Innocent Until Caught (CD)

Rakeesh

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.582
Αντιδράσεις
1.737
Εχει παιξει κανενας σας την εκδοση CD του συγκεκριμενου παιχνιδιου; Μπορειτε να μου πειτε τι διαφορα εχει απο την κανονικη εκδοση;

Απο οσο εχω δει δεν εχει καν ομιλια ή ηχητικα εφφε και αναρωτιεμαι αν ειναι θεμα ρυθμισεων.
 
Δεν έχω παίξει την cd έκδοση, αλλά αν εσύ την έχεις, (και όντως δεν έχει speech - με την προϋπόθεση πως έχεις τα πάντα ρυθμισμένα σωτά), τότε η διαφορά ενδέχεται να είναι:

1) Αντί για "απλή" μουσική, να έχει cd-audio

2) Να έχει παραπάνω animated cutscenes (π.χ. στην εισαγωγή)

3) Nα μην έχει ουσιαστικα τίποτα επιπλέον απο την έκδοση για δισκέττες !! :p (ναί, υπήρχαν κάποιες φορές και τέτοια περιστατικά...)
 
Σε κάτι "υπόγεια" βρήκα ένα cd image του με συμπιεσμένο μέγεθος 10,49 MB. Από αυτό συμπεραίνω ότι μάλλον δεν έχει τίποτα επιπλέον άξιο λόγου...σίγουρα όχι CD Audio!

Κάτι γράφουν για multilanguage έκδοση, μήπως σε floppy ήταν μόνο στα Αγγλικά;
 
που το θυμήθηκες αυτό το παιχνίδι? :D

Το Innocent Until Caught ανήκει στην κατηγορία παιχνιδιών που μεταφέρθηκαν αυτούσια χωρίς διαφοροποιήσεις (gameplay) απ'τις δισκετούλες σε CD. Ακόμη και τα covers του παιχνιδιού στις 2 εκδόσεις περιέχουν τις ίδιες πληροφορίες.

H διαφορά είναι αυτή που ανέφερε ο Maddog, extra γλώσσες.

Mε το καλό και στο 2o μέρος που κατά τη γνώμη μου είναι ελαφρά καλύτερο (αν όχι αρκετά) :D
 
Ευχαριστω παιδια.

Παντως ειδα και επαθα να το κανω να τρεξει με ρυθμιση soundblaster (με οδηγιες απο το σαιτ του Dosbox) και προς το παρον δεν εχω ακουσει πουθενα ηχητικό εφφέ :| /emoticons/mellow@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Και μηπως εχει κανενας το manual του Guilty (του 2) σε pdf? Το εχω μονο στα γαλλικα και δεν εχω βρει πουθενα αγγλικο :(

(αν τα manuals θεωρουνται warez σβηστε το παρον)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα