σε βοηθήσουν να επιβιώσεις.
 
ΟΚ  για αυτο δεν το καταλαβα γιατι επαιζα με ποντικι,θα του δωσω αλλη μια ευκαιρια.

Ναι καταλαβα τι πρεπει να κανεις απλα κατι με χαλαγε ,προφανως θα ηταν η ελειψη μενου ,λολ.
 
Ειναι μερικα παιχνιδια που παιζοντας τα νιωθεις οτι εισαι στο μελλον η αν οχι στο μελλον ανηκουν σε sci fi ταινιες της εποχης πως θα ειναι το μελλον στο gaming.

Περα απο το Τetris effect που επαιξα σε VR ,αξια αναφορας ειναι και τα 2 Gunman Clive!

 
On 25/10/2018 at 10:42 ΠΜ, Ajax87 said:

Ενα indie που φαινεται ενδιαφερον ειναι το blasphemous θα κυκλοφορησει  Q1 2019. 

Trailer  

Κυκλοφορησε εχτες και φαινεται οτι τα σπαει
 
Από τα παιχνίδια που περίμενα να βγουν αλλά έχει πεσει αφραγκιά τώρα, οπότε θα περιμένω λιγάκι μέχρι να το τσιμπήσω. 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπεροχο artwork (ο ηρωας μου θυμιζει λιγο το λατρεμενο Otogi) και ανηλεες gameplay. 
 
Otogi!!! Σωστός! Και έλεγα τι μου θυμίζει ο χαρακτήρας...
 
25€ στο steam, 7€ αγόρασα το grimdawn που έτσι και ξεκινήσω να παίζω θα τελειώσω σε 3 χρόνια.

Δεν ξέρω γιατί αλλά εμένα μου θυμίζει το chakan στο mega Drive
 
Φαίνεται πολύ ωραίο. 

Μακάρι να παίζει με τα χειριστήρια της καμπίνας. 

Βέβαια αυτό είναι για τον μπαμπά κ όχι για το γιο διότι είναι λίγο "ζόρικο" 
 
Εχει ενα θεμα αν εχεις συνδεδεμενα πανω απο ενα χειρηστηριο.

Ειναι φτιαγμενο για pad παντως. Δυσκολα θα φτασεις μακρια με arcade stick (κυριως λογω του rush με τη δεξια σκανδαλη)
 
Ειναι μερικα παιχνιδια που παιζοντας τα νιωθεις οτι εισαι στο μελλον η αν οχι στο μελλον ανηκουν σε sci fi ταινιες της εποχης πως θα ειναι το μελλον στο gaming.

Περα απο το Τetris effect που επαιξα σε VR ,αξια αναφορας ειναι και τα 2 Gunman Clive!

Port του Gunman Clive για SNES και GB απο τον δημιουργο του.

Link που εχει τα λινκς
 
Πίσω
Μπλουζα