Jossy's Giants

silkyband

RetroN00b
Joined
13 Mαϊ 2009
Μηνύματα
21
Αντιδράσεις
3
Δεν ξέρω αν θυμάται κανείς αυτή τη σειρα που πέχτηκε αν δεν κάνω λάθος το 1986...


(στο youtube έχει και κάποια επεισόδια από ότι παρατήρησα)

Επίσης πληροφορίες θα βρείτε εδώ:

http://en.wikipedia.org/wiki/Jossy%27s_Giants
 
Παροτι δεν ειχα ποτε καμια σχεση με το ποδοσφαιρο, ειχα δει καποια επεισοδια και ηταν συμπαθητικη. Δε θυμαμαι τιποτα αλλο :Ρ
 
Εφαγα τρελη φλασια! Αν ειναι αυτο που θυμαμαι θαμπα και αοριστα, παιζοταν Σαβατοκυριακα.

Μου φαινεται οτι παιχτηκε μετα τη Σουπερ Γιαγια.

Θυμαται κανεις τον Ελληνικο τιτλο?
 
Νομίζω πως λέγονταν "Οι γίγαντες του Τζόσυ". Απλή μετάφραση δηλαδή του τίτλου της ξένης σειράς...
 
Κολλησα τωρα. Αν παιζοταν 1986-87 στο BBC ποτε αραγε παιζοταν εδω. Αυτο που θυμαμαι πρεπει να ηταν τελη Δημοτικου, δηλαδη 85-86 αντε 87. Κουλο μου φαινεται να παιζοταν ταυτοχρονα.

Θυμαται κανεις ποτε παιζοταν στην Ελλαδα η Σουπερ Γιαγια?
 
Οι γίγαντες του Τζοσι

Θυμάται κανείς αυτή τη σειρά? Παιζόταν γύρω στο !987-88 νομίζω στην Ετ2 τότε.

 
@denim13

καλα δεν εψαξες (δεν παιρνουμε κεφαλια) αλλα να το βαλεις και στις Τηλεοπτικες Σειρες Επιστημονικης Φαντασιας??

Μεταφερθηκε εκει που πρεπει
 
Ναι φίλε ευχαριστώ για την διόρθωση έκανα λάθος. Αργότερα είδα πως ήταν στην λάθος ενότητα αλλά ευτυχώς φροντίσατε εσείς να το μεταφέρετε. Και πάλι συγνώμη. Η σειρα αυτή δεν θυμάμαι ακριβώς πότε προτοπαίχτηκε στην Ελλάδα , εγώ πάντως την παρακολουθούσα σε επανάληψη το 1988-89 κάθε Σάββατο μεσημέρι και μετά βουρ για τις αλάνες.
 
Πεθανε ο δημιουργος της σειρας (Sid Waddell)

Ευκαιρια για bump μηπως θυμαται και κανας αλλος την σειρα
 
Θυμάμαι περίπου το θέμα της .

Ήταν μια νεανική ομάδα ποδοσφαίρου , οποία δεν είχε και πολλές επιτυχίες. Ηταν εύκολη λεία για τον κάθε αντίπαλο με αποτέλεσμα να "τσουβαλιάζονται" σε κάθε παιχνίδι. Ωσπου μια μέρα πήγαν κάποια απο αυτά τα παιδιά σε ένα κατάστημα αθλητικών ειδών για να αγοράσουν παπούτσια. Εκεί γνώρισαν τον ιδιοκτήτη του καταστήματος -τον Τζόσι - ο οποίος ήταν και προπονητής ποδοσφαίρου. Του είπαν την ιστορία τους , δέχτηκε να αναλάβει σαν προπονητής τους και η ομάδα μέσα σε λίγο καιρό πετούσε απο νίκή σε νίκη.

Αυτό που πραγματικά φάνηκε ήταν πως τους άλλαξε την φιλοσοφία και τον τρόπο παιχνιδιού τους και φυσικά τις εμφανίσεις τους που από πορτοκαλί-γαλάζιο που ήταν παλιά μετατράπη σε άσπρο -μαύρο.

Ωραία νεανική σειρά με πιο πολύ απήχηση στους ποδοσφαιρόφιλους χωρίς να λείπει και το κλασικό βρετανικό χιούμορ.
 
Πίσω
Μπλουζα