Kαλό σας απόγευμα!

Soenatte

RetroN00b
Joined
7 Αύγ 2015
Μηνύματα
8
Αντιδράσεις
0
Καλησπέρα retromaniax! Παρακολουθώ το φόρουμ εξ' αποστάσεως για αρκετά χρόνια αν και δεν θυμάμαι πότε το πρωτοανακάλυψα. Αν και είμαι σχετικά μικρούλα (του '90!) έχω μια μεγάλη αγάπη για οτιδήποτε έχει τις ρίζες του το παρελθόν... το οποίο ήταν και αυτό το οποίο και με οδήγησε εδώ κατά τις διαδικτυακές μου περιήγήσεις. Μου πήρε καιρό -δεν λέω- αλλά χαίρομαι που επιτέλους έκανα κι εγώ την εμφάνισή μου στη μικρή νοσταλγική σας γωνίτσα του Ίντερνετ! Είστε το πιο υπέροχο φόρουμ που έχω ανακαλύψει από Ελληνικές κοινότητες και ανυπομονώ να συμμετάσχω στις συζητήσεις σας!

Καλώς σας βρήκα λοιπόν, και ελπίζω να μην αλλάξετε ποτέ. Μείνετε πάντα ξεχωριστοί, ανεπανάληπτοι κι αυθεντικοί. : )
 
Soenatte είπε:
Καλώς σας βρήκα λοιπόν, και ελπίζω να μην αλλάξετε ποτέ. Μείνετε πάντα ξεχωριστοί, ανεπανάληπτοι κι αυθεντικοί. : )
Με αυτη την φραση τα ειπες ολα δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω :)
Καλως ηρθες στην παρεα μας :thumbup:
 
καλησπερα κοιταξα λιγο καποιες φωτογραφιες απο την δουλεια σου και ειδα οτι κατασκευαζεις κουκλες περιττο να σου πω οτι ειναι πραγματικα πανεμορφες μπραβο σου και να συνεχισεις ετσι
 
θανος είπε:
καλησπερα κοιταξα λιγο καποιες φωτογραφιες απο την δουλεια σου και ειδα οτι κατασκευαζεις κουκλες περιττο να σου πω οτι ειναι πραγματικα πανεμορφες μπραβο σου και να συνεχισεις ετσι
Σ' ευχαριστώ τόσο πολύ! Αν και για να πω την αλήθεια δεν της κατασκεβάζω η ίδια, εγώ κάνω το customization (πρόσφατα έγραψα ένα παράθεμα ερωτήσεων που μου στέλνουν συχνά και ίσως βοηθήσει λίγο παραπάνω http://soenatte.tumblr.com/faq ) δηλαδή τις βάφω, φτιάχνω μάτια, περούκες, ρούχα (ή αγοράζω αντίστοιχα από διάφορους άλλους τρελούς χομπίστες) και καμιά φορά τις αλλάζω ή τους κάνω διάφορες μεταποιήσεις που συνήθως ακκούγονται σαν να βγήκαν από ταινίες τρόμου. Παράλληλα το παλέβω και για δικά μου γλυπτά αν και δεν είμαι ούτε κατά διάνοια σε τέτοιο γλυπτικό επίπεδο ακόμα.

metalcandyman είπε:
Με αυτη την φραση τα ειπες ολα δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω :)
Καλως ηρθες στην παρεα μας :thumbup:
Ευχαριστώ πολύ!! :)
 
Soenatte είπε:
Σ' ευχαριστώ τόσο πολύ! Αν και για να πω την αλήθεια δεν της κατασκεβάζω η ίδια, εγώ κάνω το customization (πρόσφατα έγραψα ένα παράθεμα ερωτήσεων που μου στέλνουν συχνά και ίσως βοηθήσει λίγο παραπάνω http://soenatte.tumblr.com/faq ) δηλαδή τις βάφω, φτιάχνω μάτια, περούκες, ρούχα (ή αγοράζω αντίστοιχα από διάφορους άλλους τρελούς χομπίστες) και καμιά φορά τις αλλάζω ή τους κάνω διάφορες μεταποιήσεις που συνήθως ακκούγονται σαν να βγήκαν από ταινίες τρόμου. Παράλληλα το παλέβω και για δικά μου γλυπτά αν και δεν είμαι ούτε κατά διάνοια σε τέτοιο γλυπτικό επίπεδο ακόμα.
επεσες σε ανθρωπο που εχει ονειρο καποτε να γυρισει ελληνικη ταινια τρομου με κουκλες σε προτυπα dolls του stuart gordon ειλικρινα ειναι ονειρο παρα πολυ μεγαλο και θελω καποτε να το καταφερω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα έχεις τότε πολλά να πεις με τις "κουκλοπαρέα" του φόρουμ :D

Kαλώς ήρθες και από μένα. Έφερα να κεράσω τουρτίτσα που ταιριάζει με την εποχή

dsc_0207e.jpg πηγή
 
καλως την και ναι εισαι μικρουλα, καλε , μωρο για ρετρο :)
 
Kαλως ηλθες!!Πολυ ομορφο το site σου!!
 
Καλωσηρθες!
 
Εγώ, όπως πάντα, για την τούρτα πέρασα! :)

Α! Καλωσήρθες κιόλας!
 
Kαλώς μας ήρθες!!!

(...γύρισα από διακοπές...και διαβάζω μαζεμένα τα μηνύματα...)
 
Καλωσόρισες στην μεγάλη μας παρέα! Πραγματικά όμως δεν έχει σημασία αν εισαι μικρούλα (όπως αποκαλείς εσένα) η αν είσαι μεγαλούλα η δεν ξέρω τι άλλο....σημασία έχει τη μας γεμίζει τον καθένα μας ο εδώ χώρος και να περνάμε όλοι καλά με συζητησούλα και γενικότερα! Εγώ πάλι νοσταλγώ εποχές που ούτε καν έζησα η ακούω τραγούδια της δεκαετίας του 40 του 50 η του 60! Περίεργο δεν είναι!; Άντε πολλά είπα σε καλοσωρίζω με όλη μου την φιλική διάθεση τόσο προσωπικά όσο το ίδιο πιστεύω θα σε καλοσωρίσουν και τα υπόλοιπα μέλη του χώρου!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα