It came from the Desert

Gyubrush

RetroMaNiaC
Joined
24 Ιαν 2007
Μηνύματα
579
Αντιδράσεις
18
Το θυμαστε αυτο το καταπληκτικο arcade adventure??:biglaugh: :biglaugh:
 
και ποιός δεν θυμάται αυτό το φοβερό παιχνίδι της Cinemaware με την καταπληκτική ατμόσφαιρα; Μιλάμε για κόλλημα για πολλές ώρες! To παιχνίδι ήταν βασισμένο στην ταινία Them του 1954. http://www.imdb.com/title/tt0047573/
 
Πράγματι, απο τους πιό αγαπημένους τίτλους της Cinemaware. Το είχα παίξει πάρα πολύ, αν και δεν είχα ασχοληθεί και τόσο με το sequel (Antheads).

...πάλι μου βάζετε φυτίλια για να αρχίσω να παίζω... :D
 
Ποτέ δεν είναι αργά για ενα It came φίλε Billy! :thumbup:
 
Εγώ πάλι πρώτα έπαιξα το sequel και μετά το πρώτο...

Απίστευτα και τα δύο. Η ατμόσφαιρα του παιχνιδιού ήταν απο τα πράγματα που μου είχαν κάνει μεγάλη εντύπωση τότε.

Πολύ προσεγμένος τίτλος ( και ποιός δεν ήταν απο την Cinemaware άλλωστε ;) )
 
apisteuto paihnidi. ah cinemaware thumaste to wings apo tin idia etaireia?
 
To wings το παιζω ακομα....Τρομερο παιχνιδι!

Η cinemaware ηταν οντως εξαιρετικη εταιρια!Ποιος δεν ειχε παιξει και το basket που ειχαν φτιαξει..Δεν θυμαμαι το ονομα του τωρα..
 
kai to fobero Defender of the Crown tis cinemaware.... telika ayti i eteria exei bgalei wrea komatia...
 
H Cinemaware όχι μόνο είχε εκπληκτικά παιχνίδια αλλά έχει αποδείξει ότι σέβεται τους παλιούς χρήστες τους επίσης!

Δεν ξέρω αν το έχετε υπόψη:

http://www.cinemaware.com/

Με ένα απλό registration και πηγαίνοντας στο "The Vault" section έχετε πρόσβαση σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια της από τα παλιά δωρεάν και μάλιστα σε μεγάλη ποικιλία εκδόσεων.
 
Έπαιξε κανείς το Wings - Episode one?

Το remake του Defender Of The Crown πάντως δεν το πρόσεξαν καθόλου. :(
 
Το επαιξα λιγο....Η αληθεια ηταν οτι δεν μου αρεσε.Προτιμω της Amiga την εκδοση.
 
He ! He !

Είμαι registered member από τότε που ανέβηκε η σελίδα τους :thumbup:
 
Done...!Τώρα είμαι και εγώ.Αν και προτιμώ το original gaming με τις κλασικές δισκέτες. :D
 
Απο τα παιχνιδια που πραγματικα μετανοιωσα που δεν εκατσα να τα τερματισω...

Ωραιος Telonio!!
 
Παιχνίδι-σταθμός για την Amiga. Έιχα περάσει ατέλειωτες ώρες στην 500αρα! :thumbup:
 
telonio +100... wally ποτέ δεν είναι αργά και για εμένα το λέω...με πώρωσε και ο telonio...
 
Αναβει φωτιες ο Tel !!! Φοβερο κειμενο !! :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα