Jim Varney (1949 - 2000): Ernest P.Worrell

imperium

RetroAdept
Joined
11 Σεπ 2010
Μηνύματα
846
Αντιδράσεις
128
Προβολή συνημμένου 32287

Ταινιες με τον Ερνεστ που το υποδηθηκε ο Jim Varney(1949-2000)

οι ταινιες του

Ernest goes to camp (1987)

Ernest saves christmas (1988)

Ernest goes to splash mountain (1989)

Ernest goes to jail (1989)

Ernest scared stupid (1990)

Ernest rides again (1993)

Ernest goes to school (1994)

Ernest goes to Africa (1997)

Ernest in the army (?)

[edit] O λογαριασμός YouTube με τον οποίον σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά, είναι μορφή ο τύπος! Το δε "Ernest Saves Christmas" προβάλλονταν επί σειρά ετών κάθε Χριστούγεννα! Μες στην γκριμάτσα! Τον λες και νυν Jerry Lewis ή πρώην Jim Carrey!
 
δεν το ηξερα οτι εχει πεθανει

σημερα που ανοιξα το θεμα το εμαθα

τρομερες γκριματσες εκανε
 
Μερικές ταινίες του δε βλέπονταν, αλλά εν γένει δηλώνω φαν του Έρνεστ !

Αγαπημένη ταινία το "Ernest goes to camp" .

Πολύ σουρεάλ χιούμορ και καταστάσεις.
 
αν και παντα επαιζε τον χαζουλη μου αρεσε πολυ σαν χαρακτηρας μην ξεχνατε πως εκτος απο τον ερνεστ εκανε και την φωνη του σκυλου στα 2 πρωτα toy story brhka kai ena poly ωραιο site αφιερωμενο στον jim varney http://www.jimvarney.org/
 
Θεος ο ernest.Γουσταρω πολυ ολες της ταινιες του της εχω ολες και προχθες ειχα δει το ernest goes to jail.
 
Δεν ήξερα ότι έχει πεθάνει ο Jim Varney. Θυμάμαι είχα δει μια ταινία του, ήταν με παιδιά, μάλλον το ''Ernest does to camp'' και μου είχε κάνει εντύπωση οι γκριμάτσες του και το παρουσιαστικό του.
 
Οι ταινίες του Έρνεστ ήταν σταθερή αξία για "χρονογεμίστρες" σε μεσημέρια και ΣΚ των 90ς. Απαραίτητο αξεσουάρ του το τζόκευ, το οποίο μάλιστα σε μια ταινία είχαν πάει να του το βγάλουν και ήταν κυριολεκτικά κολημένο στο κρανίο του.

Τον Βάρνευ τον έχω δει και σε μερικές άλλες ταινίες, τη σουρεαλιστική Δρ. Οττο οπου εκανε τον τρελλό επιστήμονα, καθως και το Beverly Hillbillies.
 
Αγαπημένος ο Ernest! Από μικρός δεν έχανα ταινία του όταν έπαιζε στην τηλεόραση. Δυστυχώς δεν έχω καμία του, παρά τις προσπάθειές μου να τις βρω στο ίντερνετ...
 
Eίχε πολύ πλάκα και αυτός με τις γκριμάτσες του και οι ταινίες του. Από τους κωμικούς που μου αρέσαν πολύ, έχει δανείσει τη φωνή του και σε καρτούν, όπως το Toy Story και το Atlantis. Κάποια στιγμή είχε και προβλήματα με τη δικαιοσύνη στις αρχές του '90 σχετικά με κατηγορίες για σεξουαλικές παρενοχλήσεις αλλά δεν είχε αποδειχθεί τίποτα. Φανατικός καπνιστής, έφυγε από καρκίνο του πνεύμονα...
 
Πίσω
Μπλουζα