Iron Maiden are back!!!

simonkey

RetroAdept
Joined
9 Ιουλ 2007
Μηνύματα
855
Αντιδράσεις
52
οι iron maiden SOMEWHERE BACK IN TIME WORLD TOUR 2008.στην μαλακασα 2/8/08!αντε να δουμε τον eddie οπως ηταν το 86!aces high ,duellists,rime,somewhere in time ,seventh son, moonchild klp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :headbang:
 
Το άκουσα το μεσημέρι στον red. Δεν μπορώ να πω πως χάρηκα...

Έχουν έρθει 3 φορές συνεχόμενα μέσα σε 3 χρόνια.

Νομίζω πως το έχουν παρατραβήξει λίγο..
 
ναι σιγουρα αλλa αυτη την φορα θα ακουσεις κομματια που εχουν να παιχτουν αρκετα χρονια !βαλε και τα σκηνικα + το alexander the great!αυτη την φορα θα το παιξουν ,το πε ο harris!
 
Δεν ειμαι φαν τους,αλλα αυτο δεν εχει καμια σημασια,η γνωμη μου ειναι παντα η ιδια,οτι συγκροτηματα που ερχονται στο λυκοφως της μεγαλης καριερας τους,για να..."κολλησουν απλα καποια ενσημα" παραπανω,(κοινως να τσεπωσουν καποια παραπανω λεφτα) 3 φορες,μεσα σε 3 χρονια,ενω τα προηγουμενα με δυσκολια ριχνανε το βλεφαρο τους στη χωρα μας,εγω προσωπικα δεν παω να τους δω με τιποτα....

.....καλα,βεβαια εγω δεν παω σε συναυλια που να με πληρωνεις,κι ουτε προκειται να παω ποτε,αλλα και παλι αυτο δεν επηρρεαζει τη σταση μου απεναντι στο ζητημα αυτο....

Εγω κυριε σε θελω να με υπολογιζεις οταν εισαι στην μεγαλη δοξα σου,στο απογειο της καριερας σου,στο ζενιθ της δημιουργικοτητας και της ενεργειας σου,οχι οταν ανηκεις πλεον στους λεγομενους "γερολυκους" της μουσικης αυτης σκηνης και απλα προσπαθεις να πας εκει που τα προηγουμενα χρονια δεν καταδεχοσουν σχεδον με τιποτα να ερθεις....

Το ιδιο ισχυει και για πολλους αλλους,(βλεπε Black Sabbath),αλλα και για οποιον και καθε αλλο ακολουθει την τακτικη αυτη.Απλα δεν μου αρεσει με τιποτα και νιωθω οτι με υποτιμα...

Ειναι σαν μια πολυ ομορφη κοπελα που την ερωτευεσαι οταν ειναι στα ντουζενια της,αυτη σε ταλαιπωρει,αλλα τελικα κανει 3-4 γαμους με αλλους,κι οταν πλεον ειναι χηρα 70 ετων,σου λεει οτι θελει να ειναι μαζι σου...!Thanks but no thanks !!
 
ναι δεν διαφωνω αλλα αυτο που θελω εγω ειναι να απολαυσω μια συναυλια!απλα τωρα το τι κανουν σαν μπαντα η καθε μια αυτο το καταλαβαινω!
 
Εχω ξεγραψει τους Maiden μετα απο το Seventh Son αλλα τα σκηνικα του Live After Death που εβλεπα πιτσιρικας σε VHS δεν μπορω να τα χασω.

Επισης το γεγονος οτι δεν θα παιξουν τα σκουπιδια που βγαζουν απο το 90 και μετα ειναι ενα ακομα +

Τωρα αυτα που λετε περι λυκοφωτος...οι Maiden μας ειχαν επισκεφτει στα ντουζενια τους και μας ειχαν χαρισει μια υπεροχη βραδια
 
και spectrumas και maidenas!!!!! :)
 
Simonkey απο κεκτημενη ταχυτητα δεν διαβασα το ποστ σου.Εγω εμαθα οτι θα εχουν τα Powerslave σκηνικα...πες μου οτι ΔΕΝ κανω λαθος!
 
stranger in a strange land, wasted years , clairvoyant ..........
 
powerslave με cyborg eddie απο somewhere in time!!!!!!!!!!!!80ς!!!!!:animeek:
 
Μάνο ένα συγκρότημα συνήθως δεν επιλέγει αυτό σε ποιές χώρες θα κάνει τουρνέ. Άλλοι κάνουν αυτοί τη δουλειά μάνατζερ, διωργανωτές κλπ.

Οι maiden μου άρεσαν μέχρι και το Fear of the dark. Απο εκεί και πέρα τα τραγούδια μου φένονται αδιάφορα. Αλλά αν βρώ παρέα για να ακούσω και μόνο ζωντανά τα παλιά κλασσικά τους τραγούδια θα πάω στη συναυλία. Έχουμε καιρό ακόμα.
 
Wally είπε:
Εχω ξεγραψει τους Maiden μετα απο το Seventh Son αλλα τα σκηνικα του Live After Death που εβλεπα πιτσιρικας σε VHS δεν μπορω να τα χασω.Επισης το γεγονος οτι δεν θα παιξουν τα σκουπιδια που βγαζουν απο το 90 και μετα ειναι ενα ακομα +

Τωρα αυτα που λετε περι λυκοφωτος...οι Maiden μας ειχαν επισκεφτει στα ντουζενια τους και μας ειχαν χαρισει μια υπεροχη βραδια
Συμφωνω απολυτα φιλε Wally
 
Δυστυχώς θα συμφωνήσω με το Μάνο........

Και δεν πάω συναυλία ακόμα και το εισιτήριο να είναι κερασμένο εις διπλούν. Όποιος και νά'ρθει όπου και νά'ναι..........
 
Οσο και να εχει ξευτιληστει ενα group δεν παυει να εχει ενα ονομα...

ποιος μπορει να πει οτι δεν ελιωσε τα βινυλια των maiden στα πρωτα του βηματα σαυτη την μουσικη? Προσωπικα εχω να ακουσω maiden καποια χρονια αλλα κατι τετοια tour τα κυνηγαω γιατι ειναι καθαρη διασκεδαση!

Οπως απολαυσα τους queensryche με το operation ,τους wasp με το crimson τους accept/heaven & hell και τοσους αλλους που απλως ηρθαν και επαιξαν τα τραγουδακια που εχουν στοιχιωσει ολη μου την ζωη,ετσι θα απολαυσω και τους παλιοmaiden!!! Πολυ ευχαριστα νεα παντως! :)
 
Μακαρι να παιξουν το Alexander The Great. Αχτι το εχουμε εδω στην Ελλαδα.

Τους εχω δει ολες τις φορες που εχουν ερθει και μπορω να πω οτι αυτη η συναυλια θα ειναι η καλυετρη.

Up the irons!
 
Κάποιοι δεν το παίρνουν καλά να αποσυρθούν...
 
Για φανταστείτε να παίξουν εδώ το Alexander The Great και μετά να πάνε να το παίξουν και στα Σκόπια !

Πάντως αν και έχω γεράσει (ού ξεφτίλα !) , το ομολογώ πως οι Iron Maiden ήταν από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα . Όμως απορώ : πώς και μπορούν και παίζουν ακόμα ; Θυμάμαι το 2003 είχα δει μία συναυλία τους στην τηλεόραση και περπατάγανε στην σκηνή λες και ήταν ζόμπι ...
 
ego prosopika tha pao na tus do sto germaniko festival WACKEN opote...

isos na mn tus exo zisei polla xronia logo ilikias alla fisika eimai enas megalos fun kai latris tis old school heavy metal musikis!!!!opote pisteuo pos kai oi maiden tha exun na mas prosferun kati se afti tn sunaulia kathos tha paixun palia kommatia tus kai me ena show pu an dn kano althos exun na kanun edo ta telfta 13me 16 xronia!!!

viva la heavy metal!!!
 
Μια χαρά είναι οι Maiden... στο περσινό (Sold Out) live έπαιξαν και γαμώ, έπαιξαν και από τον τελευταίο και ο κόσμος γούσταρε τρελά.

Φυσικά και θα πάω στη Μαλακάσα...Α και μετά τα 90ς έβγαλαν αρκετούς καλούς δίσκους και όχι σκουπίδια φυσικά. Απλώς για ορισμένους από εσάς έχει αλλάξει ο τρόπος που ακούτε μουσική και είναι φυσικό και επόμενο κάποια πράγματα να μην μπορείτε να τα εκτιμήσετε. Το Brave New World πχ είναι δισκάρα. Το Α matter of life and death επίσης. Η περίοδος με τον Blaze είναι λίγο χάλια, αλλά έχει κάποια πολύ καλά κομμάτια.
 
Πίσω
Μπλουζα