Joconda videos

Roronoa-chan

RetroN00b
Joined
31 Αύγ 2011
Μηνύματα
2
Αντιδράσεις
0
ψάχνω παιδικές ταινίες από την εταιρεία αυτή...περιλαμβάνει κλασσικά παραμύθια...τα είχα σε βιντεοκασέτες παλιά...όπως,η πεντάμορφη και οι κύκνοι,η ιστορία ενός μυρμηγκιού,η μικρή γοργόνα,τα παραμύθια του Άντερσεν...όποιος γνωρίζει τίποτα σχετικό με το θέμα ας με ενημερώσει....(και από που μπορώ να τις κατεβάσω)
 
Κάνε μια βόλτα για αρχή από τους κανονισμούς να ενημερωθείς.

Εδώ στο Retromaniax πληροφορίες για το από που μπορείς να "κατεβάσεις" δε θα βρείς. Από κει και πέρα πάρε σβαρνα τα video clubs και ίσως σταθείς τυχερός στην αναζήτησή σου.
 
Πριν λιγο καιρο αγορασα την Σταχτοπουτα της Joconda Video.Ρε παιδια ειπαμε καλες και αγνες οι retro αναμνησεις αλλα αυτα τα joconda video ειναι επιεικως απαραδεκτα!
 
Μεχρι προσφατα εβλεπα καποιες στο σουπερ μαρκετ. Επισης νομιζω οτι εχει ανοιξει και αλλου θεμα για τις βιντεοταινιες Joconda :)

makis είπε:
Ρε παιδια ειπαμε καλες και αγνες οι retro αναμνησεις αλλα αυτα τα joconda video ειναι επιεικως απαραδεκτα!
Να πω οτι εχεις αδικο... δεν εχεις ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
είμαι καινούργιος στην σελίδα και έχω χαθεί...ξέρει κανείς σε πια κατηγορία να μπω να ψάξω σχετικά με το θέμα?
 
Roronoa-chan είπε:
ψάχνω παιδικές ταινίες από την εταιρεία αυτή...περιλαμβάνει κλασσικά παραμύθια...τα είχα σε βιντεοκασέτες παλιά...όπως,η πεντάμορφη και οι κύκνοι,η ιστορία ενός μυρμηγκιού,η μικρή γοργόνα,τα παραμύθια του Άντερσεν...όποιος γνωρίζει τίποτα σχετικό με το θέμα ας με ενημερώσει....(και από που μπορώ να τις κατεβάσω)
H Joconda βγαζει ακομα τα παλια της κινουμενα σχεδια σε dvd. Μπορεις να τα βρεις σε videoclubs, αλλα και σε super markets! Πχ στα carrefour. Σε εξευλιτιστικα ποσα μαλιστα. 2-3? περιπου. Αν τις ψαχνεις τοσο πολυ, δεν νομιζω πως ειναι ακραιο ποσο :)
 
Joconda Videos

παιδια θα ηθελα να ρωτησω αμα οι εκδοσεις των ταινων τα νιντζακια, 5 μικροι υπεροχοι και 7 μικροι νιντζα της Joconda ειναι μεταγλωτισμενες.
 
Τα νιντζάκια & τα 7 μικρά νιντζάκια που θυμάμαι εγώ (κι εφόσον θυμάμαι σωστά) ήταν μεταγλωττισμένα στα αγγλικά και με ελληνικούς υπότιτλους....

Κράτα μια μικρή επιφύλαξη, γιατί έχουν περάσει χρόνια! :)
 
στα αγγλικά ας είναι(αν και προτιμώ στις ταινές πάντα original ήχο).φοβόμουνα για ελληνική μεταγλώτιση πράγμα που μου φαινότανε λίγο δύσκολο
 
D@redevil είπε:
Τα νιντζάκια & τα 7 μικρά νιντζάκια που θυμάμαι εγώ (κι εφόσον θυμάμαι σωστά) ήταν μεταγλωττισμένα στα αγγλικά και με ελληνικούς υπότιτλους....
Κράτα μια μικρή επιφύλαξη, γιατί έχουν περάσει χρόνια! :)
Και εγώ αυτή την αίσθηση έχω (της αγγλόφωνης μεταγλώττισης)
 
ναι ειναι οπως το θυμαστε γενικα απο τις ταινιες καρατε του 80 ολες οσες θυμαμαι ειχαν μεταγλωτιστει στα αγγλικα και ειχαν γινει και αστεια για το οτι το στομα των ηθοποιων κουνιοταν περρισοτερη ωρα απο την μεταγλωτιση
 
αν δεν κάνω λάθος από τη Joconda Videos κυκλοφορούν κινούμενα σχέδια και στις μέρες μας...
 
BETTY BOOP είπε:
αν δεν κάνω λάθος από τη Joconda Videos κυκλοφορούν κινούμενα σχέδια και στις μέρες μας...

Επίσης κυκλοφορούν πολύ ωραία σοκολατάκια Joconda :p . Πλάκα κάνω φυσικά. Έχω φάει τον κόσμο να ολοκληρώσω τη συλλογή μου από τα 3 Νιντζάκια αλλά έχω μείνει στις 3 πρώτες ταινίες, δηλαδή το 1, το 2 και το 4 με την παλιά αρίθμηση. Δεν έχω δει πουθενά το 6 (το παλιό).
 
Εγώ που δεν έβρισκα ένα dvd με τους φωτεινούληδες πήγα σε ένα βιβλιοπωλείο της περιοχής και ρώτησα και μου είχε πει ότι δεν το έχει, αλλά μου το παρήγγειλαν και πήγα στο βιβλιοπωλείο και το πήρα.
 
Πίσω
Μπλουζα