Ithaka of the Clouds από τον Jonas Kyrantzes

Nemo

RetroMuseum GateKeepeR
Joined
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
4.694
Αντιδράσεις
1.411

Προβολή συνημμένου 71477


 


Ithaka of the Clouds : ο
Jonas αντλωντας εμπνευση απο την ποιηση και την θεματολογια του Καβαφη ,την οποια (εμπνευση) μεταφραζει σε εικονα/colourful handdrawn γραφικα η συνεργατιδα και συζηγος του Verena Kyrantzes και επενδυει μουσικα ο Chris Christodoulou ,γνεφει σε οσους θελουν να ακολουθησουν 2 Trolls στον ..."πηγαιμο" για μια Ιθακη .

 


-Σταματω γιατι "δεν τοχω" καθολου.-
::) :zip:

 


>>>>>>
http://www.jonas-kyratzes.net/2013/02/10/as-you-set-out-for-ithaka/

 

 

 


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμένα, τώρα, γιατί κάτι μου θυμίζει αυτή η εικονογράφηση? :xm:

Κάποια στιγμή (μάλλον εδώ) είχε ποσταριστεί ένα indie adventure, πάλι από Έλληνες (και μάλιστα είχε πολύ ωραίο soundtrack!),το οποίο είχε εξίσου ιδιαίτερα graphics!....

Χμ!..... Δεν ξέρω μήπως τα μπερδεύω κιόλας....

Το παιχνιδάκι πάντως με μια γρήγορη ματιά, φαίνεται ενδιαφέρον! :)
 
Ενα νεο παιχνιδι απο τον Kyrantzes...υπεροχη ιδεα...πολυ καλη ειδηση!!

Το προηγουμενο παιχνιδι του (το The Sea Will Claim Everything) δεν το εχω παρει ακομα (μου τη σπαει λιγο που δεν εχει απευθειας paypal).

Θα το ψωνισω σιγουρα και θα συμμετεχω και στο πιθανο kickstarter για το νεο παιχνιδι.
 
Wally είπε:
[...]
Το προηγουμενο παιχνιδι του (το The Sea Will Claim Everything) δεν το εχω παρει ακομα (μου τη σπαει λιγο που δεν εχει απευθειας paypal).

[...]
Μπράβο, ρε Πάνο!... Αυτό εννοούσα! Άρα καλά θυμόμουν!

Εντάξει, gotta admit: είναι πολύ ιδιαίτερο το γραφιστικό κομμάτι (ευχάριστα ιδιαίτερο για μένα! ;) )

Καταλαβαίνεις κατευθείαν για ποιους πρόκειται (...έστω κι αν μπλέκεις τα ονόματα! :D )
 
Χμ... άκρως ενδιαφέρον φαίνεται.

Δυστυχώς, το The Sea Will Claim Everything, αν και μου κέντρισε την προσοχή, δεν το έχω δει ακόμα, αλλά θα προσπαθήσω άμεσα... Το έχει δει κάποιος από εσάς;
 

The music of the Lands of Dream (μερος πρωτο) με τον Chris Christodoulou·

Εχει μαζεψει $10,273 με στοχο $12,000 Goal και 13 μερες να μενουν ...
 
Πίσω
Μπλουζα