Jade Empire...

Dimitrios

RetroWannaBe
Joined
11 Σεπ 2009
Μηνύματα
94
Αντιδράσεις
7
Καλημέρα σε όλους.Αφορμή γι αυτό το thread είναι όπως καταλαβαίνετε το εν λόγω παιχνίδι. Το βρήκα τις προάλλες αυθεντικό σε πολύ χαμηλή τιμή (5 ευρώ) και το αγόρασα.

Θέλω όμως να ρωτήσω τη γνώμη όσων το έχουν δει και το χουν παιξει.Αξίζει το παιχνίδι εν έτη 2009 στον τομέα gameplay, και γραφικών; Η προτιμότερο είναι να "ξοδέψω" τον ελεύθερο χρόνο μου σε κάποιο άλλο/καλύτερο game?

Eυχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Το ονομα BioWare τα λέει όλα πιστεύω

Αλλωστε το παιχνιδι δεν ειναι καθόλου παλιό
 
Rakeesh είπε:
Αλλωστε το παιχνιδι δεν ειναι καθόλου παλιό
Είναι αρκετά "παλιό" αν αναλογιστείς πως είναι παιχνίδι εποχής του "απλού" Xbox.
 
Του 2005 είναι.Πλακίτσα έχει να περνάς την ώρα σου αλλά δεν είναι κάτι παραπάνω και ας είναι από την Bioware.
 
το τερματίζεις πολύ ανετα,ευκολα quests και οι αντίπαλοι,όμορφα γραφικα,αξίζει να ασχολιθείς μαζί του,θα περάσεις πολυ όμορφες στιγμές,εγω δεν άφησα το χειρηστήριο απο τα χέρια μου μέχρι που το τερμάτισα.Αν ήταν μεγαλήτερο σε διάρκια θα ήτα τρομερό rpg.
 
Και εγώ σε γενικές γραμμές έχω ακούσει (και διαβάσει) πολύ καλά σχόλια για το παιχνίδι.

f2bnp είπε:
Του 2005 είναι.Πλακίτσα έχει να περνάς την ώρα σου αλλά δεν είναι κάτι παραπάνω και ας είναι από την Bioware.
Αυτό είναι που θέλω να πω...πως ΔΕΝ θέλω ένα παιχνιδάκι απλώς για να "περάσω την ώρα μου"..Θέλω 3-4 games να με κρατήσουν αρκετά απασχολημένο και να τα ευχαριστηθώ πραγματικά περνώντας αρκετή ώρα μαζί τους. Προς το παρών στη λίστα υπάρχει το Dragon Age Origins, τo Witcher EE, τo Dreamfall και το Grim Fandango!
 
Κοίταξε εαν θέλεις για RPG σου προτείνω το Witcher αλλιώς για Adventure σου προτείνω το Grim Fandango που είναι ότι πιο τρελό,σουρεαλιστικό και απίθανο υπάρχει.Το λατρεύω είναι το αγαπημένο μου παιχνίδι και στο προτείνω ανεπιφύλακτα.Τώρα πως γίνεται να έχεις το Dragonage ένα μήνα πριν βγει είναι ένα θέμα :p
 
f2bnp είπε:
Κοίταξε εαν θέλεις για RPG σου προτείνω το Witcher αλλιώς για Adventure σου προτείνω το Grim Fandango που είναι ότι πιο τρελό,σουρεαλιστικό και απίθανο υπάρχει.Το λατρεύω είναι το αγαπημένο μου παιχνίδι και στο προτείνω ανεπιφύλακτα.Τώρα πως γίνεται να έχεις το Dragonage ένα μήνα πριν βγει είναι ένα θέμα :p
Δεν κάνω λόγο για συγκεκριμένο genre παιχνιδιών. Επίσης που ανέφερα εγώ ότι έχω το DAO???? :xm:
 
Πίσω
Μπλουζα